30. listopadu 2021

25. ročník dvoudenních závodů psích spřežení

Po loňské odmlce uspořádal Musher club Metuje jubilejní 25.ročník dvoudenních závodů psích spřežení. Po oba dny soutěžili závodníci v několika kategoriích na okruhu dlouhém 5,7 km, který vedl převážně po lesních a polních cestách.
25. ročník dvoudenních závodů psích spřežení

Od pátku 15. října se do areálu Brodský začali sjíždět Musheři ze všech koutků republiky, aby zde poměřili své dovednosti. V tomto roce se vypravilo na závodní trať celkem 104 závodníků, kteří soutěžili v sedmi různých kategoriích. Závodění probíhalo například v tzv. canicrossu (bežec + pes) a v bikejöringu (cyklista + pes). V soutěžním klání se spolu utkali také jezdci na koloběžkách, kteří měli zapřáhnuty jednoho či dva psy. Poslední disciplínou bylo tažení tříkolového nebo čtyřkolového vozíku za pomocí dvou, čtyř, pěti až osmi psů, kteří byli rozděleni do dvou kategorií (sibiřští husky a další severští psi).

Želízko v ohni měl i Červený Kostelec. Neskutečným výkonem z prvního dne se blýskla Michaela Kaněrová, která zdolala trať s časem 10 minut a 29 sekund a pokračovala do druhého dne s ambicemi na první příčku. V nedělním závodě se pokračovalo v tzv. bikejöringu. Michaela se rozhodla od začátku závodu nasadit vysoké tempo, které se jí stalo bohužel osudným a v technické části za areálem se dostala do smyku. Velmi nepříjemný pád rozhodil všechny diváky a vypadalo to, že už nebude schopna pokračovat. Avšak červenokostelecké závodnice ukázala lví srdce a bez váhání bojovala do samotného závěru. Za tento výkon jí patřil veliký obdiv a samozřejmě nádherná třetí pozice na stupních vítězů.

Celkové výsledky naleznete na stránkách www.metuje.mushing.cz

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Ostatní
18. července 2022
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Máte rádi přehled o všem, co se kolem děje? Přihlaste se k odběru informací a už nikdy nezmeškáte důležité novinky a upozornění z naší samosprávy. Informace podle vašich zájmů vám budeme posílat e-mailem, SMS nebo jako zprávu do aplikace. Služba je zdarma!
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Ostatní
8. července 2022
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Období těhotenství je v životě každé ženy výjimečným obdobím a s přípravou na porod vyvstává mnoho otázek. Porodnice se mění i v závislosti na trendech a přáních, které budoucí maminky vyžadují. Jinak se rodilo před padesáti, třiceti i deseti lety. Dnešní ženy touží po přirozeném porodu a porodníci mají zase širší škálu vyšetření, díky kterým mohou vývoj miminka sledovat už od prvních týdnů těhotenství. O tom, co čeká ženy v péči jičínské porodnice, jsme mluvili se zástupcem primáře gynekologicko-porodnického oddělení, MUDr. Zdeňkem Havlíkem.
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022
Ostatní
8. července 2022
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022
Co se událo v Kladské pomezí, na čem se pracuje a spoustu dalších informací přináší červencový bulletin.
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté
Ostatní
30. června 2022
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté
Čas letí jako voda a od prvního setkání Kostelců v Kostelci nad Černými lesy uběhlo úctyhodných 30 let. Pořádání tohoto putovního setkání se zhostilo pro rok 2022 město Červený Kostelec, které přivítalo do slunného dne dvanáct Kostelců z různých koutů naší republiky (Kostelec nad Orlicí, Kostelec nad Labem, Kostelec nad Černými lesy, Kostelec na Hané, Kostelec u Holešova, Kostelec, Kyjova, Kostelec u Jihlavy, Kostelec u Stříbra, Vrbatův Kostelec, Kostelec u Zlína, Kostelec Hromnice, Kostelec u Heřmanova Městce), a dokonce jednoho zahraničního účastníka až z Kostolce z Povážské Bystrice ze Slovenska.
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů
Ostatní
29. června 2022
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů
Stojíme na prahu prázdnin a dovolených, to je čas, kdy můžeme prožít hodně krásných dnů plných hezkých zážitků v naší kouzelné přírodě. Máme pro vás pár tipů, které stojí za to uskutečnit a určitě nebudete zklamáni. Záruku vám na to dává náš klub turistů, který tato mista navštívil v první polovině letošního měsíce června.
Slavnostní otevření prostranství mezi školami proběhlo za doprovodu Městského dechového orchestru
Ostatní
14. června 2022
Slavnostní otevření prostranství mezi školami proběhlo za doprovodu Městského dechového orchestru
V sobotu 11. června se za účastí firmy Průmstav Náchod a zástupců města Červený Kostelec slavnostně otevřelo prostranství mezi školami. Celému projektu předcházela nejen architektonická soutěž, ale také veřejná beseda s příznačným názvem „Co s prostorem mezi školami?“. V té době si veřejnost nejvíce přála, aby zde vzniklo místo pro odpočinek, kde si mohou vychutnat kávu a vypustit své děti do bezpečného a zábavného prostředí.
Zobrazit další články