30. listopadu 2021

25. ročník dvoudenních závodů psích spřežení

Po loňské odmlce uspořádal Musher club Metuje jubilejní 25.ročník dvoudenních závodů psích spřežení. Po oba dny soutěžili závodníci v několika kategoriích na okruhu dlouhém 5,7 km, který vedl převážně po lesních a polních cestách.
25. ročník dvoudenních závodů psích spřežení

Od pátku 15. října se do areálu Brodský začali sjíždět Musheři ze všech koutků republiky, aby zde poměřili své dovednosti. V tomto roce se vypravilo na závodní trať celkem 104 závodníků, kteří soutěžili v sedmi různých kategoriích. Závodění probíhalo například v tzv. canicrossu (bežec + pes) a v bikejöringu (cyklista + pes). V soutěžním klání se spolu utkali také jezdci na koloběžkách, kteří měli zapřáhnuty jednoho či dva psy. Poslední disciplínou bylo tažení tříkolového nebo čtyřkolového vozíku za pomocí dvou, čtyř, pěti až osmi psů, kteří byli rozděleni do dvou kategorií (sibiřští husky a další severští psi).

Želízko v ohni měl i Červený Kostelec. Neskutečným výkonem z prvního dne se blýskla Michaela Kaněrová, která zdolala trať s časem 10 minut a 29 sekund a pokračovala do druhého dne s ambicemi na první příčku. V nedělním závodě se pokračovalo v tzv. bikejöringu. Michaela se rozhodla od začátku závodu nasadit vysoké tempo, které se jí stalo bohužel osudným a v technické části za areálem se dostala do smyku. Velmi nepříjemný pád rozhodil všechny diváky a vypadalo to, že už nebude schopna pokračovat. Avšak červenokostelecké závodnice ukázala lví srdce a bez váhání bojovala do samotného závěru. Za tento výkon jí patřil veliký obdiv a samozřejmě nádherná třetí pozice na stupních vítězů.

Celkové výsledky naleznete na stránkách www.metuje.mushing.cz

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
45. ročník Novoročního běhu vyhrál Pavel Jelen před favoritem Petrem Pechkem
Sport
11. ledna 2022
45. ročník Novoročního běhu vyhrál Pavel Jelen před favoritem Petrem Pechkem
V sobotu 8. ledna 2022 se v Červeném Kostelci uskutečnil 45. ročník Novoročního běhu o celkové délce 11,5 km. I letos se startovalo z Horní Kostelce, kde se sešlo úctyhodných 41 závodníku připravených poměřit své síly v členitém silničním okruhu. Dále trať zavedla závodníky do Červeného Kostelce odkud pokračovali do Rtyně v Podkrkonoší a zpátky do Horního Kostelce.
BIOLOGICKÁ LÉČBA MIGRÉN V NÁCHODSKÉ NEMOCNICI MÁ VÍCE NEŽ 90% ÚSPĚŠNOST
Ostatní
6. ledna 2022
BIOLOGICKÁ LÉČBA MIGRÉN V NÁCHODSKÉ NEMOCNICI MÁ VÍCE NEŽ 90% ÚSPĚŠNOST
Neurologické oddělení náchodské nemocnice, které je certifikovaným centrem pro léčbu bolestí hlavy, má za sebou dva roky zkušeností s biologickou léčbou migrén. S výsledky jsou lékaři spokojeni: více než 90 procent léčených pacientek popisuje razantní snížení četnosti bolestivých záchvatů, i intenzity bolesti. U některých vymizela migréna úplně.
Michal Kaněra zakončil sezonu celkovým vítězstvím v českém poháru
Sport
4. ledna 2022
Michal Kaněra zakončil sezonu celkovým vítězstvím v českém poháru
Rozhovor s Michalem Kaněrou o cyklistické sezoně 2021.
Domovenka pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou
Ostatní
3. prosince 2021
Domovenka pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou
Domov sv. Josefa, středisko Oblastní charity Červený Kostelec, Dvůr Králové nad Labem, 11.11.2021
Příběhy sousedů – prezentace příběhů
Ostatní
4. listopadu 2021
Příběhy sousedů – prezentace příběhů
V každém městě, v každé vesnici žijí lidé se zajímavými životními příběhy. Tým žáků ZŠ V. Hejny dostal šanci zpracovat příběh pamětníka pana Jana Stieranda, který se ochotně rozvyprávěl o svých životních osudech. Důstojným zakončením celého projektu bylo slavnostní setkání jednotlivých škol z našeho regionu, které do tohoto projektu připojily.
Zobrazit další články