29. listopadu 2021

Příběhy sousedů – prezentace příběhů

V každém městě, v každé vesnici žijí lidé se zajímavými životními příběhy. Tým žáků ZŠ V. Hejny dostal šanci zpracovat příběh pamětníka pana Jana Stieranda, který se ochotně rozvyprávěl o svých životních osudech. Důstojným zakončením celého projektu bylo slavnostní setkání jednotlivých škol z našeho regionu, které do tohoto projektu připojily.
Příběhy sousedů – prezentace příběhů

Celkem 6 škol a každá skupina, každý tým prezentoval příběh člověka ze svého okolí. Zajímavostí celého odpoledne, které se uskutečnilo v přednáškovém sále Úřadu městyse ve Velkém Poříčí 7.10.2021 pod záštitou Paměti národa a MAS Stolové hory, byla přítomnost hned několika pamětníků. Byli jsme opravdu rádi, že se i náš červenokostelecký pamětník pan Stierand akce zúčastnil. Po každé prezentaci týmy poděkovaly „svým“ pamětníkům, což brali všichni přítomní jako velmi hezkou a milou chvíli. Jeden z členů našeho žákovského týmu Jakub Váňa (9. ročník) se podělil o své zážitky z této akce: „Na prezentaci projektu ve Velkém Poříčí mě zaujalo, kolik zajímavých lidí žije v našem okolí. Červený Kostelec zastupovali hned dva zástupci: p. Jan Stierand, kterého jsme prezentovali my, a p. Antonín Burdych, kterého představila základní škola z Hronova. Pro nás, jako pro žáky, je velkým přínosem, že jsme se naučili mluvit se staršími lidmi a zkusili si mluvit před obecenstvem, což je velice důležité.“ Na závěr bychom rádi ještě jednou poděkovali panu Stierandovi. Žákovský tým, který kromě J.Váňi tvořili žáci 9. ročníků Fiala A, Roštejnský D. a Křeček V., odvedl dobrou práci.

Martin Vancl, ZŠ V .Hejny

Foto: www.pribehynasichsousedu.cz

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
V kempu Brodský se odehrál již 27. ročník Vodnických slavností
Ostatní
9. srpna 2022
V kempu Brodský se odehrál již 27. ročník Vodnických slavností
Mají rádi čerstvé koláče, rádi si při měsíčku vyšívají kabátek nebo zlobí kolemjdoucí. Tento krátký popis stačí, aby každé dítko vědělo, že je řeč o pohádkových bytostech, kterým se lidově říká vodníci. No a když si vodníci dají každoroční sněm v areálu kempu Brodský, je to záruka dobré zábavy a vodnických radovánek.
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Ostatní
18. července 2022
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Máte rádi přehled o všem, co se kolem děje? Přihlaste se k odběru informací a už nikdy nezmeškáte důležité novinky a upozornění z naší samosprávy. Informace podle vašich zájmů vám budeme posílat e-mailem, SMS nebo jako zprávu do aplikace. Služba je zdarma!
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Ostatní
8. července 2022
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Období těhotenství je v životě každé ženy výjimečným obdobím a s přípravou na porod vyvstává mnoho otázek. Porodnice se mění i v závislosti na trendech a přáních, které budoucí maminky vyžadují. Jinak se rodilo před padesáti, třiceti i deseti lety. Dnešní ženy touží po přirozeném porodu a porodníci mají zase širší škálu vyšetření, díky kterým mohou vývoj miminka sledovat už od prvních týdnů těhotenství. O tom, co čeká ženy v péči jičínské porodnice, jsme mluvili se zástupcem primáře gynekologicko-porodnického oddělení, MUDr. Zdeňkem Havlíkem.
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022
Ostatní
8. července 2022
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022
Co se událo v Kladské pomezí, na čem se pracuje a spoustu dalších informací přináší červencový bulletin.
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté
Ostatní
30. června 2022
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté
Čas letí jako voda a od prvního setkání Kostelců v Kostelci nad Černými lesy uběhlo úctyhodných 30 let. Pořádání tohoto putovního setkání se zhostilo pro rok 2022 město Červený Kostelec, které přivítalo do slunného dne dvanáct Kostelců z různých koutů naší republiky (Kostelec nad Orlicí, Kostelec nad Labem, Kostelec nad Černými lesy, Kostelec na Hané, Kostelec u Holešova, Kostelec, Kyjova, Kostelec u Jihlavy, Kostelec u Stříbra, Vrbatův Kostelec, Kostelec u Zlína, Kostelec Hromnice, Kostelec u Heřmanova Městce), a dokonce jednoho zahraničního účastníka až z Kostolce z Povážské Bystrice ze Slovenska.
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů
Ostatní
29. června 2022
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů
Stojíme na prahu prázdnin a dovolených, to je čas, kdy můžeme prožít hodně krásných dnů plných hezkých zážitků v naší kouzelné přírodě. Máme pro vás pár tipů, které stojí za to uskutečnit a určitě nebudete zklamáni. Záruku vám na to dává náš klub turistů, který tato mista navštívil v první polovině letošního měsíce června.
Zobrazit další články