29. listopadu 2021
Výlov Špinky nabídl úžasnou podívanou
Poslední říjnový víkend se na rybníku Špinka konal tradiční podzimní výlov, který přinesl nejen zajímavou podívanou, ale i spoustu nádherný úlovků. Celoroční práce Kolowratského rybářství byla odměněna plnými káděmi kaprů, candátů, amurů, okounů a štik, kteří se ještě v tentýž den převáželi do připravených sádek.

Koordinovaný výlov byl tedy pastvou pro oči a zábavou pro přihlížející publikum. Dětské osazenstvo bylo s heroických výkonů místních rybářů dozajista ohromeno, i když v některých momentech by se dal zápas mezi rybami a místními rybáři přirovnat k boji Davida s Goliášem.
Součástí výlovu rybníku Špinka, který patří mezi nejvýznamnější vodní plochy regionu byl i doprovodný program. Návštěvníci si při sledování tvrdé práce rybářů mohli dopřát i spoustu rybích dobrot anebo navštívit ukázku dravých ptáků.
Foto: Josef Rudolf
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články

26. listopadu 2025
Divadlo v Červeném Kostelci: Jak jsme oslavili stovku
25. října 2025 naše krásné divadlo Josefa Kajetána Tyla oslavilo sto let výročí od svého slavnostního otevření. A my jsme byli u toho.

26. listopadu 2025
Červenokostelecké Vánoce – kompletní program letošního adventu
Na adventním programu spolupracují: Městské kulturní středisko, Základní umělecká škola Červený Kostelec, MŠ Náchodská, MŠ Větrník, RC Luňáček, Římskokatolická farnost Červený Kostelec, oddíl skautů, Městský dechový orchestr Červený Kostelec, DPS Červánek, Osadní výbor Lhota.

3. října 2025
Z muzejního depozitáře: Nerealizované stavební projekty v Červeném Kostelci
Dějiny měst bývají často tvořeny nejen tím, co se podařilo vykonat, ale i tím, co zůstalo jen na papíře či bylo realizováno jen zčásti. V Červeném Kostelci se mohlo odehrát několik zajímavých příběhů stavebních projektů, které byly kdysi považovány za klíčové, avšak z různých důvodů nebyly nikdy dokončeny.

1. října 2025
Les, tepee, oheň, hvězdy… aneb tábor je naší srdcovou záležitostí!
„Ruce mám rozsekány, pořezány a podřeny. Černý jsem od pryskyřice a mechu. Hlavu však mám jasnou, jako lesní vzduch, a myšlenky čisté, jako voda v potůčku kolem tábora tekoucího“ zapsal si v roce 1916 do táborového deníku Jiří Wolker, básník a skaut. Pod tyto řádky bychom se podepsali i my. Hlavy jasné, myšlenky čisté, unavení, ale šťastní jsme byli letošní rok na skautských táborech v lesích u Police nad Metují a u Nového Města nad Metují.

26. září 2025
10. ročník Lesák CUPu je za námi – a byl opravdu rekordní!
Na start se postavilo celkem 279 závodníků, z toho 170 dospělých a 109 dětí. To je nejvíc, co kdy Lesák ve své historii přivítal.

5. září 2025
Poděkování za 71. mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci
Sedmdesátý první ročník Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci je úspěšně za námi. Jménem Městského kulturního střediska ČK si dovoluji poděkovat všem spolupracovníkům a brigádníkům, kteří se podíleli na jeho organizaci a bezproblémovém průběhu. Jejich nasazení a ochota jsou pro nás nepostradatelné a velmi si jich vážíme.