30. června 2022

Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté

Čas letí jako voda a od prvního setkání Kostelců v Kostelci nad Černými lesy uběhlo úctyhodných 30 let. Pořádání tohoto putovního setkání se zhostilo pro rok 2022 město Červený Kostelec, které přivítalo do slunného dne dvanáct Kostelců z různých koutů naší republiky (Kostelec nad Orlicí, Kostelec nad Labem, Kostelec nad Černými lesy, Kostelec na Hané, Kostelec u Holešova, Kostelec, Kyjova, Kostelec u Jihlavy, Kostelec u Stříbra, Vrbatův Kostelec, Kostelec u Zlína, Kostelec Hromnice, Kostelec u Heřmanova Městce), a dokonce jednoho zahraničního účastníka až z Kostolce z Povážské Bystrice ze Slovenska.
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté

Průvod Červeným Kostelcem

Mezi nejkrásnější část celého programu jednoznačně patřil průvod městem. V čele samotného průvodu byl Červený Kostelec, který reprezentoval starosta města pan Tomáš Prouza bok po boku s dětmi z Hadářku. Vedoucí skupinu doplnil pan tajemník Petr Fišer v doprovodu manželky. O hudební doprovod se postaral Městský dechový orchestr pod vedením paní Kukulové, který je nedílnou součástí kulturního života v naše městě.

Průvod vedl ulicí Palackého, kde už čekala spousta diváků, kteří chtěli nasát pozitivní energii a pozdravit všechny účastníky „Kostelců v Kostelci“. Skupina pokračovala přes autobusové nádraží, kolem prostoru mezi školami až do parku u divadla J. K. Tyla.

Program setkání Kostelců v Červeném Kostelci

Celodenní program společně zahájili pan starosta Tomáš Prouza a zastupitel MěÚ Červený Kostelec pan Petr Mědílek. Ve svých proslovech poděkovali všem zástupcům jednotlivých Kostelců, divákům a organizátorům.

Po počátečních rozpacích se nad sklenkou piva či něčeho tvrdšího začala tvořit první přátelství a v pozdních odpoledních hodinách už byl každý kamarád. A to je jednou z hlavních myšlenek této akce. V průběhu dne se na pódiu v přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla vystřídalo několik hudebních uskupení, jako např. městský dechový orchestr, Podnikový orchestr Škoda Mladá Boleslav, Ivan Mládek a jeho Banjo Band, Koala Párty Band a další. No bylo opravdu o zábavu postaráno.

Jelikož se program neodehrával jenom na jevišti v areálu u divadla, ale po celém městě, mohli návštěvníci různě pendlovat mezi různými druhy kulturního vyžití. Například v Žižkově sboru od 11:00 vypuklo několik unikátních koncertů sborů z Červeného Kostelce, Kostelce nad Orlicí, Kostelce nad Černými lesy a Kostelce u Kyjova.

V Domku Boženy Němcové byla přichystaná nová expozice věnovaná sportovní organizaci Sokol, v prostoru u autobusového nádraží byla naistalována venkovní výstava a v městské výstavní síni byla připravena výstava s názvem Město jinak. Na jeden den opravdu úctyhodná paleta možností, jak si vychutnat kulturu.  

Pro ty nejmenší byl připraven program v Domku Boženy Němcové. Děti si mohly v dětské dílničce například vyzkoušet výrobu mýdla, nebo výrobu keramických zápichů. Celý program pak vyvrcholil divadelním představením.

Sportovní utkání

A aby toho nebylo málo, tak se průběhu celého dne na sportovištích konala klání mezi jednotlivými Kostelci. 

Malá kopaná
Pořadatel: SK Červený Kostelec

1. Červený Kostelec

2. Kostelec u Jihlavy B

3. Kostelec u Jihlavy A

Stolní tenis
Pořadatel: TJ – Horní Kostelec-oddíl stolního tenisu

1. Lukáš Petr Kostelec nad Orlicí

2. Zbyšek Klimeš Červený Kostelec

3. Jakub Lipenský Kostelec nad Orlicí

Střelba
Pořadatel: Střelecký Klub Červený Kostelec z. s.

JEDNOTLIVCI:

1. Vlastimil Kostelecký Červený Kostelec

2. Ivana Hermonová Červený Kostelec

3. Milan Povejšil Červený Kostelec

DRUŽSTVA:

1. Červený Kostelec

2. Kostelec u Holešova

3. Kostelec nad Černými lesy

Florbal
Pořadatel: OREL Červený Kostelec

1. Červený Kostelec – bílí

2. Kostelec na Hané

3. Kostelec nad Orlicí

Hasiči
Pořadatel: SDH Červený Kostelec

1. Červený Kostelec

2. Kostelec nad Labem

3. Kostelec u Heřmanova Městce

Video: Jan Brož

Celou fotogalerii naleznete ZDE!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
V kempu Brodský se odehrál již 27. ročník Vodnických slavností
Ostatní
9. srpna 2022
V kempu Brodský se odehrál již 27. ročník Vodnických slavností
Mají rádi čerstvé koláče, rádi si při měsíčku vyšívají kabátek nebo zlobí kolemjdoucí. Tento krátký popis stačí, aby každé dítko vědělo, že je řeč o pohádkových bytostech, kterým se lidově říká vodníci. No a když si vodníci dají každoroční sněm v areálu kempu Brodský, je to záruka dobré zábavy a vodnických radovánek.
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Ostatní
18. července 2022
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Máte rádi přehled o všem, co se kolem děje? Přihlaste se k odběru informací a už nikdy nezmeškáte důležité novinky a upozornění z naší samosprávy. Informace podle vašich zájmů vám budeme posílat e-mailem, SMS nebo jako zprávu do aplikace. Služba je zdarma!
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Ostatní
8. července 2022
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Období těhotenství je v životě každé ženy výjimečným obdobím a s přípravou na porod vyvstává mnoho otázek. Porodnice se mění i v závislosti na trendech a přáních, které budoucí maminky vyžadují. Jinak se rodilo před padesáti, třiceti i deseti lety. Dnešní ženy touží po přirozeném porodu a porodníci mají zase širší škálu vyšetření, díky kterým mohou vývoj miminka sledovat už od prvních týdnů těhotenství. O tom, co čeká ženy v péči jičínské porodnice, jsme mluvili se zástupcem primáře gynekologicko-porodnického oddělení, MUDr. Zdeňkem Havlíkem.
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022
Ostatní
8. července 2022
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022
Co se událo v Kladské pomezí, na čem se pracuje a spoustu dalších informací přináší červencový bulletin.
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů
Ostatní
29. června 2022
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů
Stojíme na prahu prázdnin a dovolených, to je čas, kdy můžeme prožít hodně krásných dnů plných hezkých zážitků v naší kouzelné přírodě. Máme pro vás pár tipů, které stojí za to uskutečnit a určitě nebudete zklamáni. Záruku vám na to dává náš klub turistů, který tato mista navštívil v první polovině letošního měsíce června.
Zobrazit další články