9. prosince 2022

Přeplněný sál a v každém krásné očekávání - VÁNOCE NA ZÁMKU

Zaznělo třetí zvonění, opona se otevřela a my jsme viděli KRÁLOVNU. Zazněly první tóny, přicházeli různí zpěváci, kteří svými hlasy působily radost v srdcích posluchačů. I já jsem byl unešený nejen celou choreografií, ale i úžasnou prací techniků a zvukařů, kteří byli ke zvuku velmi citliví, protože jsem po dlouhé době seděl v hledišti, a nikoliv jako účastník na jevišti.
Přeplněný sál a v každém krásné očekávání - VÁNOCE NA ZÁMKU

Hanka Řezníčková, flétnistka a dirigentka tělem i duší zařadila do programu hlavně práci s dětmi, aby každému ukázala, že ten základ je pouze v rodině. Jak rodiče působí na své děti, takovou jdou cestou. Byla tam malá zpěvačka Matysková, která nám ukázala za saxofonem svého tatínka, ale také úžasná skupina 2 trubek a klavíru, která v orchestru měla také své rodiče. Slyšeli jsme i flétničkový soubor. Překvapení však čekalo na každého až po přestávce.

Na jeviště přišla paní hraběnka – Eva Kubečková se svým pěveckým sborem. Jeviště bylo celé zaplněné. Aplaus za každou písničkou musel Hance určitě dělat radost. A než se zatáhla opona přišel vše dobré popřát i pan starosta. Eva Kubečková pozvala všechny na koncert jejich pěveckých sborů dne 18.12.2022 do Divadla a Hanka Řezníčková též pozvala spoluobčany pod Vánoční strom dne 24.12. 2022 ve 14:00, kdy zde bude její orchestr, který funguje díky úžasné spolupráci s ředitelem Městského kulturního střediska Tomášem Šimkem.

Zároveň připomněla všem, že za rok bude Městský dechový orchestr slavit své 160. narozeniny a že věří, že to ještě do tohoto slavného výročí dotáhne. Děkujeme Hanko, za Tvoje neskutečné úsilí a za skvělý dárek k Vánocům 2022 v podobě úžasného zážitku!!!

Po koncertu jsem zašel za Hankou Řezníčkovou Kukulovou a zeptal jsem se:

Jak jsi spokojená s výkonem orchestru? Připadáš mi hodně unavená.
Každý koncert, který děláme mi dává vzpruhu, protože vidím, že všichni hráči se snaží a nakonec vše vyjde, a to mi dělá obrovskou radost. Není to tedy zásluha moje, ale především všech hráčů, kteří hrají a táhnou se mnou tu těžkou káru. Jsem vděčná za dlouholetou spolupráci s bývalou kolegyní Evou Kubečkovou, která krásně doplní náš program zpěvy svých sborů. Mám kolem sebe hodně lidí, kteří mi pomáhají, včetně muzikantů ze Rtyně a Úpice, kteří jsou pro nás dnes již klíčoví. Zdeněk Möglich nám dělá hudební aranže, ale bez podpory MKS a zejména jejího ředitele Tomáše Šimka, by se nám těžko něco vytvářelo. Je to člověk, na kterého se mohu plně spolehnout, protože jemu na našem orchestru opravdu záleží! Jsem také vděčná za děti a rodiče, kteří se mnou stále spolupracují a můžeme tak společně tvořit nejen dobré společenství, ale rozdávat radost v podobě hudby a prezentovat místní muzikanty ve spolupráci s největším a nejstarším spolkem ve městě Městským dechovým orchestrem. K čemu vždy sloužili spolky ve městech si nemusíme říkat, proto se snažíme tuto vlajku držet dále, protože jsme přesvědčeni, že to má smysl. Za těch 13 let, co vedu orchestr, jsme změnili mnoho věcí včetně repertoáru a získali stálé a milé publikum, které se nám stále rozšiřuje. Dnešek byl opravdu skvělý, a tak hlasité ovace jsme opravdu nečekali! Díky všem malým muzikantům za jejich odvahu, byla jsem opravdu dojata!

Text: Josef Vavřík
Fotografie: Martin Kábrt

Celou fotogalerii naleznete ZDE!

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Tříkrálová sbírka
Ostatní
16. ledna 2023
Tříkrálová sbírka
V sobotu 7. 1. vyrazily skupinky tří králů po Červeném Kostelci, Jaroměři a okolních obcích. Jsme velice rádi, že po předchozích dvou letech, kdy sbírka probíhala v omezenějších režimech se letos koledovalo obvyklým způsobem. Těší nás to o to více, že letošní zkušenost ukázala, že tradice Tříkrálové sbírky neskomírá, ale naopak stále roste.
Orchestr Dolce furioso a jeho vánoční koncert "Čas radosti, veselosti..."
Kultura
4. ledna 2023
Orchestr Dolce furioso a jeho vánoční koncert "Čas radosti, veselosti..."
Vyvrcholením roku 2022 pro ZUŠ Červený Kostelec se stal vánoční koncert smyčcového orchestru Dolce furioso a hostů v divadle J. K. Tyla pod vedením dirigenta Jiřího Kábrta. Hosty koncertu byli sólisté z řad zpěváků, ale i Svatojakubský chrámový sbor a přípravný smyčcový orchestr školy.
Dobrovolní dárci krve si v divadle J. K. Tyla převzali zasloužená ocenění
Ostatní
8. prosince 2022
Dobrovolní dárci krve si v divadle J. K. Tyla převzali zasloužená ocenění
Ve středu 30. listopadu 2022 se v malém sále divadla J. K. Tyla uskutečnilo významné ocenění dárců krve, kteří si za účasti zástupců Českého červeného kříže a zástupců města Červený Kostelec převzali celkem 9 bronzových medailí za 10 odběrů, 10 stříbrných medailí za 20 odběrů, 9 zlatých medailí za 40 odběrů.
Folklorní tradice jsou jedním z největších turistických lákadel města popisuje soubor Hadářek
Kultura
30. listopadu 2022
Folklorní tradice jsou jedním z největších turistických lákadel města popisuje soubor Hadářek
Lidová kultura a tradice se v České republice daří udržovat hlavně na Moravě. Čechy byly vždy poněkud pozadu, i tak zde ale najdeme zajímavé regiony s řadou aktivních folklorních souborů. Červený Kostelec je etnograficky na pomezí Podkrkonoší a Podorlicka, a právě folklorní tradice jsou jedním z největších turistických lákadel města – vždyť náš folklorní festival se řadí k největším a nejstarším v celé ČR. Místní obyvatelé si to ne vždy uvědomují, ale právě na náš festival a na náš folklor bychom měli být náležitě hrdí.
PhDr. Marcela Fraňková získala titul knihovnice roku 2022 Královéhradeckého kraje
Ostatní
31. října 2022
PhDr. Marcela Fraňková získala titul knihovnice roku 2022 Královéhradeckého kraje
Královéhradecký kraj ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovou v Hradci Králové připravil soutěž Knihovna roku Královéhradeckého kraje. Za každý okres mohla získat nominaci nejvýše jedna knihovna. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo na podzimním Slavnostním setkání knihovníků ve Studijní a vědecké knihovně Hradec Králové, kde byli také oceněni jednotliví knihovníci.
Zobrazit další články