27. září 2023

Výsledky 10. běhu pro hospic

V sobotu 16. září odstartoval 10. jubilejní ročník Běhu pro hospic - benefičních závodů pořádaných v rámci běžeckého seriálu Mizuno Primátor CUP. Akce v Červeném Kostelci pro sportovce všech věkových kategorií se letos zúčastnilo 440 běžců, z toho 131 dětí.
Výsledky 10. běhu pro hospic

Z vítězů jmenujme alespoň první místa hlavního závodu, tratě na deset kilometrů: V kategorii mužů zvítězil Pavel Jelen, z žen doběhla jako první Klára Nejmanová. Všem dalším vítězům gratulujeme k umístění a děkujeme všem účastníkům za podporu akce, která pomáhá. Výtěžek letošního běhu, který předběžně činí 91 800 Kč, bude věnován na stavební úpravy spojené s energetickými úsporami na budově Hospice Anežky České.
Děkujeme i všem dobrovolníkům, kteří každý rok pomáhají s organizací a zajištěním běhu i s jeho přípravou. Všem běžcům přejeme pevné zdraví a věříme, že další rok se společně setkáme u 11. ročníku Běhu pro hospic, který proběhne 14. září 2024.
Generálním partnerem Mizuno Primátor CUPu je firma Mizuno a Primátor a.s., akce byla dále podpořena městem Červený Kostelec a množstvím dalších dárců a sponzorů, bez kterých by nebylo možné závod pořádat. Všem děkujeme za podporu.
text a foto Jan Kordina

 

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Veřejná beseda prezidenta ČR Petra Pavla s občany Červeného Kostelce
Ostatní
6. prosince 2023
Veřejná beseda prezidenta ČR Petra Pavla s občany Červeného Kostelce
V úterý 5. prosince zavítal do Červeného Kostelec prezident ČR Petr Pavel. Došlo k tomu v rámci jeho oficiální návštěvy Královéhradeckého kraje. Součástí návštěvy v našem městě byla veřejná beseda s občany města v divadle J. K. Tyla. Souběžně s programem pana prezidenta v divadle J. K. Tyla se uskutečnila také návštěva první dámy Evy Pavlové v centru Sv. P. Pia.
Adventní trhy v Trees
Ostatní
5. prosince 2023
Adventní trhy v Trees
V sobotu 2. prosince jsme se mohli zastavit načerpat předvánoční atmosféru v Trees.
Rozsvěcení vánočního stromu 2023
Kultura
5. prosince 2023
Rozsvěcení vánočního stromu 2023
V neděli 3. prosince jsme společně oslavili začátek adventu na čerstvě zrevizalizovaném náměstí T. G. Masaryka. Po kulturní vložce v podání dětí ze ZUŠ Červený Kostelec si slovo vzali starosta města Tomáš Prouza a oba faráři, pan David Smetana z Žižkova sboru a pan Miroslav Brhel z Římskokatolické farnosti Červený Kostelec a Boušín. Poté už došlo na slavnostní rozsvícení vánočního stromečku, který nám navíc letos krásně zasypal sníh a světla skrz něj problikávala jako v pohádce.
Dobrovolní dárci krve si v divadle J. K. Tyla opět převzali zasloužená ocenění
Ostatní
2. prosince 2023
Dobrovolní dárci krve si v divadle J. K. Tyla opět převzali zasloužená ocenění
V pondělí 20. listopadu 2023 se v malém sále divadla J. K. Tyla uskutečnilo významné ocenění dárců krve, kteří si za účasti zástupců Českého červeného kříže a zástupců města Červený Kostelec převzali celkem 15 bronzových medailí za 10 odběrů, 16 stříbrných medailí za 20 odběrů, 14 zlatých medailí za 40 odběrů a šest dárců obdrželo Zlatý kříž 3. třídy, který se uděluje za 80 odběrů.
Astronomická přednáška Zdeňka Bardona v podkrovním sále knihovny
Ostatní
24. listopadu 2023
Astronomická přednáška Zdeňka Bardona v podkrovním sále knihovny
Přednáška tzv. "bačkorového astronoma" Zdeňka Bardona v Knihovně Břetislava Kafky byla skutečně jedinečná. Zdeněk Bardon je držitelem prestižního ocenění Čestný člen Mezinárodní astronomické unie (IUA) a je fotoambasadorem Evropské jižní observatoře (ESO) a několika dalších astronomických organizací (ČAS, SZA, EAS) a zakladatelem fotografické soutěže (ČAM). Planetka 6248 byla pojmenována jeho jménem. Je autorem tří knih o astronomii. Dvě z nich si mohli návštěvníci přímo na místě zakoupit a také nechat podepsat. Samotná přednáška s promítáním se týkala z velké části jeho astronomických výprav do Chile na místa, kam se podívá jen velmi málo zasvěcených. Nejen tam, ale také třeba na velikonočních ostrovech či "u nás doma" na Šumavě pořídil mnohé ze svých nejslavnějších a nejpůsobivějších snímků oblohy.
Oslavy výročí sametové revoluce na prostranství mezi školami
Ostatní
19. listopadu 2023
Oslavy výročí sametové revoluce na prostranství mezi školami
I letos si občané Červeného Kostelce připomněli události 17. listopadu. Přesně v 17:00 se společně sešli u ZŠ V. Hejny, kde se nachází také pamětní deska připomínající právě Den boje za svobodu a demokracii.
Zobrazit další články