27. září 2023

Výsledky 10. běhu pro hospic

V sobotu 16. září odstartoval 10. jubilejní ročník Běhu pro hospic - benefičních závodů pořádaných v rámci běžeckého seriálu Mizuno Primátor CUP. Akce v Červeném Kostelci pro sportovce všech věkových kategorií se letos zúčastnilo 440 běžců, z toho 131 dětí.
Výsledky 10. běhu pro hospic

Z vítězů jmenujme alespoň první místa hlavního závodu, tratě na deset kilometrů: V kategorii mužů zvítězil Pavel Jelen, z žen doběhla jako první Klára Nejmanová. Všem dalším vítězům gratulujeme k umístění a děkujeme všem účastníkům za podporu akce, která pomáhá. Výtěžek letošního běhu, který předběžně činí 91 800 Kč, bude věnován na stavební úpravy spojené s energetickými úsporami na budově Hospice Anežky České.
Děkujeme i všem dobrovolníkům, kteří každý rok pomáhají s organizací a zajištěním běhu i s jeho přípravou. Všem běžcům přejeme pevné zdraví a věříme, že další rok se společně setkáme u 11. ročníku Běhu pro hospic, který proběhne 14. září 2024.
Generálním partnerem Mizuno Primátor CUPu je firma Mizuno a Primátor a.s., akce byla dále podpořena městem Červený Kostelec a množstvím dalších dárců a sponzorů, bez kterých by nebylo možné závod pořádat. Všem děkujeme za podporu.
text a foto Jan Kordina

 

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
24. ročník soutěžní výstavy modelů Memoriál Zdeňka Bořka
Ostatní
25. dubna 2024
24. ročník soutěžní výstavy modelů Memoriál Zdeňka Bořka
V sobotu 20. dubna si všichni příznivci modelaření mohli v restauraci na Bohdašíně prohlédnout další, v pořadí již 24. výstavu známou pod názvem Memoriál Zdeňka Bořka. Mezi účastníky nechyběli ani modeláři z různých koutů sousedního Polska.
Rok české hudby
Kultura
24. dubna 2024
Rok české hudby
ZUŠ Červený Kostelec ve spolupráci se SRPDŠ při ZUŠ připravil koncert hudebních uskupení i sólistů k významnému jubileu důležitých českých skladatelů a autorů hudby. Zazněly mimo jiné i skladby od Antonína Dvořáka či Bedřicha Smetany. Vrcholem večera bylo vystoupení komorního orchestru Dolce Furioso s dirigentem Jiřím Kábrtem.
Beseda s Antonínem Burdychem v Knihovně Břetislava Kafky
Ostatní
15. dubna 2024
Beseda s Antonínem Burdychem v Knihovně Břetislava Kafky
Při příležitosti devadesátých narozenin, které pan Antonín Burdych slaví letos na jaře, se v knihovně uskutečnila beseda, které se účastnily také autorky knihy Nebylo jim souzeno žít paní Helena Rezková a Pavlína Špatenková. Na besedu dorazil i starosta města Červený Kostelec Tomáš Prouza a Panu Burdychovi k životnímu jubileu osobně popřál také hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.
Junior Big Band a jeho hosté v divadle J. K. Tyla
Kultura
26. března 2024
Junior Big Band a jeho hosté v divadle J. K. Tyla
Nezapomenutelný zážitek připravil místním milovníkům hudby v pátek 22. března červenokostelecký Junior Big Band pod vedením ředitele místní ZUŠ Leoše Nývlta a jejich vzácní hosté Peter Pecha, Simona Černá a Tomáš Kuťák.
Loutkářské představení pro celou rodinu Random Acts of Puppetry
Kultura
14. března 2024
Loutkářské představení pro celou rodinu Random Acts of Puppetry
Kouzelné interaktivní loutkové představení, které se celé odehrálo v angličtině. Smáli se nejmenší návštěvníci, odrostlejší diváci i dospělý doprovod.
Vernisáž výstavy Pohádky Hanse Christiana Andersena
Kultura
10. března 2024
Vernisáž výstavy Pohádky Hanse Christiana Andersena
Ve čtvrtek 7. března se v Knihovně Břetislava kafky uskutečnila výstava výtvarných interpretací příběhů Hanse Christiana Andersena, která bude v podkroví k vidění až do 25. dubna. Na vernisáži za přítomnosti autorky Aleny Valentové promluvila také Trutnovská kronikářka Alena Křivská. Program vernisáže zpestřilo rovněž vystoupení žáků pana Jaroslava Kubečka.
Zobrazit další články