26. října 2023

Naše galerie 2023 – 14. ročník výtvarné soutěže GVUN

Baví vás výtvarno a máte chuť ukázat veřejně svůj um? Galerie výtvarného umění v Náchode vyhlašuje v pořadí již 14. ročník výtvarné soutěže, tentokrát na téma HRA A ČAS. Soutěž je určena výtvarníkům, kteří mají trvalé bydliště v okruhu do 20 km od města Náchod. Soutěžící mohou přihlásit maximálně tři své práce.
Naše galerie 2023 – 14. ročník výtvarné soutěže GVUN

Přihlášku naleznete na webových stránkách galerie.

 

Téma letošního ročníku: Hra a čas

…plynutí, vzpomínání, proudění, míjení, opakování, … ČAS

Když na něj nemyslíme, jakoby neexistoval. Jednou se vleče, jindy utíká nebo dokonce letí, někoho tlačí a na nikoho nečeká. Vzácný ukazatel moudrosti a labyrint poznání života. Podoby času jsou zpovědí a zároveň hrou momentálního prožívaného okamžiku. Hledejme tyto podoby v čase tomu určeném a naplňme ho výtvarným zpracováním daného tématu.

Do soutěže budou zařazeny práce patřící do těchto výtvarných oborů:

kresba / grafika / koláž
malba
fotografie
socha / objekt / instalace
nová média

Věkové kategorie:

děti do 6 let
děti 7–11 let (I. stupeň ZŠ)
děti 12–15 let (II. stupeň ZŠ)
mládež 16–18 let (SŠ)
dospělí

Podmínky soutěže:

Soutěž je určena výtvarníkům, kteří mají trvalé bydliště v okruhu do 20 km od města Náchod. Soutěžící mohou přihlásit maximálně tři své práce. Při hodnocení bude kladen důraz na dodržení tématu a individuální kvalitu dané práce. GVUN si vyhrazuje právo na provedení výběru z přihlášených děl pro expoziční účely. Práce na papíře do velikosti 100 x 70 cm nemusí být připravené k vystavení (paspartované), větší formáty ano. Každé dílo musí být na rubu viditelně označeno popiskou se jménem autora, věkovou kategorií, názvem díla a rokem vzniku. Dílo, které nebude takto označeno, bude ze soutěže vyřazeno. Pokud dílo přihlašuje škola, opatří je na zadní straně razítkem školy. Vysvětlující komentář k dílu je vítán. Podmínkou přijetí díla do soutěže je vyplnění přihlášky, kterou si soutěžící mohou stáhnout z webových stránek galerie (www.gvun.cz) nebo vyzvednout v Městském informačním centru v Náchodě a v Punkt Informacj Turystycznej w Kudowie Zdroju nebo přímo v Galerii výtvarného umění v Náchodě.

Odevzdávání prací: 4. 11. – 19. 11. 2023

Své práce doručte do náchodské galerie osobně (úterý – neděle, 9 – 17 hodin) nebo je zašlete poštou na adresu: GVUN, Smiřických 272, 547 01 Náchod. V případě osobního doručení budou výtvarná díla přijímána na pokladně galerie u hlavního vchodu kustody. Díla odevzdávejte pečlivě zabalená, aby nedošlo k jejich poškození. V dodaném obalu budou posléze výtvarná díla i vrácena.

Hodnocení:

Odborná porota bude zasedat 20. listopadu 2023 a z dodaných prací vybere z každého výtvarného oboru a každé věkové kategorie tři nejlepší výtvarná díla.
Dále pak porota určí absolutního vítěze celé soutěže, kterému bude nabídnuta samostatná výstava v prostorách GVUN Malá (Španielova pasáž, Plhovská 862, Náchod).
Oficiální vyhlášení výsledků soutěže, včetně předání cen, proběhne v rámci vernisáže výstavy vybraných soutěžních prací dne 15. 12. 2023. Výstava potrvá do 11. 2. 2024.

Vrácení prací:

Soutěžní práce si budou moci účastníci osobně vyzvednout po skončení výstavy, a to od 12. 2. do 3. 3. 2024 v době od 8 do 15:30 hodin, případně i v jiném termínu nebo čase po předchozí domluvě. Práce nebudeme rozesílat poštou. Díla nevyzvednutá v daném termínu budou skartována.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Nové kalendáře na rok 2024 a pexeso "Historický Červený Kostelec"
Ostatní
4. prosince 2023
Nové kalendáře na rok 2024 a pexeso "Historický Červený Kostelec"
Město Červený Kostelec pro vás ve spolupráci s Vlastivědným spolkem při MKS ČK připravilo jedinečné stolní kalendáře na rok 2024 a pexeso pro zpříjemnění (nejen) dlouhých zimních dnů.
Bílá pastelka - poděkování občanům Červeného Kostelce
Ostatní
15. listopadu 2023
Bílá pastelka - poděkování občanům Červeného Kostelce
Ve dnech 9.–11. října 2023 se již po čtyřiadvacáté v ulicích českých měst pohybovali dobrovolníci sbírky Bílá pastelka, kteří za finanční příspěvek do sbírkových pokladniček rozdávali dárcům bílé pastelky, symbol světa nevidomých a slabozrakých.
Oblastní charita Červený Kostelec srdečně zve na charitativní bazar Stromek splněných přání
Ostatní
3. listopadu 2023
Oblastní charita Červený Kostelec srdečně zve na charitativní bazar Stromek splněných přání
Srdečně vás zveme na jubilejní 10. ročník charitativního bazaru Stromek splněných přání, který pořádá Alexandra Vlachová s přáteli ve spolupráci s kulturním a informační střediskem KIS Hronov.
Loutkářský festival 2023 v kině Luník
Kultura
3. listopadu 2023
Loutkářský festival 2023 v kině Luník
Podzimní soboty si v červenokosteleckém kině Luník můžeme zpříjemnit tradičním loutkářským festivalem. Celkem nás čekají čtyři loutková představení různých žánrů. Přijďte do kina Luník a ukažte svým dětem krásu tradičního loutkového divadla.
Učíme se na Náchodsku
Ostatní
3. listopadu 2023
Učíme se na Náchodsku
Projekt „Učíme se na Náchodsku“ (MAP 3) Místní akční skupina Stolové hory působí na území obcí Náchodska, Policka, Hronovska, Červenokostelecka, Českoskalicka.
Městské kulturní středisko spustilo prodej abonentek na rok 2024
Kultura
2. listopadu 2023
Městské kulturní středisko spustilo prodej abonentek na rok 2024
MKS opět nabízí systém prodeje, který se v předešlých letech osvědčil a který je pro držitele současných abonentek velice pohodlný. Stávající předplatitelé mohou potvrdit rezervaci svých současných míst do čtvrtka 16. listopadu 2023 v Cestovním a informačním centru v Červeném Kostelci (tel.: 498 100 657). V tomto období je možné zakoupit i neobsazená místa v roce 2023. Po tomto termínu uvolníme do prodeje neobnovené rezervace všem novým zájemcům. Od pondělí 4. prosince spouštíme předprodej vstupenek na jednotlivé divadelní hry a koncerty.
Zobrazit další články