3. listopadu 2023

Učíme se na Náchodsku

Projekt „Učíme se na Náchodsku“ (MAP 3) Místní akční skupina Stolové hory působí na území obcí Náchodska, Policka, Hronovska, Červenokostelecka, Českoskalicka.
Učíme se na Náchodsku

V době, kdy bylo léto v plném proudu a přípravný týden ještě ani nezačal, se nadšené učitelky prvního stupně sešly na ZŠ Babí Náchod, aby se vzájemně inspirovaly a mohly tak obohatit výuku a tím své žáky více motivovaly a vtáhly do tématu.

Expertky pro čtenářskou a matematickou gramotnost Jana Tollarová a Jitka Grohmannová sdílely spolu s dalšími třemi desítkami pedagogů svou dobrou praxi a zkušenosti ze čtenářských dílen, dílen psaní a inovativních metod v oblasti matematiky. Díky dobrému počasí a krásné zahradě se mohlo mnoho aktivit odehrávat i mimo budovu školy a všichni přítomní si vyzkoušeli na vlastní kůži výhody tzv. učení venku.

Knihovnice a členky pracovních skupin Kristina Ungrová a Petra Strnadová s pedagogy sdílely informace a doporučení k nejnovějším knihám pro malé čtenáře. V rámci setkání nebyly opomenuty nové technologie, a tak spolu s učitelkou Klárou Dundrovou sdíleli zkušenosti s používáním robotů ve výuce napříč předměty. Přizváni byli také hosté z větší dálky - autorka dětských knih Zuzana Pospíšilová a tvůrkyně metodických materiálů Věra Kořistková.

Z reakcí vyplývá, že si setkání všichni užili, načerpali nejen inspiraci, ale i sílu do nového školního roku a za to jsme my, organizátoři, velmi rádi! Více na našem webu www.map2school.cz

reg. č. projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/20_082/0022999

Lada Nevečeřalová a Klára Dundrová

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Sport
3. června 2024
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Dubnem tohoto roku skončila pro kostelecké kuželkáře sezona 2023-2024. „A“ muži skončili na 3. místě v 2. lize ve skupině A, „B“ muži se umístili na 6. místě ve východočeské divizi, „C“ muži se umístili na 1. místě ve východočeské soutěži ve skupině „A“ s právem postupu do vyšší soutěže.
Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci – 3. ročník
Sport
3. června 2024
Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci – 3. ročník
V úterý dne 14. května 2024 se na venkovním multifunkčním sportovišti u haly uskutečnil třetí ročník národní soutěže Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci pro místní děti a žáky základní školy. Účastníci sportovního turnaje se v Červeném Kostelci utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu. Celkem se na začátku sportovní akce sešlo 8 týmů, které soutěžily o nejúspěšnější družstvo turnaje.
Jestřebí kros s rekordním počtem účastníků
Sport
3. června 2024
Jestřebí kros s rekordním počtem účastníků
Prvního května uspořádal Běžecký klub Náchod a TJ Horní Kostelec již tradiční 13. ročník Jestřebího krosu, který se běhá v krásné přírodě spadající do CHKO Broumovsko. Závod je od samého počátku součástí Velké ceny východních Čech. Letos byl překonán rekord v počtu účastníků.
V Albi znovu finančně podpoříme Dobré skutky – třeba i ten váš
Ostatní
3. června 2024
V Albi znovu finančně podpoříme Dobré skutky – třeba i ten váš
Dobré skutky, to je název Albi projektu, do kterého se mohou hlásit charitativní či neziskové organizace z regionu Červenokostelecka a Náchodska nebo různé dobročinné spolky.
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) – přidejte se
Kultura
3. června 2024
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) – přidejte se
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) je jedna z forem Celoživotního vzdělávání organizovaná Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze. V únoru letošního roku se KNIHOVNA BŘETISLAVA KAFKY konzultačním střediskem VU3V a připojila se tak ke stovkám již fungujících konzultačních středisek rozmístěných po celé republice. Od podzimu budeme navíc znovu pokračovat!
Červen v Galerii výtvarného umění v Náchodě
Kultura
22. května 2024
Červen v Galerii výtvarného umění v Náchodě
Přinášíme další přehled výstav a akcí, které můžete navštívit v červnu v hlavní i malé budově Galerie výtvarného umění v Náchodě.
Zobrazit další články