31. ledna 2024

Když do života vstoupí duševní onemocnění, kontaktujte tým Péče o duševní zdraví

Když do života vstoupí duševní onemocnění, dá se to zvládnout. Je důležité si říci o pomoc. Vyhledat odbornou pomoc není ostuda, naopak, je to odvaha změnit svůj život.
Když do života vstoupí duševní onemocnění, kontaktujte tým Péče o duševní zdraví

Jsme organizace Péče o duševní zdraví. V Náchodě působíme od roku 2009 a od loňského června poskytujeme služby centra duševního zdraví. 

Náš tým tvoří zdravotníci, sociální pracovníci i peer konzultanti a všichni jezdí za klienty domů nebo na jiné domluvené místo. Díky tomu klienty podporujeme rychle, efektivně a můžeme včas reagovat na jejich potřeby, a tak například předcházet někdy zbytečným hospitalizacím. 

Nejčastěji podporujeme klienty při:  

  • zvládání projevů duševní nemoci v běžném životě,  
  • zajištění psychiatrické péče, nastavení medikace a terapeutického plánu,  
  • jednání na úřadech,  
  • finančním hospodaření,  
  • nácviku péče o vlastní osobu i domácnost,  
  • řešení krizových situací, jako je ztráta zaměstnání či bydlení aj.,  
  • aktivním trávení volného času a získávání společenských kontaktů.   

Sídlíme na adrese: Tyršova 59, Náchod, máme také detašované pracoviště v Broumově: Dělnické domy 78, Broumov. Pokud potřebujete pomoc, kontaktujte koordinátora vstupu do služeb Bc. Karla Maněnu: karel.manena@pdz.cz nebo 773 747 147.  

Přijít můžete i osobně v kontaktní den: pro pracoviště Náchod STŘEDA 12,30 – 15,30 hodin, pro pracoviště Broumov: ČTVRTEK od 12:30 do 15:30. Naše služby jsou bezplatné a jsou určeny pro obyvatele okresu Náchod starší 16 let, kterým do života vstoupilo vážné duševní onemocnění, jako je schizofrenie, bipolární poruchy aj. Podporujeme také rodiny klientů. Více informací na www.pdz.cz.

Momentálně hledáme i nové kolegy na pozici psycholog ve zdravotnictví nebo sociální pracovník.  

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Návštěva žáků ZŠ Lhota v Hospici Anežky České
Ostatní
8. února 2024
Návštěva žáků ZŠ Lhota v Hospici Anežky České
V posledním předvánočním týdnu se třeťáci vydali do hospice se speciálním dárkem. Vánoční poselství, vložené do radostných tónů písniček i koled, naplnilo vstupní halu, dojímalo dětskou bezprostředností a upřímností a přinášelo pohlazení.
Bazální stimulace náchodské nemocnice míří na mezinárodní kongres
Ostatní
7. února 2024
Bazální stimulace náchodské nemocnice míří na mezinárodní kongres
Oblastní nemocnice Náchod úspěšně obhájila na čtyřech svých odděleních statut Pracoviště pracující s konceptem bazální stimulace. Certifikát získaly ARO, interní a dětské oddělení v Náchodě a jednotka intenzivní a následné intenzivní péče v Broumově.
Výsledky Tříkrálové sbírky 2024
Ostatní
2. února 2024
Výsledky Tříkrálové sbírky 2024
V sobotu 6. ledna vyrazily skupinky Tří králů po Červeném Kostelci, Jaroměři a okolních obcích. S určitými obavami jsme sledovali počasí, kdy z jedné strany hrozil intenzivní déšť a z druhé hluboké mrazy. Nakonec však za občasného deště vedoucí i s koledníky udrželi každoroční tradici a přinášeli novoroční pozdrav do domácností.
Ohlédnutí za adventem s folklorním souborem Hadářek
Kultura
1. února 2024
Ohlédnutí za adventem s folklorním souborem Hadářek
Chladná část roku příliš nepřeje venkovním vystoupením pod širým nebem. Během adventního času na sklonku roku 2023 se ale i tak našla pro náš soubor řada příležitostí.
Ocenění významných rodáků města
Ostatní
30. ledna 2024
Ocenění významných rodáků města
Součástí programu letošního městského plesu bylo také ocenění významných rodáků města. Za významný přínos v oblasti kultury si ocenění letos odnesl fotograf, zakládající redaktor Červenokosteleckého zpravodaje a letitý fotodokumentátor města a života ve městě pan Oldřich Nermuť. Město ocenilo rovněž Pétanque klub Stolín v čele s prezidentkou klubu paní Ivetou Hájkovou. Člen klubu PEK Stolín Dan Geisler koncem loňského roku získal bronzovou medaili na MS juniorů v Thajsku, čímž se stal historicky vůbec prvním českým světovým medailistou v tomto sportu. Tím se jeho osobní úspěch a úspěch klubu stal také velice významnou událostí i pro samotné město Červený Kostelec. Samotný klub s téměř třicetiletou historií je jedním z významných průkopníků tohoto sportu v naší republice.
Zobrazit další články