8. února 2024

Návštěva žáků ZŠ Lhota v Hospici Anežky České

V posledním předvánočním týdnu se třeťáci vydali do hospice se speciálním dárkem. Vánoční poselství, vložené do radostných tónů písniček i koled, naplnilo vstupní halu, dojímalo dětskou bezprostředností a upřímností a přinášelo pohlazení.
Návštěva žáků ZŠ Lhota v Hospici Anežky České

Někteří z posluchačů se dokonce přidali svým zpěvem k dětskému muzicírování. Děti také všem předaly vyrobená přáníčka. Školáci odcházeli obohacení o radost, kterou mohli darovat.

Zpívání na schodech

Poslední den školy před Vánocemi byli školáci plni očekávání. Třídní besídky, ochutnávky cukroví, nadělování zvířátkům do lesa, předávání dárků…, kdo by se netěšil? Slavnostní náladu ještě umocnilo tradiční „Zpívání na schodech“. Všichni žáci, společně s ostatními pracovníky školy i s pozvanými hosty, spojili své hlasy a v písních vyzpívali radostné očekávání Vánoc, přání štěstí, zdraví i pokoje. Zvuky kláves se mocně rozléhaly chodbami školy a rytmické nástroje udávaly jednotné tempo. Paní ředitelka všem popřála do nadcházejících svátků i do nového roku 2024 mnoho zdraví, úspěchů i radostných objevů.

Jitka Česenková

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Bazální stimulace náchodské nemocnice míří na mezinárodní kongres
Ostatní
7. února 2024
Bazální stimulace náchodské nemocnice míří na mezinárodní kongres
Oblastní nemocnice Náchod úspěšně obhájila na čtyřech svých odděleních statut Pracoviště pracující s konceptem bazální stimulace. Certifikát získaly ARO, interní a dětské oddělení v Náchodě a jednotka intenzivní a následné intenzivní péče v Broumově.
Výsledky Tříkrálové sbírky 2024
Ostatní
2. února 2024
Výsledky Tříkrálové sbírky 2024
V sobotu 6. ledna vyrazily skupinky Tří králů po Červeném Kostelci, Jaroměři a okolních obcích. S určitými obavami jsme sledovali počasí, kdy z jedné strany hrozil intenzivní déšť a z druhé hluboké mrazy. Nakonec však za občasného deště vedoucí i s koledníky udrželi každoroční tradici a přinášeli novoroční pozdrav do domácností.
Ohlédnutí za adventem s folklorním souborem Hadářek
Kultura
1. února 2024
Ohlédnutí za adventem s folklorním souborem Hadářek
Chladná část roku příliš nepřeje venkovním vystoupením pod širým nebem. Během adventního času na sklonku roku 2023 se ale i tak našla pro náš soubor řada příležitostí.
Když do života vstoupí duševní onemocnění, kontaktujte tým Péče o duševní zdraví
Ostatní
31. ledna 2024
Když do života vstoupí duševní onemocnění, kontaktujte tým Péče o duševní zdraví
Když do života vstoupí duševní onemocnění, dá se to zvládnout. Je důležité si říci o pomoc. Vyhledat odbornou pomoc není ostuda, naopak, je to odvaha změnit svůj život.
Ocenění významných rodáků města
Ostatní
30. ledna 2024
Ocenění významných rodáků města
Součástí programu letošního městského plesu bylo také ocenění významných rodáků města. Za významný přínos v oblasti kultury si ocenění letos odnesl fotograf, zakládající redaktor Červenokosteleckého zpravodaje a letitý fotodokumentátor města a života ve městě pan Oldřich Nermuť. Město ocenilo rovněž Pétanque klub Stolín v čele s prezidentkou klubu paní Ivetou Hájkovou. Člen klubu PEK Stolín Dan Geisler koncem loňského roku získal bronzovou medaili na MS juniorů v Thajsku, čímž se stal historicky vůbec prvním českým světovým medailistou v tomto sportu. Tím se jeho osobní úspěch a úspěch klubu stal také velice významnou událostí i pro samotné město Červený Kostelec. Samotný klub s téměř třicetiletou historií je jedním z významných průkopníků tohoto sportu v naší republice.
Zobrazit další články