7. února 2024

Ohlédnutí za adventem s folklorním souborem Hadářek

Chladná část roku příliš nepřeje venkovním vystoupením pod širým nebem. Během adventního času na sklonku roku 2023 se ale i tak našla pro náš soubor řada příležitostí.
Ohlédnutí za adventem s folklorním souborem Hadářek

Naše předvánoční vystoupení jsme zahájili o posledním listopadovém víkendu na Adventních trzích v krásně zasněžených Janských Lázních. Děti zde strávily krásné dva dny a postaraly se o hlavní program celé akce. Kromě samotného vystoupení si užily i samotné trhy a vyzkoušely spoustu tvořivých dílniček. Hadářek tímto vystoupením zahájil spolupráci s tímto lázeňským městem a přijal pozvání na zahájení lázeňské sezony v Janských Lázních, akci, která se koná vždy o prvním červnovém víkendu a patří k největším akcím v celých Krkonoších.

Na další vánoční vystoupení jsme se vydali do Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem. Zde se Hadářek objevil již podruhé. Děti zde tančily poprvé v roce 2019 a loni si krásnou atmosféru akce Královédvorské Vánoce zopakovaly. Připravily tanečně-hudební pásmo a prostřednictvím zimních hádanek zapojily i publikum. Na pódiu se vystřídali všichni členové souboru od nejstarších až po ty nejmenší. Kromě dvou vystoupení Hadářku byl připraven další bohatý program řady dalších uskupení a kapel.

Hlavně nejmenší tanečníci se pak představili na poslední akci v domovském Červeném Kostelci, které se konalo na stříbrnou neděli na městské tržnici. Tímto domácím vystoupením se děti rozloučily před domácím publikem.

Jiří Hloušek

...................

Ilustrační foto pochází z VIDEOREPORTÁŽE z královédvorských adventních trhů v Hankově domě. 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Návštěva žáků ZŠ Lhota v Hospici Anežky České
Ostatní
8. února 2024
Návštěva žáků ZŠ Lhota v Hospici Anežky České
V posledním předvánočním týdnu se třeťáci vydali do hospice se speciálním dárkem. Vánoční poselství, vložené do radostných tónů písniček i koled, naplnilo vstupní halu, dojímalo dětskou bezprostředností a upřímností a přinášelo pohlazení.
Bazální stimulace náchodské nemocnice míří na mezinárodní kongres
Ostatní
7. února 2024
Bazální stimulace náchodské nemocnice míří na mezinárodní kongres
Oblastní nemocnice Náchod úspěšně obhájila na čtyřech svých odděleních statut Pracoviště pracující s konceptem bazální stimulace. Certifikát získaly ARO, interní a dětské oddělení v Náchodě a jednotka intenzivní a následné intenzivní péče v Broumově.
Výsledky Tříkrálové sbírky 2024
Ostatní
2. února 2024
Výsledky Tříkrálové sbírky 2024
V sobotu 6. ledna vyrazily skupinky Tří králů po Červeném Kostelci, Jaroměři a okolních obcích. S určitými obavami jsme sledovali počasí, kdy z jedné strany hrozil intenzivní déšť a z druhé hluboké mrazy. Nakonec však za občasného deště vedoucí i s koledníky udrželi každoroční tradici a přinášeli novoroční pozdrav do domácností.
Když do života vstoupí duševní onemocnění, kontaktujte tým Péče o duševní zdraví
Ostatní
31. ledna 2024
Když do života vstoupí duševní onemocnění, kontaktujte tým Péče o duševní zdraví
Když do života vstoupí duševní onemocnění, dá se to zvládnout. Je důležité si říci o pomoc. Vyhledat odbornou pomoc není ostuda, naopak, je to odvaha změnit svůj život.
Ocenění významných rodáků města
Ostatní
30. ledna 2024
Ocenění významných rodáků města
Součástí programu letošního městského plesu bylo také ocenění významných rodáků města. Za významný přínos v oblasti kultury si ocenění letos odnesl fotograf, zakládající redaktor Červenokosteleckého zpravodaje a letitý fotodokumentátor města a života ve městě pan Oldřich Nermuť. Město ocenilo rovněž Pétanque klub Stolín v čele s prezidentkou klubu paní Ivetou Hájkovou. Člen klubu PEK Stolín Dan Geisler koncem loňského roku získal bronzovou medaili na MS juniorů v Thajsku, čímž se stal historicky vůbec prvním českým světovým medailistou v tomto sportu. Tím se jeho osobní úspěch a úspěch klubu stal také velice významnou událostí i pro samotné město Červený Kostelec. Samotný klub s téměř třicetiletou historií je jedním z významných průkopníků tohoto sportu v naší republice.
Zobrazit další články