7. února 2024

Výsledky Tříkrálové sbírky 2024

V sobotu 6. ledna vyrazily skupinky Tří králů po Červeném Kostelci, Jaroměři a okolních obcích. S určitými obavami jsme sledovali počasí, kdy z jedné strany hrozil intenzivní déšť a z druhé hluboké mrazy. Nakonec však za občasného deště vedoucí i s koledníky udrželi každoroční tradici a přinášeli novoroční pozdrav do domácností.
Výsledky Tříkrálové sbírky 2024

Chtěli bychom za organizátory poděkovat všem účastníkům sbírky za jejich ochotu, se kterou každý rok i při ztížených okolnostech věnují svůj čas podpoře charitního díla. Každoročně se jen v Červeném Kostelci zúčastní sbírky více než 150 dobrovolníků a těší nás nejen přetrvávající zájem, ale také odpovědnost, se kterou všichni k takto rozsáhlé akci přistupují. Také bychom chtěli poděkovat všem starostům a koordinátorům v dalších obcích za jejich spolupráci a každoroční nasazení.

V době psaní tohoto příspěvku, 15. ledna, je výtěžek Tříkrálové sbírky za oblast Červenokostelecka a Jaroměřska 587 221 Kč. Aktuální výsledky naleznete v sekci Tříkrálové sbírky na našich stránkách: www.charitack.cz.

Část peněz bude využita na projekty Charity ČR, 65 % z celkové sumy je pak určeno na rozvoj a provoz středisek OCH Červený Kostelec. Výtěžek ze sbírky bude využit na dofinancování chytrých bytů v Domově sv. Josefa, které pomohou těžce nemocným roztroušenou sklerózou žít i nadále doma se svými rodinami. V Hospici sv. Anežky České v Červeném Kostelci pořídíme přístroj na mytí a sterilizaci urologických nádob a dalších hygienických pomůcek a podpoříme také lepší dostupnost zdravotních sester a nákup zdravotnické techniky pro Mobilní hospic Anežky České, pečovatelskou služby, denní stacionář a další služby. Všem dárcům ze srdce děkujeme za štědré dary.

Za koordinátory TKS pro oblast Červenokostelecka
Jan Kordina

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Návštěva žáků ZŠ Lhota v Hospici Anežky České
Ostatní
8. února 2024
Návštěva žáků ZŠ Lhota v Hospici Anežky České
V posledním předvánočním týdnu se třeťáci vydali do hospice se speciálním dárkem. Vánoční poselství, vložené do radostných tónů písniček i koled, naplnilo vstupní halu, dojímalo dětskou bezprostředností a upřímností a přinášelo pohlazení.
Bazální stimulace náchodské nemocnice míří na mezinárodní kongres
Ostatní
7. února 2024
Bazální stimulace náchodské nemocnice míří na mezinárodní kongres
Oblastní nemocnice Náchod úspěšně obhájila na čtyřech svých odděleních statut Pracoviště pracující s konceptem bazální stimulace. Certifikát získaly ARO, interní a dětské oddělení v Náchodě a jednotka intenzivní a následné intenzivní péče v Broumově.
Ohlédnutí za adventem s folklorním souborem Hadářek
Kultura
1. února 2024
Ohlédnutí za adventem s folklorním souborem Hadářek
Chladná část roku příliš nepřeje venkovním vystoupením pod širým nebem. Během adventního času na sklonku roku 2023 se ale i tak našla pro náš soubor řada příležitostí.
Když do života vstoupí duševní onemocnění, kontaktujte tým Péče o duševní zdraví
Ostatní
31. ledna 2024
Když do života vstoupí duševní onemocnění, kontaktujte tým Péče o duševní zdraví
Když do života vstoupí duševní onemocnění, dá se to zvládnout. Je důležité si říci o pomoc. Vyhledat odbornou pomoc není ostuda, naopak, je to odvaha změnit svůj život.
Ocenění významných rodáků města
Ostatní
30. ledna 2024
Ocenění významných rodáků města
Součástí programu letošního městského plesu bylo také ocenění významných rodáků města. Za významný přínos v oblasti kultury si ocenění letos odnesl fotograf, zakládající redaktor Červenokosteleckého zpravodaje a letitý fotodokumentátor města a života ve městě pan Oldřich Nermuť. Město ocenilo rovněž Pétanque klub Stolín v čele s prezidentkou klubu paní Ivetou Hájkovou. Člen klubu PEK Stolín Dan Geisler koncem loňského roku získal bronzovou medaili na MS juniorů v Thajsku, čímž se stal historicky vůbec prvním českým světovým medailistou v tomto sportu. Tím se jeho osobní úspěch a úspěch klubu stal také velice významnou událostí i pro samotné město Červený Kostelec. Samotný klub s téměř třicetiletou historií je jedním z významných průkopníků tohoto sportu v naší republice.
Zobrazit další články