9. dubna 2024

Kam na cyklovýlet v Kladském pomezí?

Poznejte krajinu spisovatelů, krásné přírody a skvělých zážitků ze sedla vašeho kola. Ať už jste rekreační cyklista, sběratel kilometrů nebo milovník adrenalinu, Kladské pomezí má co nabídnout nejen u nás, ale i za hranicemi.
Kam na cyklovýlet v Kladském pomezí?

Cyklistická sezona je v plném proudu. Možná právě teď přemýšlíte, kam povedou vaše další toulky. Nechte se inspirovat a vyrazte po stopách Cyklotoulek! V srpnu v této televizní sérii uvidíte tip na výlet z Kladského pomezí. Můžeme prozradit, že navštívíme známou zvonici, zamíříme za sourozenci Čapkovými, přebytečnou energii necháme ve sportovním areálu a objevíme české Pompeje.

V okolí našich domovů se nachází nespočet cyklostezek nejrůznější obtížnosti. Ať se vydáte jakýmkoliv směrem, skvělá cílová stanice vás nemine. Pokud si chcete výlet zpestřit zážitkem, zavítejte do některého z muzeí, zámků, nebo vyšlápněte kopeček k jedné z mnoha rozhleden. V horkých letních dnech uvítáte příjemné ochlazení v místních koupalištích, rybnících nebo v našem Východočeském moři. Okolo vodní nádrže Rozkoš vzniká nová cyklostezka, která bude rájem nejen pro cyklisty, ale i bruslaře a koloběžkáře. Ochladit se však můžete i mimo vodní plochy. Úkryt před slunečními paprsky najdete v podzemním městečku Osówka, měděném dole Bohumír nebo pevnosti Dobrošov. Všechny tipy na výlet najdete na našem webu www.kladskepomezi.cz.

Chcete zažít pořádné dobrodružství? Pumpování, klopení zatáček, vlny a lávky. To vše a mnohem víc nabízejí traily v Kladském pomezí. Ti méně zkušení mohou zdokonalit své jízdní dovednosti na pumptrackové dráze na Dětském dopravním hřišti v Náchodě.

I letos se můžete těšit na oblíbené cyklobusy, které vás zavezou na atraktivní turistická místa. První cyklobusy vyjedou už 25. 5. 2024. Odkaz na jízdní řády najdete na našich stránkách nebo po načtení QR kódu.

Kladské pomezí, o.p.s.
foto Jan Záliš a Tomáš Menec

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Rozpis domácích utkání v tenisu: Dvanáct týmů v červenokosteleckých barvách
Sport
24. dubna 2024
Rozpis domácích utkání v tenisu: Dvanáct týmů v červenokosteleckých barvách
Soutěže družstev se nám rozbíhají jako obvykle v květnu. Letos máme poprvé v krajském přeboru, což je nejvyšší krajská soutěž, všechna čtyři naše A družstva od mladších žáků výš. Zbylá družstva bojují v krajských 1. třídách, v případě veteránů v okresní soutěži nad 55 let.
Žluté kytičky letos vykvetou na ulicích 15. května!
Ostatní
10. dubna 2024
Žluté kytičky letos vykvetou na ulicích 15. května!
Již 28. ročník veřejné sbírky Český den proti rakovině, pořádané neziskovou organizací Liga proti rakovině, proběhne letos ve středu 15. května (na pevných prodejních místech až do neděle 19. května).
Novinky z HC Wikow: Hronovské hokejové hry a nábor mladých hokejistů
Sport
8. dubna 2024
Novinky z HC Wikow: Hronovské hokejové hry a nábor mladých hokejistů
Hronovský hokejový klub se důstojně rozloučil s úspěšnou hokejovou sezonou 2023/2024. Nyní je třeba začít se připravovat na tu novou!
VÝSTAVA „PROSTOR PRO TVORBU“ V ZELENÉM DOMEČKU
Kultura
8. dubna 2024
VÝSTAVA „PROSTOR PRO TVORBU“ V ZELENÉM DOMEČKU
Od 11. dubna do 19. května se ve výstavním prostoru Zelený domeček v Polici nad Metují koná výstava s názvem “Prostor pro tvorbu”, která přináší návštěvníkům možnost nahlédnout do široké škály tvorby zahrnující jak prostorovou, tak alternativní tvůrčí práci a návrhářské projekty studentů Střední průmyslové školy Otto Wichtertleho.
Pracovnice hospice získala čestné uznání ve fotografické soutěži
Kultura
5. dubna 2024
Pracovnice hospice získala čestné uznání ve fotografické soutěži
V úterý 12. března v historické budově Slezského zemského muzea převzala čestné uznání poroty Hana Richter, pracovnice Hospice Anežky České, za svůj snímek „Hledání ztraceného času.“ Oceněná fotografie byla zaslána do soutěže „Můj svět“ pořádané Charitou Opava pro pracovníky a klienty charitních organizací. Ze zaslaných snímků byly odbornou porotou vybrány ty nejlepší do putovní výstavy, která bude prezentována v různých městech po celé České republice.
Zobrazit další články