5. dubna 2024

Pracovnice hospice získala čestné uznání ve fotografické soutěži

V úterý 12. března v historické budově Slezského zemského muzea převzala čestné uznání poroty Hana Richter, pracovnice Hospice Anežky České, za svůj snímek „Hledání ztraceného času.“ Oceněná fotografie byla zaslána do soutěže „Můj svět“ pořádané Charitou Opava pro pracovníky a klienty charitních organizací. Ze zaslaných snímků byly odbornou porotou vybrány ty nejlepší do putovní výstavy, která bude prezentována v různých městech po celé České republice.
Pracovnice hospice získala čestné uznání ve fotografické soutěži

Cílem soutěže je ukázat každodenní život a práci zaměstnanců, dobrovolníků i klientů Charit napříč Českou republikou. Činnost sociálních a zdravotních služeb je propletena jedinečnými životními příběhy i situacemi, které by vydaly na rozsáhlé popisy, někdy ale stačí událost zachytit do jediného okamžiku.

Patroni akce, Jindřich Štreit a Jiří Siostrzonek z Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity, ředitel Charity Opava Jan Hanuš a náměstek ředitelky Slezského zemského muzea David Váhala před sebou v letošním roce měli obzvlášť náročný úkol. Do soutěže bylo zasláno celkem 214 fotografií a vybrat mezi nimi ty nejlepší dle jejich vlastních slov nebylo vůbec jednoduché.

Velkým překvapením bylo zjištění, že první místa ve všech třech kategoriích obsadili autoři z Třebíče. Oceněni pak byli i další amatérští fotografové z Opavy, Plzně, Olomouce, Hradce Králové, Uherského Hradiště, Přerova či Červeného Kostelce.

Fotografie Hany Richter z Hospice Anežky České, která sice nezískala ocenění na stupních vítězů, vysloužila si však čestné uznání poroty, zobrazuje pacienta v pokročilé fázi nevyléčitelného onemocnění, který v důsledku své pokračující nemoci přestal rozpoznávat osoby ve svém okolí. Na snímku je ve společnosti své dcery, se kterou se v průběhu dne vlivem nemoci setkával a poznával stále znovu, vždy jako by to bylo poprvé.

Putovní výstava umožní divákům nahlédnout na život očima někoho dalšího, vidět s jakými výzvami se setkávají pracovníci a dobrovolníci, kteří pomáhají těm, kteří si již sami pomoci nemohou. Cílem je upozornit na důležitost a hodnotu jejich práce a ukázat, jaký vliv má na životy lidí, kteří potřebují pomoc ve složité životní situaci.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Rozpis domácích utkání v tenisu: Dvanáct týmů v červenokosteleckých barvách
Sport
24. dubna 2024
Rozpis domácích utkání v tenisu: Dvanáct týmů v červenokosteleckých barvách
Soutěže družstev se nám rozbíhají jako obvykle v květnu. Letos máme poprvé v krajském přeboru, což je nejvyšší krajská soutěž, všechna čtyři naše A družstva od mladších žáků výš. Zbylá družstva bojují v krajských 1. třídách, v případě veteránů v okresní soutěži nad 55 let.
Žluté kytičky letos vykvetou na ulicích 15. května!
Ostatní
10. dubna 2024
Žluté kytičky letos vykvetou na ulicích 15. května!
Již 28. ročník veřejné sbírky Český den proti rakovině, pořádané neziskovou organizací Liga proti rakovině, proběhne letos ve středu 15. května (na pevných prodejních místech až do neděle 19. května).
Kam na cyklovýlet v Kladském pomezí?
Sport
9. dubna 2024
Kam na cyklovýlet v Kladském pomezí?
Poznejte krajinu spisovatelů, krásné přírody a skvělých zážitků ze sedla vašeho kola. Ať už jste rekreační cyklista, sběratel kilometrů nebo milovník adrenalinu, Kladské pomezí má co nabídnout nejen u nás, ale i za hranicemi.
Novinky z HC Wikow: Hronovské hokejové hry a nábor mladých hokejistů
Sport
8. dubna 2024
Novinky z HC Wikow: Hronovské hokejové hry a nábor mladých hokejistů
Hronovský hokejový klub se důstojně rozloučil s úspěšnou hokejovou sezonou 2023/2024. Nyní je třeba začít se připravovat na tu novou!
VÝSTAVA „PROSTOR PRO TVORBU“ V ZELENÉM DOMEČKU
Kultura
8. dubna 2024
VÝSTAVA „PROSTOR PRO TVORBU“ V ZELENÉM DOMEČKU
Od 11. dubna do 19. května se ve výstavním prostoru Zelený domeček v Polici nad Metují koná výstava s názvem “Prostor pro tvorbu”, která přináší návštěvníkům možnost nahlédnout do široké škály tvorby zahrnující jak prostorovou, tak alternativní tvůrčí práci a návrhářské projekty studentů Střední průmyslové školy Otto Wichtertleho.
Zobrazit další články