10. dubna 2024

Žluté kytičky letos vykvetou na ulicích 15. května!

Již 28. ročník veřejné sbírky Český den proti rakovině, pořádané neziskovou organizací Liga proti rakovině, proběhne letos ve středu 15. května (na pevných prodejních místech až do neděle 19. května).
Žluté kytičky letos vykvetou na ulicích 15. května!

Ve sbírkový den tisíce dobrovolníků ve známých žlutých tričkách vyrazí do ulic nabízet kytičky a letáčky. Při letošní sbírce dostanou dárci k symbolickému květu měsíčku lékařského s tmavě růžovou stužkou i informační letáček o prevenci rakoviny prsu a screeningových programech. Minimální příspěvek za jednu kytičku činí 20 Kč. Na náměstí v Náchodě najdete v tento den od 9 do 17 hodin stánek Ligy proti rakovině Náchod, kde bude také možné zakoupit tyto žluté květy. Pokud lidé „svého“ dobrovolníka nepotkají, mohou podpořit aktivity Ligy proti rakovině i na dálku koupí e-kytičky. Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 či DMS KVET 190 na číslo 87 777.

Výtěžek sbírky slouží k základnímu cíli Ligy – snížení úmrtnosti na rakovinu v České republice. Finance budou rozděleny podle dlouhodobých pilířových programů, kterými jsou nádorová prevence, zlepšování kvality života onkologicky nemocných, podpora onkologického výzkumu, kvalitní výuky a investiční modernizace či kompletizace onkologických pracovišť.

V loňském roce se v našem regionu zapojilo do sbírky 26 skupin dobrovolníků, z toho 11 středních škol. Náchodská Liga proti rakovině dosáhla počtem 13 062 prodaných kusů opět lepšího výsledku než v předešlém roce. Na celorepublikový sbírkový účet zaslala 322 878 Kč. V počtu prodaných kytiček se mezi 50 kluby z celé České republiky umisťuje v posledních letech pravidelně na 1. nebo 2. místě! Za posledních deset ročníků se náchodské LPR podařilo přispět do celostátní sbírky celkovou částkou 2, 7 mil. Kč. Proto pevně doufáme, že i v tomto roce, kdy náchodská organizace slaví 30 let od svého vzniku, se jako každoročně budeme moci spolehnout na podporu a vstřícný přístup naší veřejnosti!

Liga proti rakovině Náchod, z. s.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Rozpis domácích utkání v tenisu: Dvanáct týmů v červenokosteleckých barvách
Sport
24. dubna 2024
Rozpis domácích utkání v tenisu: Dvanáct týmů v červenokosteleckých barvách
Soutěže družstev se nám rozbíhají jako obvykle v květnu. Letos máme poprvé v krajském přeboru, což je nejvyšší krajská soutěž, všechna čtyři naše A družstva od mladších žáků výš. Zbylá družstva bojují v krajských 1. třídách, v případě veteránů v okresní soutěži nad 55 let.
Kam na cyklovýlet v Kladském pomezí?
Sport
9. dubna 2024
Kam na cyklovýlet v Kladském pomezí?
Poznejte krajinu spisovatelů, krásné přírody a skvělých zážitků ze sedla vašeho kola. Ať už jste rekreační cyklista, sběratel kilometrů nebo milovník adrenalinu, Kladské pomezí má co nabídnout nejen u nás, ale i za hranicemi.
Novinky z HC Wikow: Hronovské hokejové hry a nábor mladých hokejistů
Sport
8. dubna 2024
Novinky z HC Wikow: Hronovské hokejové hry a nábor mladých hokejistů
Hronovský hokejový klub se důstojně rozloučil s úspěšnou hokejovou sezonou 2023/2024. Nyní je třeba začít se připravovat na tu novou!
VÝSTAVA „PROSTOR PRO TVORBU“ V ZELENÉM DOMEČKU
Kultura
8. dubna 2024
VÝSTAVA „PROSTOR PRO TVORBU“ V ZELENÉM DOMEČKU
Od 11. dubna do 19. května se ve výstavním prostoru Zelený domeček v Polici nad Metují koná výstava s názvem “Prostor pro tvorbu”, která přináší návštěvníkům možnost nahlédnout do široké škály tvorby zahrnující jak prostorovou, tak alternativní tvůrčí práci a návrhářské projekty studentů Střední průmyslové školy Otto Wichtertleho.
Pracovnice hospice získala čestné uznání ve fotografické soutěži
Kultura
5. dubna 2024
Pracovnice hospice získala čestné uznání ve fotografické soutěži
V úterý 12. března v historické budově Slezského zemského muzea převzala čestné uznání poroty Hana Richter, pracovnice Hospice Anežky České, za svůj snímek „Hledání ztraceného času.“ Oceněná fotografie byla zaslána do soutěže „Můj svět“ pořádané Charitou Opava pro pracovníky a klienty charitních organizací. Ze zaslaných snímků byly odbornou porotou vybrány ty nejlepší do putovní výstavy, která bude prezentována v různých městech po celé České republice.
Zobrazit další články