22. května 2024

Učitelky a učitelé z Náchodska mají svoji letní školu

Během letních prázdnin 22. až 23. srpna 2024 se na ZŠ Náchod Babí odehraje Letní škola pro pedagogy. Jedná se tak již o druhý ročník oblíbené akce pořádané projektem Učíme se na Náchodsku – MAP 4 určené všem učitelkám a učitelům, kteří si chtějí vzájemně dodat potřebnou energii a inspiraci před začátkem školního roku.
Učitelky a učitelé z Náchodska mají svoji letní školu

Za programem regionálního učitelského festivalu stojí aktivní pedagožky a expertky v oblasti čtenářské a matematické gramotnosti Jitka Grohmannová a Jana Tollarová ve spolupráci se zástupci realizačního týmu projektu Učíme se na Náchodsku – MAP 4. Společně tak chtějí místním pedagogům naservírovat pestrou škálu seminářů a interaktivní workshopů spojených s inovativními výukovými metodami a postupy. „Účastníci si formou modelové lekce vyzkouší, jak s využitím inovativních digitálních technologií rozvíjet čtenářské a pisatelské dovednosti nebo jak takový text využít napříč jednotlivými předměty. Součástí bloku bude i tandemová výuka. Přítomní si mohou dále upřesnit představu o jejím využití v praxi,“ popisuje Jana Tollarová malou část z připravovaného programu. Jitka Grohmannová, zakladatelka letní školy, kromě jiného plánuje učitele provést „hravě matematikou“ v rámci stejnojmenného bloku.

„Na dopolední vzdělávání bude navazovat odpolední program složený z kratších workshopů realizovaných různými osobnostmi působícími v oblasti vzdělávání. V tuto chvíli lze zmínit například témata jako robotika, osobnostní rozvoj, současná dětská literatura nebo grafomotorika. Přihlášení učitelé se ale mohou těšit na mnoho dalšího včetně navazování vzájemných kontaktů,“ vyjmenovává Lada Nevečeřalová, hlavní manažerka projektu Učíme se na Náchodsku – MAP 4 (reg. č. CZ.02.02.XX/00/23_017/0008475). „Po 8 letech působení projektu v oblasti vzdělávání na území Náchodska můžeme směle říci, že ve školách v našem regionu vyrostly lektorské osobnosti, za kterými stojí za to jít. Konáním dalšího ročníku letní školy chceme dopřát všem učitelům, aby zažili atmosféru společného růstu a sdílení. Minulý rok to byl velký zážitek a už teď se těšíme, co přinese tento ročník.“     

Sledujte podrobnosti k této i dalším akcím na webových stránkách projektu Map2school.cz, na Instagramu MAP2SCHOOL nebo na Facebooku Učíme se na Náchodsku – MAP 4.

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Sport
3. června 2024
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Dubnem tohoto roku skončila pro kostelecké kuželkáře sezona 2023-2024. „A“ muži skončili na 3. místě v 2. lize ve skupině A, „B“ muži se umístili na 6. místě ve východočeské divizi, „C“ muži se umístili na 1. místě ve východočeské soutěži ve skupině „A“ s právem postupu do vyšší soutěže.
Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci – 3. ročník
Sport
3. června 2024
Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci – 3. ročník
V úterý dne 14. května 2024 se na venkovním multifunkčním sportovišti u haly uskutečnil třetí ročník národní soutěže Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci pro místní děti a žáky základní školy. Účastníci sportovního turnaje se v Červeném Kostelci utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu. Celkem se na začátku sportovní akce sešlo 8 týmů, které soutěžily o nejúspěšnější družstvo turnaje.
Jestřebí kros s rekordním počtem účastníků
Sport
3. června 2024
Jestřebí kros s rekordním počtem účastníků
Prvního května uspořádal Běžecký klub Náchod a TJ Horní Kostelec již tradiční 13. ročník Jestřebího krosu, který se běhá v krásné přírodě spadající do CHKO Broumovsko. Závod je od samého počátku součástí Velké ceny východních Čech. Letos byl překonán rekord v počtu účastníků.
V Albi znovu finančně podpoříme Dobré skutky – třeba i ten váš
Ostatní
3. června 2024
V Albi znovu finančně podpoříme Dobré skutky – třeba i ten váš
Dobré skutky, to je název Albi projektu, do kterého se mohou hlásit charitativní či neziskové organizace z regionu Červenokostelecka a Náchodska nebo různé dobročinné spolky.
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) – přidejte se
Kultura
3. června 2024
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) – přidejte se
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) je jedna z forem Celoživotního vzdělávání organizovaná Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze. V únoru letošního roku se KNIHOVNA BŘETISLAVA KAFKY konzultačním střediskem VU3V a připojila se tak ke stovkám již fungujících konzultačních středisek rozmístěných po celé republice. Od podzimu budeme navíc znovu pokračovat!
Červen v Galerii výtvarného umění v Náchodě
Kultura
22. května 2024
Červen v Galerii výtvarného umění v Náchodě
Přinášíme další přehled výstav a akcí, které můžete navštívit v červnu v hlavní i malé budově Galerie výtvarného umění v Náchodě.
Zobrazit další články