3. června 2024

Jestřebí kros s rekordním počtem účastníků

Prvního května uspořádal Běžecký klub Náchod a TJ Horní Kostelec již tradiční 13. ročník Jestřebího krosu, který se běhá v krásné přírodě spadající do CHKO Broumovsko. Závod je od samého počátku součástí Velké ceny východních Čech. Letos byl překonán rekord v počtu účastníků.
Jestřebí kros s rekordním počtem účastníků

Na start se postavilo neuvěřitelných 261 dětí a dospělých. Závodníci si mohli vybrat z několika tratí pro děti dle věku a pro dospělé kratší trať "Buď fit" o délce 3 km, anebo hlavní trať o délce 10 km. Start proběhl od hospody Myslivna pod lípou, která nabídla všem závodníkům skvělé zázemí a nabídku vynikajícího menu, od jednoduchých lehkých jídel až po pořádný oběd.

Po dobu celé akce mohli nejenom závodníci, ale i další příchozí obdivovat nádherné dravce ze spolku Dotkni se křídel z.s., kteří dovezli např. i orla skalního. Dravci jsou cvičeni v rámci falconyterapie a následná ukázka měla velký ohlas. Stejně jako loni, tak i letos si vítěz mohl udělat fotku s dravcem na stupních vítězů. Doprovodný program doplňoval společný stánek firem Cevin a Rychtik, které dorazily s nabídkou vynikajících vín, moštů a piva. Letošní novinkou byla možnost nákupu drobných předmětů na společném stánku firmy LUKO, s.r.o. a C.I.T. trade s.r.o. v podobě vlastního merche s logem Jestřebího krosu.

Hlavní závod byl odstartován v 11:00 hodin. Hned od startu se Dominik Sádlo ujal vedení, které až do cíle nepustil, a stal se tak nejen celkovým vítězem, ale vyhrál i vypsanou prémii o nejlepšího vrchaře. Na druhém místě skončil Kamil Krunka z pořádajícího Běžeckého klubu Náchod, který si po zdolání Švédského vrchu upevnil druhé místo a ještě se snažil potrápit vítěze. Do cíle nakonec dorazil 32 sekund za vítězem. Největší boj byl o třetí místo, kde Pavel Bezděk běžel spolu s Matějem Novákem. O třetím místě nakonec rozhodl závěrečný kilometr, kde Pavel Bezděk nastoupil a vybojoval tak bronzovou medaili. V ženách si svou vedoucí pozici udržela Táňa Metelková z Běžeckého klubu Náchod. Jako druhá doběhla nestárnoucí Dagmar Tylšová z SK Nové Město nad Metují. Na celkovém třetím místě skončila Markéta Zeisková z Běžeckého klubu Náchod.

Letos byla novinkou virtuální výzva. Závodníci, kteří neměli možnost se zúčastnit závodu v řádném termínu, se mohli zúčastnit této výzvy a odběhnout si celou trať v době, který jim vyhovoval.

Všichni závodnici obdrželi originální dřevěné medaile a pro první tři v každé kategorii dospělých byly přichystány dřevěné poháry s logem závodu v podobě jestřába. Vedle pohárů si první tři závodníci v každé kategorii odnesli hodnotné věčné ceny od našich sponzorů a absolutní vítězové na prvních třech místech v kategorii mužů i žen dostali finanční ceny. Celý závod probíhal bez větších komplikací a věříme, že si všichni celý den užili a odjížděli s úsměvem. Díky podpoře sponzorů a ČUS jsme mohli podpořit ty nejmenší, kteří měli startovné zdarma. Podpora dětí a jejich motivace ke sportu je jedním z cílů celé akce a v letošním roce můžeme směle konstatovat, že se vše vydařilo.

Na závěr bychom rádi poděkovali celému týmu dobrovolníků, bez nichž by uspořádání akce v takovém rozsahu nebylo možné. Za celý tým Jestřebího krosu bychom dále rádi poděkovali všem sponzorům: Albi, Eurookna Petr Štrof, SaarGummi automotive, město Červený Kostelec, město Stárkov, Sádrokartony Kolisko, ČUS, de heus, MWPARK.cz, SILVAGRO.cz, nábytek Říha, Královéhradecký kraj.

Ivana Duffová

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Sport
3. června 2024
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Dubnem tohoto roku skončila pro kostelecké kuželkáře sezona 2023-2024. „A“ muži skončili na 3. místě v 2. lize ve skupině A, „B“ muži se umístili na 6. místě ve východočeské divizi, „C“ muži se umístili na 1. místě ve východočeské soutěži ve skupině „A“ s právem postupu do vyšší soutěže.
Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci – 3. ročník
Sport
3. června 2024
Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci – 3. ročník
V úterý dne 14. května 2024 se na venkovním multifunkčním sportovišti u haly uskutečnil třetí ročník národní soutěže Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci pro místní děti a žáky základní školy. Účastníci sportovního turnaje se v Červeném Kostelci utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu. Celkem se na začátku sportovní akce sešlo 8 týmů, které soutěžily o nejúspěšnější družstvo turnaje.
V Albi znovu finančně podpoříme Dobré skutky – třeba i ten váš
Ostatní
3. června 2024
V Albi znovu finančně podpoříme Dobré skutky – třeba i ten váš
Dobré skutky, to je název Albi projektu, do kterého se mohou hlásit charitativní či neziskové organizace z regionu Červenokostelecka a Náchodska nebo různé dobročinné spolky.
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) – přidejte se
Kultura
3. června 2024
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) – přidejte se
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) je jedna z forem Celoživotního vzdělávání organizovaná Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze. V únoru letošního roku se KNIHOVNA BŘETISLAVA KAFKY konzultačním střediskem VU3V a připojila se tak ke stovkám již fungujících konzultačních středisek rozmístěných po celé republice. Od podzimu budeme navíc znovu pokračovat!
Červen v Galerii výtvarného umění v Náchodě
Kultura
22. května 2024
Červen v Galerii výtvarného umění v Náchodě
Přinášíme další přehled výstav a akcí, které můžete navštívit v červnu v hlavní i malé budově Galerie výtvarného umění v Náchodě.
Zobrazit další články