20. června 2024

Náchodsko - Český den proti rakovině 2024

V tomto roce se 28. ročník veřejné celonárodní sbírky Český den proti rakovině konal ve středu 15. května za pěkného jarního počasí. Kampaň byla zaměřena na prevenci rakoviny prsu a screeningové programy.
Náchodsko - Český den proti rakovině 2024

Celkem se do prodeje symbolických kytiček měsíčku lékařského s tmavě růžovou stužkou zapojilo zhruba 30 skupin dobrovolníků z Náchodska, Trutnovska, Jaroměřska, Broumovska, Policka a Novoměstska, z toho 12 středních škol, jejichž přínos sbírce je vždy největší. Do spolupráce se zapojila mnohá zdravotnická zařízení a další obětaví dobrovolní prodejci. Již poněkolikáté se také osvědčil stánek Ligy proti rakovině přímo na náchodském náměstí. Ochota veřejnosti přispět na tuto tradiční sbírku byla opět značná. Bylo prodáno celkem 13 503 ks kytiček. Na celorepublikový sbírkový účet bylo poukázáno 351 376 Kč, což je téměř o 30 000 Kč více než v loňském roce. Tímto vynikajícím výsledkem náchodská LPR oslavila 30 let od svého vzniku a zároveň vzpomněla na svého dlouholetého předsedu a člena představenstva celorepublikové Ligy proti rakovině MUDr. Vladimíra Müllera, který nás opustil letos v lednu ve věku nedožitých 92 let.
Upřímné poděkování patří všem prodejcům – žákům, studentům i jejich pedagogům, skautům a dalším dobrovolníkům, především pak členům výboru LPR Náchod za jejich obětavý přístup k organizaci sbírky. Velký dík za spolupráci také patří jako každoročně pracovníkům a pracovnicím České pošty Náchod 1 a jejího depa. Nelze zde jmenovat všechny dobrovolné prodejce, velké uznání si však zejména zaslouží studenti a pedagogové Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy Trutnov, která přispěla vybranou částkou ve výši 56 815 Kč, Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie arch. Jana Letzela Náchod s vybranými 47 299 Kč a také Střední průmyslové školy Otty Wichterleho–Centra propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí, která vybrala 45 886 Kč. Velkou měrou rovněž pomohli skauti z Náchoda a z Červeného Kostelce, kteří dohromady odevzdali 22 310 Kč.

Celý náš rozsáhlý region je již po mnoho let oblastí, kde má Český den proti rakovině vždy vstřícné přijetí a podporu veřejnosti, mnoha dárců z řad občanů. Srdce příznivců sbírky zůstávají stále otevřená pro pomoc druhým. Zároveň je také důležité, že významná část výtěžku sbírky se rok co rok vrací zpět do regionu, v první řadě pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci.

Děkujeme a přejeme všem hlavně pevné zdraví!

Ing. Libuše Kučerová a Mgr. Renata Lelková
Liga proti rakovině Náchod, z. s.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Letní novinky z HC Wikov Hronov
Sport
17. července 2024
Letní novinky z HC Wikov Hronov
HC WIKOV HRONOV i letos pořádal pro dětí ve věku 5-10 let ve dvou turnusech Letní sportovní tábor. Obou běhů se zúčastnilo celkem 31 dětí.
Muzeum Náchodska zahájilo výstavu Náchod 1254!
Kultura
8. července 2024
Muzeum Náchodska zahájilo výstavu Náchod 1254!
V sobotu 15. června zahájilo Muzeum Náchodska slavnostní vernisáží výstavu Náchod 1254. Ta návštěvníky seznámí s nejstaršími dějinami města v období středověku, postavou rytíře Hrona – zakladatele města a také s obchodní stezkou, která spojovala Prahu s Krakovem.
NOC KOSTELŮ v kostele sv. Jakuba Většího
Kultura
8. července 2024
NOC KOSTELŮ v kostele sv. Jakuba Většího
V pátek 7. 6. 2024 se opět konala po celé vlasti tradiční Noc kostelů. Ještě než se kolem 19. hodiny rozezněly zvony a otevřely tak všem zájemcům červenokostelecké sakrální prostory, přivítal náš římskokatolický kostel dopoledne dvě skupiny zvídavých dětí z MŠ Náchodská a MŠ Studánka u sv. Jakuba a po poledni žáky ze ZŠ V. Hejny. Během celého večera poté přišlo velké množství návštěvníků různých věkových kategorií.
Denní stacionář bude aktivní i v době dovolených
Ostatní
8. července 2024
Denní stacionář bude aktivní i v době dovolených
Za měsíc květen a červen se v denním stacionáři odehrála spoustu nových věcí. Za nejvýznamnější považujeme otevření dílny pro šikovné ruce našich klientů.
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Sport
3. června 2024
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Dubnem tohoto roku skončila pro kostelecké kuželkáře sezona 2023-2024. „A“ muži skončili na 3. místě v 2. lize ve skupině A, „B“ muži se umístili na 6. místě ve východočeské divizi, „C“ muži se umístili na 1. místě ve východočeské soutěži ve skupině „A“ s právem postupu do vyšší soutěže.
Zobrazit další články