3. června 2024

V Albi znovu finančně podpoříme Dobré skutky – třeba i ten váš

Dobré skutky, to je název Albi projektu, do kterého se mohou hlásit charitativní či neziskové organizace z regionu Červenokostelecka a Náchodska nebo různé dobročinné spolky.
V Albi znovu finančně podpoříme Dobré skutky – třeba i ten váš

Chybí vám peníze na realizaci nápadu? Víte o někom, kdo by potřeboval finančně podpořit? Využijte příležitosti. Napište krátký příběh (asi 20 vět) o vaší organizaci – čím se zabýváte, komu a jak pomáháte. Nezapomeňte uvést, na co konkrétně byste získanou částku použili. Informace pošlete mailem na dobry.skutek@albi.cz, nebo poštou na adresu ALBI Česká republika a.s., Lenka Němcová, Thámova 13, 186 00 Praha 8.
Šanci na dar v podobě 30 000 Kč dostanou tři projekty z regionu. Uzávěrka přihlášek je 30. září 2024, vybrané kontaktujeme do konce roku.

Z loňské pomoci se radují:

  1. Lenka Valterová ze Senior centra Malá Čermná chtěla pro klienty pořídit brýle na virtuální realitu: „Naše zařízení se zabývá 24hodinovou péčí o seniory a osoby s chronickým onemocněním. Máme spoustu imobilních klientů se spoustou nesplněných snů. My bychom se rádi pokusili alespoň některé z nich uskutečnit prostřednictvím VR brýlí – vidět Pražský hrad, vyjít si Sněžku, zažít koncert nebo procházky lesem. Jedna naše klientka si přála celý svůj život jet k moři, ale bohužel se jí to nepodařilo a teď už je ve svých téměř 97 letech imobilní. Díky těmto brýlím bychom jí to umožnili.“ Peníze pomohly, jak Lenka Valterová potvrdila: „Za finanční dar jsme zakoupili 3x VR brýle, které dokážou vzít klienty k moři nebo na hory, a podpořit tím jejich aktivizaci a kognitivní trénink. Když nemohou senioři do světa, přijde svět za nimi. Ještě jednou velké díky.“
  2. Ludmila Vlčková, starostka TJ Sokol Červený Kostelec, požádala o příspěvek na účast na všesokolském sletu: „Věnujeme se všestrannému sportu, cvičení předškolních dětí, mladšího žactva, mladších i starších žen. V roce 2024 proběhne XVII. všesokolský slet. Naše jednota se zúčastní nácviku předškolních dětí, skladba Mravenci, a žen, skladba Babí léto. Reprezentovat nás bude zhruba deset dětí a deset žen. Sportovní dar bychom použili na oblastní, krajské i celorepublikové slety na dopravu a oblečení.“
  3. Neziskovou organizaci Diamant, která podporuje náhradní rodiny a sídlí v Jaroměři, do projektu přihlásila Mgr. Vladislava Knettig. Díky penězům se povedlo zrealizovat unikátní dlouhodobý komplexní výcvik TERAPEUTICKÉ RODIČOVSTVÍ pro pěstouny a jim svěřené ohrožené děti. „Výcvik je zaměřen na zvýšení porozumění a rozvoj dovedností potřebných pro péči o traumatizované děti. Probíhá skupinově, skupina 11 náhradních rodičů se schází pravidelně, celkem se jedná o 18 setkání. Délka a kvalita výcviku se odráží v účinnosti. Na rozdíl od jednorázových kurzů totiž umožňuje náhradnímu rodiči opravdově přetvořit svůj výchovný styl,“ přiblížila Vladislava Knettig. „Můžeme tak společně snížit procento neúspěšných pěstounských péčí a zkvalitnit celý systém náhradní rodinné péče. Právě první dva roky po svěření dítěte do nové rodiny jsou klíčové pro to, zda dítě znovu uvěří, že svět je bezpečné a dobré místo, protože právě takové místo jeho terapeutičtí rodiče dokážou pro dítě vytvořit,“ dodala.

Na koho se štěstí usměje letos? Věříme, že společně podpoříme dobrou věc, tak nám o sobě dejte vědět!
Za Albi, Michaela Kubínová

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Sport
3. června 2024
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Dubnem tohoto roku skončila pro kostelecké kuželkáře sezona 2023-2024. „A“ muži skončili na 3. místě v 2. lize ve skupině A, „B“ muži se umístili na 6. místě ve východočeské divizi, „C“ muži se umístili na 1. místě ve východočeské soutěži ve skupině „A“ s právem postupu do vyšší soutěže.
Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci – 3. ročník
Sport
3. června 2024
Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci – 3. ročník
V úterý dne 14. května 2024 se na venkovním multifunkčním sportovišti u haly uskutečnil třetí ročník národní soutěže Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci pro místní děti a žáky základní školy. Účastníci sportovního turnaje se v Červeném Kostelci utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu. Celkem se na začátku sportovní akce sešlo 8 týmů, které soutěžily o nejúspěšnější družstvo turnaje.
Jestřebí kros s rekordním počtem účastníků
Sport
3. června 2024
Jestřebí kros s rekordním počtem účastníků
Prvního května uspořádal Běžecký klub Náchod a TJ Horní Kostelec již tradiční 13. ročník Jestřebího krosu, který se běhá v krásné přírodě spadající do CHKO Broumovsko. Závod je od samého počátku součástí Velké ceny východních Čech. Letos byl překonán rekord v počtu účastníků.
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) – přidejte se
Kultura
3. června 2024
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) – přidejte se
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) je jedna z forem Celoživotního vzdělávání organizovaná Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze. V únoru letošního roku se KNIHOVNA BŘETISLAVA KAFKY konzultačním střediskem VU3V a připojila se tak ke stovkám již fungujících konzultačních středisek rozmístěných po celé republice. Od podzimu budeme navíc znovu pokračovat!
Červen v Galerii výtvarného umění v Náchodě
Kultura
22. května 2024
Červen v Galerii výtvarného umění v Náchodě
Přinášíme další přehled výstav a akcí, které můžete navštívit v červnu v hlavní i malé budově Galerie výtvarného umění v Náchodě.
Zobrazit další články