3. června 2024

Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024

Dubnem tohoto roku skončila pro kostelecké kuželkáře sezona 2023-2024. „A“ muži skončili na 3. místě v 2. lize ve skupině A, „B“ muži se umístili na 6. místě ve východočeské divizi, „C“ muži se umístili na 1. místě ve východočeské soutěži ve skupině „A“ s právem postupu do vyšší soutěže.
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024

„A“ muži se po celou sezonu přetahovali o první místo s týmy ze Kdyně a z Kamenice nad Lipou. Nakonec jsme však nezvládli přímé zápasy s těmito celky a na jejich drahách jsme podlehli, čímž nás odsunuli na 3. místo. Tento rok byl ve znamení naší domácí neporazitelnosti, kde jsme po celý rok neprohráli a předváděli jsme v mnoha případech výkony vysoce převyšující úroveň 2. ligy, o čemž svědčí domácí průměr 3559 kuželek, tj. 594 kuželek na hráče.
„B“ muži se po většinu sezony pohybovali v popředí tabulky, nicméně na konci sezony se po několika nepovedených zápasech nakonec propadli do středu tabulky. Mužstvo podávalo velmi dobré výkony na nově zrekonstruované dráze, která nově patří k nejpadavějším kuželnám v soutěži, nicméně naši hráči se dokázali rychle adaptovat a většinu domácích zápasů vyhráli.

„C“ muži se díky většímu počtu aktivních členů přihlásili do 6-členné soutěže a prakticky od začátku sezony do konce tuto soutěž vedli. Všichni hráči předváděli stabilní výkony, a tak se můžeme těšit, jak si příští rok povedou ve vyšší soutěži.
Pro více informací se můžete podívat přímo na oficiální stránky všech lig: www.kuzelky.com, nebo můžete navštívit naše stránky: www.kuzelkycervenykostelec.cz.

Mládež

V průběhu letošní sezony začínáme zapracovávat nové mladé hráče a díky soustavné a kvalitní práci našich trenérů, jmenovitě pánů Františka Adamů a Romana Zwiefelhofera, se dostavují první výsledky, když naši hráči začínají objíždět turnaje po celé české republice. V kategorii žáků děkujeme za řádnou reprezentaci hráčům Kryštofu Richterovi, Matěji Vlčkovi a Davidu Zwiefelhoferovi. V kategorii dorostu děkujeme za příkladnou reprezentaci Filipu Ladnarovi, Ondřeji Macháčkovi a Daně Adamů mladší.
V kategorii juniorů děkujeme za vynikající reprezentaci Petru Vaňkovi, který v konečném pořadí juniorů obsadil 6. místo a současně děkujeme za reprezentaci i Františku Adamů mladšímu, který obsadil 9. místo. U obou hráčů je potřeba zmínit, že po celý rok absolvovali nominační kempy reprezentace České republiky, kde předváděli dlouhodobě velmi dobré výkony a díky nim si zasloužili nominační dekret na nadcházející mistrovství světa U23, které se koná ve městě Brezno, Slovenská republika. Na základě této skutečnosti budeme jako oddíl kuželek žádat o finanční podporu města, aby oba naši mladí sportovci mohli reprezentovat náš oddíl, naše město, naši republiku na tak významné akci.

Stejně tak se oba probojovali na mistrovství České republiky juniorů, kde se František Adamů ml. v kvalifikaci umístil na 3. místě, finále se mu tolik nevyvedlo, tak skončil celkově na 12. místě. Petr Vaněk oba dva dny zahrál prakticky stejně, nezazářil, ale ani nezklamal a tak nakonec obsadil 13. místo. V kategorii dorostenek nás na mistrovství ČR reprezentovala Dana Adamů ml. a bohužel neprošla sítem kvalifikace a skončila na 28. místě. I tak všem třem děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu.

Kuželna

Tento rok byl první soutěžní rok na nové kuželně, která byla zhotovena firmou ZAKO. Kuželna se dle předpokladů stala jednou z nejpadavějších v kraji, o čemž vypovídají i velmi pozitivní ohlasy od hostujících celků, které k nám zavítaly. Co nás ale opravdu velmi těší je diametrálně odlišný zájem dětí o náš sport, protože hra na nových drahách je mnohem větší zábava i pro ty, kteří se náš sport teprve učí a díky zdařilé rekonstrukci se již doslova nemusíme stydět za naše zázemí… Nelze však opomenout velmi poděkovat městu Červený Kostelec v čele s panem starostou za rychlé a efektivní jednání a následně za výraznou finanční podporu.

Plánované turnaje na naší kuželně

Všechny plánované turnaje jsou uvedeny na našich webových stránkách, včetně výsledků již proběhlých turnajů. V současné době je v plánu:
Červenokostelecká otevíračka – 2. ročník: termín srpen – září 2024 – registrovaní i neregistrovaní

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, především však děkujeme městu Červený Kostelec v čele s panem starostou Tomášem Prouzou, jakožto našemu hlavnímu sponzorovi.
Za oddíl kuželek Bc. Daniel Balcar

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci – 3. ročník
Sport
3. června 2024
Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci – 3. ročník
V úterý dne 14. května 2024 se na venkovním multifunkčním sportovišti u haly uskutečnil třetí ročník národní soutěže Sportovní den mládeže v Červeném Kostelci pro místní děti a žáky základní školy. Účastníci sportovního turnaje se v Červeném Kostelci utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu. Celkem se na začátku sportovní akce sešlo 8 týmů, které soutěžily o nejúspěšnější družstvo turnaje.
Jestřebí kros s rekordním počtem účastníků
Sport
3. června 2024
Jestřebí kros s rekordním počtem účastníků
Prvního května uspořádal Běžecký klub Náchod a TJ Horní Kostelec již tradiční 13. ročník Jestřebího krosu, který se běhá v krásné přírodě spadající do CHKO Broumovsko. Závod je od samého počátku součástí Velké ceny východních Čech. Letos byl překonán rekord v počtu účastníků.
V Albi znovu finančně podpoříme Dobré skutky – třeba i ten váš
Ostatní
3. června 2024
V Albi znovu finančně podpoříme Dobré skutky – třeba i ten váš
Dobré skutky, to je název Albi projektu, do kterého se mohou hlásit charitativní či neziskové organizace z regionu Červenokostelecka a Náchodska nebo různé dobročinné spolky.
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) – přidejte se
Kultura
3. června 2024
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) – přidejte se
Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) je jedna z forem Celoživotního vzdělávání organizovaná Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze. V únoru letošního roku se KNIHOVNA BŘETISLAVA KAFKY konzultačním střediskem VU3V a připojila se tak ke stovkám již fungujících konzultačních středisek rozmístěných po celé republice. Od podzimu budeme navíc znovu pokračovat!
Červen v Galerii výtvarného umění v Náchodě
Kultura
22. května 2024
Červen v Galerii výtvarného umění v Náchodě
Přinášíme další přehled výstav a akcí, které můžete navštívit v červnu v hlavní i malé budově Galerie výtvarného umění v Náchodě.
Zobrazit další články