8. července 2024

Denní stacionář bude aktivní i v době dovolených

Za měsíc květen a červen se v denním stacionáři odehrála spoustu nových věcí. Za nejvýznamnější považujeme otevření dílny pro šikovné ruce našich klientů.
Denní stacionář bude aktivní i v době dovolených

Dílnu nám finančně pomohla zařídit společnost CZ elektronika plus s.r.o., zastoupená pány Hlaváčkem a Linhartem. Při slavnostním otevření bylo kladně hodnoceno, že strojové vybavení je opravdu na velmi slušné úrovni. To také ocenili nejen klienti, ale také pracovníci v sociálních službách, kterým se začaly plnit sny o přípravách „polotovarů“ pro práci s klienty přímo v prostorách DS. Díky dílně, která je umístěna v suterénních prostorách nedalekého chráněného bydlení, odpadá hrubá a nečistá přípravná práce v jinak čistých místech, kde klienti tráví čas čtením, malováním nebo jen povídáním. Je vidět, že i naše převážně mužská klientela si chvíle v dílně řádně užívá. Ale co by byla dílna bez výrobního materiálu? Ten se nám podařilo získat díky ochotě společnosti DŘEVOOBAL Jarý a Hudousek s.r.o.. Tato společnost nám zdarma poskytla materiál pro výrobu, za což jí moc děkujeme.

Ale nejen z velkých darů se umíme radovat. Nemalý díl poděkování patří i dobrovolníkům, kteří nám pomohli ušít sáčky na přezůvky pro naše klienty. I práce dobrovolníků si zaslouží pozornost. Je nedílnou součástí práce všech středisek Oblastní charity Červený Kostelec.

Další radost, kterou jsme si mohli vychutnat, je úspěch v soutěži Milionový nápad, kterou vyhlásilo město Červený Kostelec. Díky vašim 207 kladným hlasům jsme se stali vítězi prvního ročníku této soutěže. Téma, kterým jsme vás hlasující oslovili, bylo pro nás více než příhodné. Jednalo se o snazší a bezpečnější pohyb po městě a do institucí pro seniory a imobilní občany. Pracovníci v sociálních službách z denního stacionáře si více než lidé bez hendikepu uvědomují, jak obtížné je se s invalidním vozíkem dostat z cesty na chodník, překonat byť jen jeden schod do prodejny nebo na nejrůznější instituce, nebo jak dlouhá a vysilující může být cesta bez možnosti odpočinku na lavičce. Je vidět, že i vy hlasující si uvědomujete tento problém a nyní nám (vlastně hlavně městu) nezbývá než nápad zrealizovat.

Dalo by se říci, že každý den nás překvapí něčím hezkým, co udělá radost nejen nám pracovníkům denního stacionáře, ale i našim klientům. Ti pak snáze překonávají úskalí, která jim život staví do cesty.

Pro prázdninové měsíce nás v denním stacionáři čekají častější výletová dobrodružství po blízkém i trochu vzdálenějším okolí Červeného Kostelce, zajímavé přednášky, rukodělné i paměťové dílničky a spousta zábavy, kterou všem, co k nám docházejí, zajistí vždy dobře naladěné pracovnice z řad pracovníků v sociálních službách: Jitka, Žaneta, Nikola, Dáša a Dana. Jsme tu pro vás každý všední den od 8:00 do 15:00 hodin. Nemusíte se bát, že by bylo o prázdninách zavřeno. Umíme si vybírat dovolenou tak, abyste to ani nepoznali.

Těšíme se na vás v denním stacionáři.

Za kolektiv DS Richard Bergmann

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Letní novinky z HC Wikov Hronov
Sport
17. července 2024
Letní novinky z HC Wikov Hronov
HC WIKOV HRONOV i letos pořádal pro dětí ve věku 5-10 let ve dvou turnusech Letní sportovní tábor. Obou běhů se zúčastnilo celkem 31 dětí.
Muzeum Náchodska zahájilo výstavu Náchod 1254!
Kultura
8. července 2024
Muzeum Náchodska zahájilo výstavu Náchod 1254!
V sobotu 15. června zahájilo Muzeum Náchodska slavnostní vernisáží výstavu Náchod 1254. Ta návštěvníky seznámí s nejstaršími dějinami města v období středověku, postavou rytíře Hrona – zakladatele města a také s obchodní stezkou, která spojovala Prahu s Krakovem.
NOC KOSTELŮ v kostele sv. Jakuba Většího
Kultura
8. července 2024
NOC KOSTELŮ v kostele sv. Jakuba Většího
V pátek 7. 6. 2024 se opět konala po celé vlasti tradiční Noc kostelů. Ještě než se kolem 19. hodiny rozezněly zvony a otevřely tak všem zájemcům červenokostelecké sakrální prostory, přivítal náš římskokatolický kostel dopoledne dvě skupiny zvídavých dětí z MŠ Náchodská a MŠ Studánka u sv. Jakuba a po poledni žáky ze ZŠ V. Hejny. Během celého večera poté přišlo velké množství návštěvníků různých věkových kategorií.
Náchodsko - Český den proti rakovině 2024
Ostatní
20. června 2024
Náchodsko - Český den proti rakovině 2024
V tomto roce se 28. ročník veřejné celonárodní sbírky Český den proti rakovině konal ve středu 15. května za pěkného jarního počasí. Kampaň byla zaměřena na prevenci rakoviny prsu a screeningové programy.
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Sport
3. června 2024
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Dubnem tohoto roku skončila pro kostelecké kuželkáře sezona 2023-2024. „A“ muži skončili na 3. místě v 2. lize ve skupině A, „B“ muži se umístili na 6. místě ve východočeské divizi, „C“ muži se umístili na 1. místě ve východočeské soutěži ve skupině „A“ s právem postupu do vyšší soutěže.
Zobrazit další články