8. července 2024

NOC KOSTELŮ v kostele sv. Jakuba Většího

V pátek 7. 6. 2024 se opět konala po celé vlasti tradiční Noc kostelů. Ještě než se kolem 19. hodiny rozezněly zvony a otevřely tak všem zájemcům červenokostelecké sakrální prostory, přivítal náš římskokatolický kostel dopoledne dvě skupiny zvídavých dětí z MŠ Náchodská a MŠ Studánka u sv. Jakuba a po poledni žáky ze ZŠ V. Hejny. Během celého večera poté přišlo velké množství návštěvníků různých věkových kategorií.
NOC KOSTELŮ v kostele sv. Jakuba Většího

V interiéru chrámu vystavená liturgická roucha, knihy, nádoby a předměty, výtvarné práce dětí z červenokosteleckých školek, ZŠ V. Hejny a družiny. Srdíčka vyrobená dětmi a jejich rodinami zavěšená ze stropu presbytáře. Komentované prohlídky zvonice i kostnice, výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ pod vedením Mgr. Pavly Kejzlarové v okolí kostela, hojně navštěvované aktivity pro děti na trávníku vedle kostela, knihovní stánek s nabídkou čtení a her od našich knihovnic z Knihovny Břetislava Kafky. Bohatá nabídka občerstvení. Koncert žesťového kvintetu v předprostoru kostela, varhanní koncert žáků ZUŠ ČK a ZUŠ Nové Město nad Metují pod vedením Mgr. Lidmily Urbanové, koncert orchestru Dolce Furioso a ve výjimečné noční atmosféře koncert Svatojakubského chrámového sboru, oboje pod vedením Mgr. Jiřího Kábrta, doplněný závěrečnou modlitbou.

Všechna hudební vystoupení byla odměněna velkým potleskem. Na přípravě a průběhu celé akce se podílelo přes 80 dobrovolníků.

Vám všem patří mé srdečné poděkování! Kostel svítil do tmy celou noc na znamení, že je otevřen všem. Stejně jako srdce, které má Bůh.

Tereza Vlčková

 

FOTOGALERIE

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Letní novinky z HC Wikov Hronov
Sport
17. července 2024
Letní novinky z HC Wikov Hronov
HC WIKOV HRONOV i letos pořádal pro dětí ve věku 5-10 let ve dvou turnusech Letní sportovní tábor. Obou běhů se zúčastnilo celkem 31 dětí.
Muzeum Náchodska zahájilo výstavu Náchod 1254!
Kultura
8. července 2024
Muzeum Náchodska zahájilo výstavu Náchod 1254!
V sobotu 15. června zahájilo Muzeum Náchodska slavnostní vernisáží výstavu Náchod 1254. Ta návštěvníky seznámí s nejstaršími dějinami města v období středověku, postavou rytíře Hrona – zakladatele města a také s obchodní stezkou, která spojovala Prahu s Krakovem.
Denní stacionář bude aktivní i v době dovolených
Ostatní
8. července 2024
Denní stacionář bude aktivní i v době dovolených
Za měsíc květen a červen se v denním stacionáři odehrála spoustu nových věcí. Za nejvýznamnější považujeme otevření dílny pro šikovné ruce našich klientů.
Náchodsko - Český den proti rakovině 2024
Ostatní
20. června 2024
Náchodsko - Český den proti rakovině 2024
V tomto roce se 28. ročník veřejné celonárodní sbírky Český den proti rakovině konal ve středu 15. května za pěkného jarního počasí. Kampaň byla zaměřena na prevenci rakoviny prsu a screeningové programy.
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Sport
3. června 2024
Vyhodnocení podzimní kuželkářské sezóny 2023–2024
Dubnem tohoto roku skončila pro kostelecké kuželkáře sezona 2023-2024. „A“ muži skončili na 3. místě v 2. lize ve skupině A, „B“ muži se umístili na 6. místě ve východočeské divizi, „C“ muži se umístili na 1. místě ve východočeské soutěži ve skupině „A“ s právem postupu do vyšší soutěže.
Zobrazit další články