26. srpna 2025

Poděkování za 71. mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci

Sedmdesátý první ročník Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci je úspěšně za námi. Jménem Městského kulturního střediska ČK si dovoluji poděkovat všem spolupracovníkům a brigádníkům, kteří se podíleli na jeho organizaci a bezproblémovém průběhu. Jejich nasazení a ochota jsou pro nás nepostradatelné a velmi si jich vážíme.
Poděkování za 71. mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci

Velké poděkování patří také všem partnerům festivalu, mecenášům a podporovatelům, kteří festival dlouhodobě podporují. Bez jejich pomoci by nebylo možné tak rozsáhlou akci uspořádat. Děkujeme rovněž městu Červený Kostelec, Sboru dobrovolných hasičů Červený Kostelec, Policii České republiky, Městské policii, Technickým službám města, Základní škole Václava Hejny, školní jídelně a dalším institucím a jednotlivcům, kteří přispěli k hladkému průběhu festivalu.

Nesmírně si vážíme všech, kteří jakýmkoli způsobem přispěli k organizaci tohoto ročníku. Díky jejich úsilí jsme mohli opět představit naše město světu a připomenout, že Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci patří mezi nejvýznamnější folklorní události nejen v Evropě. Festival je každoročně zařazen mezi hlavní akce pořádané pod patronací Mezinárodní organizace lidového umění (I.O.V.), která působí pod statutem B UNESCO.

Již nyní se těšíme na 72. ročník Mezinárodního folklorního festivalu, který se uskuteční ve dnech 19. až 23. srpna 2026.

Za Městské kulturní středisko, Tomáš Šimek, ředitel

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Divadelní soubor NA TAHU má nové webové stránky
Kultura
5. května 2026
Divadelní soubor NA TAHU má nové webové stránky
Divadelní soubor NA TAHU přichází s novinkou, která potěší všechny milovníky ochotnického divadla. Spustili jsme zcela nové webové stránky, které nabídnou přehledné a aktuální informace o naší činnosti.
Jarní novinky z volejbalu
Sport
4. května 2026
Jarní novinky z volejbalu
Vážení přátelé kosteleckého volejbalu, před námi je další jarní měsíc a s ním nové informace z našeho klubu. Nejprve se ale v krátkosti vrátíme k uplynulé sezóně očima trenérů a vedoucích družstev:
Shrnutí kuželkářské sezóny
Sport
4. května 2026
Shrnutí kuželkářské sezóny
Naše „A“ mužstvo si v 1.lize mužů dvě kola před koncem zajistilo vítězství v nejvyšší české lize a právo postupu do česko-slovenské interligy pro následující rok. V rámci poháru ČKA jsme se kvalifikovali do finále, které se odehraje ve Valašském Meziříčí. Na této cestě jsme mimo jiné porazily 2 interligové týmy – Valašské Meziříčí a aktuálního českého lídra interligy Duchcov.
Krajská kola soutěží ZUŠ přinesla škole řadu krásných úspěchů
Kultura
4. května 2026
Krajská kola soutěží ZUŠ přinesla škole řadu krásných úspěchů
V letošním školním roce se žáci a pedagogové naší školy aktivně zapojili do soutěží základních uměleckých škol, které vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Tyto soutěže probíhají v pravidelných cyklech a každoročně představují důležitou příležitost k porovnání práce škol, jejich učitelů i jednotlivých žáků. Velmi nás těší, že i letos přinesly našim žákům řadu krásných umístění, včetně postupů do ústředních kol.
Poděkování za 2. Velikonoční dětskou stezku
Kultura
3. května 2026
Poděkování za 2. Velikonoční dětskou stezku
Druhý ročník Velikonoční dětské stezky na památku Anny Rusové je úspěšně za námi a my bychom chtěly touto cestou poděkovat Vám všem, kteří jste si našli čas a zúčastnili jste se.
Ukliďme Česko – Ukliďme Červený Kostelec
Ostatní
2. května 2026
Ukliďme Česko – Ukliďme Červený Kostelec
V sobotu 28. března se konala dobrovolnická akce „Ukliďme Červený Kostelec“. Tradičně se uklízelo ve Lhotě, v centru města, v průmyslové zóně, ve Stolíně a v Olešnici.
Zobrazit další články