Mushers klub Metuje

Historie
Počátek založení MC Metuje Červený Kostelec sahá až do doby, kdy v Česku teprve začaly vznikat speciální plemena sportovních psů, tzv. alaskanu husky, českých horských psů až po nejmladší plemeno evropského saňového psa.

Vzpomínky na tuto dobu jsou dnes takřka neuvěřitelné. Několika nadšencům majícím každý jednoho psa tehdy napadla bláznivá myšlenka – založíme si musherský klub! Aniž by tušili, co tímto nápadem do budoucna způsobí, se bezhlavě vrhli do kolotoče příprav a nekonečných starostí. Tak jak to v životě bývá, štěstí přeje odvážným. Naštěstí odvážní byli i schopní. Nebýt Jardy Hanuše, coby „prezidenta klubu“ a Jirky Plška, coby „klubového mluvčího“, nikdy by se tento nápad neproměnil ve skutečnost a nikdy by se z klubu během tak krátké doby nestal jeden z nejznámější v republice.

Do dnešní doby se počet členů zvýšil a dále se rozšiřuje. Typická pro klub je také široká aktivní činnost obdivovaná nejen v Česku, ale i na Slovensku. V očekávání jsou společné chvíle si se spřežením několikrát za rok vyjet společně na své traily. Poklábosit o psech a postěžovat si o problémech s nimi spojenými.

Členové klubu:  http://metuje.mushing.cz/clenove.html

Oficiální stránky: http://metuje.mushing.cz

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.