12. ledna 2024

Participativní rozpočet 2024: Máte nápad? Podělte se o něj!

Již od poloviny prosince 2023 je možné zasílat návrhy projektů do participativního rozpočtu Milionový nápad. Díky tomuto projektu mohou občané sami navrhnout a následně svým hlasováním podpořit projekty, které bude město moci z vyčleněné sumy jeden milion korun zrealizovat. Jde tedy o jedinečný způsob, jak můžeme společně vylepšovat naše město přesně podle vašich představ. Se svým návrhem můžete přispět i Vy, a to až do 31. března. Poté budou realizovatelné návrhy představené ostatním občanům města k hodnocení.
Participativní rozpočet 2024: Máte nápad? Podělte se o něj!

Možná se Vám nelíbí rozbité obrubníky ve vaší ulici, možná Vám ve vašem okolí chybí místo k setkávání. Možná máte nápad na umístění uměleckého díla nebo Vás trápí nedostatek odpadkových košů na veřejných místech… To všechno je možné z participativního rozpočtu zrealizovat. Inspirovat se můžete také v jiných městech, kde participativní rozpočtování již zavedli. Například v České Třebové si občané odhlasovali projekt Mlatové cesty v parku na Zámostí. V Trutnově zvítězil návrh na bezbariérový přístup do podloubí v jedné z ulic centra města.

Dolní limit finančních nákladů není omezen, můžete navrhnout třeba jen umístění jedné lavičky „za pár korun“. Horní hranice je stanovena na 1milion korun. A co se dá vlastně do milionu postavit nebo opravit? Postavit se dá třeba slušně vybavené dětské hřiště nebo menší pumptracková dráha, 100 m nového chodníku i s veřejným osvětlením či malé parkoviště pro pár aut. Za tuto sumu lze také například vysadit 20 vzrostlých stromů, upravit náves, opravit autobusovou zastávku, nebo…doplňte sami… Vy, kteří zde žijete, nejlépe víte, co je ve Vašem okolí potřeba vylepšit a co Vám v našem městě chybí.

Nebojte se a zapojte se do participativního rozpočtu. Pošlete nám svůj nápad a sledujte, jaký bude mít u ostatních ohlas. Nezapomeňte, že projekt musí být umístěn na pozemcích ve vlastnictví Města Červený Kostelec a mít přínos pro širší veřejnost.

Veškeré potřebné informace najdete na webových stránkách participativního rozpočtu www.milionovynapadck.cz. A pokud si nebudete vědět rady, neváhejte poslat dotaz na marta.winterova@mestock.cz.

Marta Winterová, Odbor rozvoje města;
Kateřina Hůlková, referent pro tisk a informace

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Čechomor & Lucie Bílá: Exkluzivní hudební spojení zahájí 70. ročník folklorního festivalu
Kultura
5. dubna 2024
Čechomor & Lucie Bílá: Exkluzivní hudební spojení zahájí 70. ročník folklorního festivalu
Ačkoli se to nezdá, Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci, který bude letos probíhat od 14. do 18. srpna, již klepe na dveře.
Kulturou nabité jaro se ZUŠkou
Kultura
3. dubna 2024
Kulturou nabité jaro se ZUŠkou
Vážení posluchači, rodiče a návštěvníci programů ZUŠKY, s přicházejícím jarem škola vstupuje do období naplněného spoustou očekávání v podobě soutěží, výtvarných presentací, krásných koncertů a představení. Je to jedno z nejhezčích období, kdy můžeme se žáky zúročit čas příprav na projekty školy, na které jsme se společně dlouhé měsíce připravovali.
Hadařská 25: vydejte se s klubem turistů opět na Vízmburk
Sport
2. dubna 2024
Hadařská 25: vydejte se s klubem turistů opět na Vízmburk
Klub turistů Červený Kostelec, který v letošním roce slaví 105 let od svého založení, hodnotil v pátek 8. března, na výroční členské schůzi svou činnost za rok 2023. Hosty na tomto jednání byli i starosta města Tomáš Prouza, předseda PTTK Zabkowice Jerzy Piasecki, zástupci kulturního a turistického centra Zabkowic Jerzy Organiščiak a Piotr Ancavski. Na VČS přijelo také našich sedm bývalých členů, kteří byli v našem klubu před padesáti lety členy turistického oddílu mládeže.
Vrchní sestra hospice převzala z rukou první dámy významné ocenění
Ostatní
2. dubna 2024
Vrchní sestra hospice převzala z rukou první dámy významné ocenění
Ve středu 21. února v Praze v hotelu Olšanka obdržela Iva Valerová, vrchní sestra Mobilního hospice Anežky České, cenu Cicely Saunders za příkladnou a inspirativní péči o pacienty v závěru jejich života. Ocenění převzala v úvodu konference „Sestry v paliativní péči“ z rukou první dámy Evy Pavlové, která nad akcí převzala záštitu.
Kladské pomezí: Připravujeme novinky v projektu ČAPEK!
Kultura
21. března 2024
Kladské pomezí: Připravujeme novinky v projektu ČAPEK!
Projekt ČAPEK, který vznikl v roce 2018 u příležitosti 100. výročí od založení Československé republiky, mapuje život Josefa, Karla a Heleny Čapkových v jejich rodném Královéhradeckém kraji. Prostřednictvím praktické tištěné mapy a webových stránek již sedmým rokem provází návštěvníky atraktivními místy našeho regionu, která jsou se slavnou sourozeneckou trojicí spjata. Letos se projekt dočká hned několika novinek.
Od dětských čtenářů až ke starostům: MAP přináší na Náchodsko pestrou paletu akcí
Ostatní
20. března 2024
Od dětských čtenářů až ke starostům: MAP přináší na Náchodsko pestrou paletu akcí
Projekt Učíme se na Náchodsku – MAP 4 (reg. č. CZ.02.02.XX/00/23_017/0008475) věnující se vzdělávání na úrovni základních a mateřských škol v našem regionu se v roce 2024 kromě pracovníků škol zaměřuje více než kdy jindy na děti a žáky, ale také na zřizovatele místních škol, tedy starosty, místostarosty obcí Náchodska nebo pracovníky odboru školství při městském úřadu.
Zobrazit další články