9. září 2022

Poznejte rozmanitost regionálních výrobků Kladského pomezí

Kladské pomezí se již od roku 2016 řadí mezi regiony s vlastní ochrannou známkou regionálních výrobků - Regionální produkt Kladského pomezí. Do této chvíle jich bylo certifikováno více než 20. Najdete mezi nimi různé pochoutky, šperky, keramiku, bytové doplňky, mýdla a koupelové soli, ale také výrobky, které potěší především děti.
Poznejte rozmanitost regionálních výrobků Kladského pomezí

V letošním roce se řady stávajících regionálních produktů rozrostly o kolekce ložního prádla značky Darré z Náchoda s autorskými vzory a kresbami. Rodinná firma působí na českém trhu již od roku 2008 a navazuje na textilní tradici našeho regionu. Dalším nově certifikovaným výrobkem je Omalovánkový průvodce městy od Michaely Luňákové ze Studnice. Originálně zpracované brožury vás provedou městy Česká Skalice, Červený Kostelec či Jaroměř, a do budoucna autorka plánuje tvorbu dalších. Její snahou je milou formou děti nejen zabavit, ale také obohatit jejich vědomosti.

Hlavním cílem certifikace je podpora lokálních producentů a propagace místních výrobků pod jednotnou značkou. Jedná se o ocenění za čas a péči, které tvůrci výrobě věnují, za myšlenku, kterou svým výrobkům vdechli, a samozřejmě za to, že pocházejí z regionu Kladské pomezí. Pro certifikaci musí výrobci splnit řadu kritérií. Komise hodnotí původ surovin tvořících výrobek, podíl ruční práce, originalitu a výrobu šetrnou k životnímu prostředí.

Regionální produkty Kladského pomezí jsou k dostání v různých dárkových obchodech, na trzích, jarmarcích a dalších akcích, ale mnohé z nich můžete zakoupit také v místních informačních centrech. Přehled všech naleznete na našem webu www.kladskepomezi.cz.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Červený Kostelec má želízko v ohni v podnikatelské soutěži Živnostník roku
Ostatní
8. září 2022
Červený Kostelec má želízko v ohni v podnikatelské soutěži Živnostník roku
Ve středu 14. září budou vyhlášeni krajští vítězové 17. ročníku podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku. Deset nejúspěšnějších firem a deset nejúspěšnějších živnostníků regionu bude bojovat o přízeň odborné poroty, získání prestižního titulu a postup do celorepublikového kola. Tento rok se soutěže zúčastní i paní Martina Hloušková z Červeného Kostelce, která se zabývá ruční výrobou bylinných sirupů z léčivých a aromatických rostlin.
S novým špičkovým CT přístrojem přichází do náchodské nemocnice prvky umělé inteligence
Ostatní
8. září 2022
S novým špičkovým CT přístrojem přichází do náchodské nemocnice prvky umělé inteligence
Rychlý technologický vývoj ve zdravotnictví přináší do nemocnic nové možnosti, které lékařům umožňují stále přesněji a komfortněji diagnostikovat potíže svých pacientů a tím je efektivněji léčit. Cestou výrazné modernizace svého přístrojového vybavení se i díky dotačnímu programu REACT EU vydala i Oblastní nemocnice Náchod. Nejnovějším přírůstkem do rodiny špičkových diagnostických přístrojů je nové CT s prvky umělé inteligence Somatom X.cite, které oproti předchozímu přístroji nabízí řadu benefitů pro pacienty i personál nemocnice.
Užijte si léto v Kladském pomezí naplno!
Ostatní
13. července 2022
Užijte si léto v Kladském pomezí naplno!
Období prázdnin a letního cestování je v plném proudu, a my pro vás máme pestrou cestovatelskou nabídku na výlety křížem krážem Kladským pomezím. Sbalte si batoh a vzhůru na cesty!
Článek na portálu denik.cz o Červeném Kostelci
Ostatní
30. června 2022
Článek na portálu denik.cz o Červeném Kostelci
V pondělí 20. června 2022 vyšel na portálu denik.cz článek o Červeném Kostelci.
Fotografie v zahradě
Ostatní
23. června 2022
Fotografie v zahradě
V zahradě příběhů je nově nainstalovaná kolekce fotografií studentů Střední průmyslové školy Otty Wichterleho .
Zobrazit další články