24. května 2024

Rekonstrukce knihovny – co je dobré vědět

V nejbližší době dojde k plánované rekonstrukci Knihovny Břetislava Kafky. Stávající provoz proto platí pouze do 15. června. Od 17. června bude knihovna uzavřena na dobu neurčitou. Na co se mají čtenáři připravit a co je dobré vědět?
Rekonstrukce knihovny – co je dobré vědět

Knihovna Břetislava Kafky projde na základě získané dotace (17 388 772 Kč) a spoluúčasti města Červený Kostelec (dodatečných cca 12 mil. Kč) v dohledné době náročnou rekonstrukcí.

Rekonstrukce bude probíhat na základě projektu, jehož autory jsou architekti z pražského studia Papundekl architekti s.r.o. Během rekonstrukce projde zásadní proměnou nejen Oddělení pro dospělé a Oddělení pro děti a mládež, ale také průjezd knihovny a veškeré prostory v přízemí a prvním patře.

STĚHOVÁNÍ 

Z důvodu plánované rekonstrukce bude knihovna muset vystěhovat veškeré vnitřní vybavení a zhruba 38 tisíc svazků. Otevření knihovny v náhradních prostorách je plánováno v areálu firmy Volhejn, naproti budově ZUŠ. Nejen s ohledem na rekonstrukci ulice Sokolská zatím není možné určit přesný čas, kdy bude knihovna schopna obnovit svou činnost, předpokládáme však, že k částečnému obnovení činnosti dojde na podzim 2024.

Pokud se budete chtít připojit k dobrovolníkům, kteří nabízejí knihovně svou pomoc při stěhování, napište své kontakty (email a telefonní číslo) na reditelka@knihovnack.cz. Za každou pomocnou ruku budeme vděčni. Děkujeme!

STÁVAJÍCÍ VÝPÚJČKY A JEJICH PRODLOUŽENÍ

Vzhledem k blížící se rekonstrukci knihovny prosíme dospělé i dětské čtenáře, aby se bohatě zásobili knihami a časopisy na dobu do otevření knihovny v náhradních prostorách. Upozorňujeme všechny čtenáře na možnost stahování e-knih.

Knihovna bude z důvodu stěhování před rekonstrukcí od 17. června uzavřena na dobu neurčitou. Všechny výpůjčky, jejichž výpůjční doba spadá do uzavíracího období knihovny, budou automaticky prodlouženy. O opětovném otevření Vás budeme včas informovat.

............................................................

Další informace Vám budeme poskytovat postupně v tištěném zpravodaji, na našem webu a na Facebooku knihovny.
Děkujeme Vám za trpělivost a případnou pomoc. Zkrátka „musíme to opravit.“

 

AKCE KNIHOVNY V DOBĚ REKONSTRUKCE

Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) – přidejte se

Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) je jedna z forem Celoživotního vzdělávání organizovaná Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze. V únoru letošního roku se naše knihovna stala konzultačním střediskem VU3V a připojila se tak ke stovkám již fungujících konzultačních středisek rozmístěných po celé republice. Od podzimu budeme navíc znovu pokračovat!

Cílem Virtuální U3V je umožnit všem posluchačům v rámci České republiky zájmové vysokoškolské studium U3V bez ohledu na vzdálenost od sídel vysokých škol a univerzit, ve kterých probíhá prezenční seniorské vzdělávání, jehož se z různých důvodů (vzdálenost, zdravotní a časové důvody, finanční náročnost na dopravu apod.) nemohou zúčastňovat, a souladu se vzděláváním též vytvořit prostředí pro sociální kontakt posluchačů v daných lokalitách. Jednou z nich je i Červený Kostelec.

V dubnu skupina 19 posluchačů úspěšně ukončila studium letního semestru s tématem Cestování. Semestr je ukončený získáním Pamětního listu. Po absolvování 6 semestrů a získání 6 pamětních listů je možné se zúčastnit v aule ČZU v Praze slavnostní promoce s předáním Osvědčení o absolutoriu U3V.

Další semestr již od září 2024
Nabízíme i Vám, seniorům, kteří jste se zatím ke studiu nerozhodli, ale přemýšlíte o něm, možnost zúčastnit se informační schůzky, která se bude konat v pondělí 2. září od 9:30 hodin v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci.
Z důvodu rekonstrukce knihovny se také jednotlivá setkání Univerzity třetího věku budou konat v malém sále divadla vždy od 9:30.

2. září proběhne informační schůzka pro širokou seniorskou veřejnost (účast na ní zájemce ještě nezavazuje ke studiu).

Markéta Šolcová

 

 

 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Letní sezona v kempu Brodský je i přes probíhající rekonstrukci hlavní budovy v plném proudu
Ostatní
17. července 2024
Letní sezona v kempu Brodský je i přes probíhající rekonstrukci hlavní budovy v plném proudu
Letošní rekonstrukce hlavní budovy s restaurací se oproti původním plánům protáhla, provozovatelé kempu nicméně provedli určitá opatření, kterými se návštěvníkům kempu snaží jejich pobyt maximálně zpříjemnit a zajistit, aby jim nic nechybělo.
Co bude letos k vidění na jubilejním 70. ročníku MFF?
Kultura
8. července 2024
Co bude letos k vidění na jubilejním 70. ročníku MFF?
70. ročník Mezinárodního folklorního festivalu se nezadržitelně blíží. 14. – 18. srpna můžeme v Červeném Kostelci opět přivítat folklorní špičku z celého světa a dosyta si užít krásného folkloru a tance. A na co se letos můžete těšit?
Slavnostní předání pamětních listů posluchačům VU3V a nabídka kurzů na další semestr
Kultura
8. července 2024
Slavnostní předání pamětních listů posluchačům VU3V a nabídka kurzů na další semestr
Dne 17. června jsme slavnostním předáním pamětních listů a výkazů o studiu v programu Celoživotního vzdělávání při Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze ukončili letní, a pro posluchače i pro nás, konzultační středisko Knihovny Břetislava Kafky ČK, první semestr studia.
Významná jubilea červenokostelecké dopravy
Kultura
8. července 2024
Významná jubilea červenokostelecké dopravy
V letošním roce si připomínáme několik důležitých milníků spojených se zdejší dopravou. Roku 1859 projel první vlak z Jaroměře do Svatoňovic. V roce 1924 byla zahájena stavba nové nádražní budovy a v roce 1969 bylo vybudováno autobusové nádraží. Vraťme se tedy krátce do historie.
Děkujeme za Srdce s láskou darované – srdíčkový strom pro pracovníky Hospice
Ostatní
28. června 2024
Děkujeme za Srdce s láskou darované – srdíčkový strom pro pracovníky Hospice
Druhá třída ZŠ Lhota se zapojila do soutěže Srdce s láskou darované a se svým projektem si vybrali právě náš Hospic Anežky České. Děti vyrobily srdce ze studeného porcelánu, které navěsily na vrbové větvičky.
Vyšel 68. sborník Rodným krajem
Ostatní
20. června 2024
Vyšel 68. sborník Rodným krajem
Vyšlo 68. číslo časopisu Rodným krajem, který je opět vrchovatě naplněný články o místní historii, zajímavých osobnostech nebo pozoruhodných kulturních událostech.
Zobrazit další články