12. února 2024

Rok v Kladském pomezí - připravujeme nový turistický magazín

Turistická sezóna se nezadržitelně blíží, a proto již nyní pracujeme na přípravách nového vydání magazínu Kladského pomezí, který slouží jako praktický zdroj inspirace během cest naším regionem. Na jaké novinky se letos můžete těšit?
Rok v Kladském pomezí - připravujeme nový turistický magazín

Čtenáři se poprvé dočkají jednoho celoročního vydání, které využijí od jara až do zimy. Obsah bude nabitý turistickými novinkami a tipy na výlety, stejně jako tomu bylo v předchozích letech. Rozdílem bude vyšší počet stran – čtyři z nich budou věnované zimním aktivitám, tipům, kam vyrazit na běžky, za poznáním i za zaslouženou relaxací.

Nepřijdete ani o své oblíbené rubriky. Ponořte se do rozhovorů s inspirativními osobnostmi našeho regionu, kteří společně s námi tvoří příběh Kladského pomezí. Chybět nebude ani tradiční přehled kulturních akcí, letních kin a aktivit v rámci Festivalu zážitků. Uprostřed magazínu navíc najdete praktickou dvoustránkovou cyklomapu regionu, kterou si, v případě potřeby, můžete snadno vytrhnout a mít ji neustále „po ruce“.

Poodhalíme vám, že se můžete těšit na článek věnovaný sourozencům Čapkovým, kterým bylo v loňském roce uděleno čestné občanství města Hronov. Dočtete se také o významných výročích města Náchod, které letos slaví 770 let od první písemné zmínky o městě a zároveň si připomíná 100 let od narození spisovatele Josefa Škvoreckého. Důležité jubileum letos čeká i Červený Kostelec, kde se v srpnu uskuteční již 70. ročník Mezinárodního folklorního festivalu. A to zdaleka není vše! Zajímavých článků vás čeká mnohem víc.

Nový turistický magazín vyjde v průběhu dubna a jako vždy bude k dostání zdarma ve všech informačních centrech regionu, ale také v online podobě na webu www.kladskepomezi.cz. Objevte kraj, kde je R/rozkoš cestovat a užijte si nová dobrodružství!

 

Kladské pomezí, o.p.s.
foto Martin Kábrt

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Když člověk rozdává radost, sám ji dostává
Ostatní
5. února 2024
Když člověk rozdává radost, sám ji dostává
Naše velice dobrá známá Ing. Kornelie Holá (naše bývá nutriční poradkyně) z Tišic nedaleko Prahy měla myšlenku obdarovat a potěšit seniory vánočními dárky, proto vyhlásila na internetu projekt „krabičky pro seniory“, které seniory potěší a připomenou jim, že na světě nejsou sami.
Amatérští divadelníci míří i letos do Červeného Kostelce
Kultura
29. ledna 2024
Amatérští divadelníci míří i letos do Červeného Kostelce
Už 27. ročník přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla bude hostit od 15. do 18. února Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci. V letošním roce se během čtyř dnů představí celkem dvanáct inscenací divadelních souborů z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Na diváky tu čekají především komedie, chybět ale nebude ani autorské divadlo a špetka hudby. Ty nejlepší soubory postoupí na celorepublikovou přehlídku ve Volyni.
Participativní rozpočet 2024: Máte nápad? Podělte se o něj!
Ostatní
12. ledna 2024
Participativní rozpočet 2024: Máte nápad? Podělte se o něj!
Již od poloviny prosince 2023 je možné zasílat návrhy projektů do participativního rozpočtu Milionový nápad. Díky tomuto projektu mohou občané sami navrhnout a následně svým hlasováním podpořit projekty, které bude město moci z vyčleněné sumy jeden milion korun zrealizovat. Jde tedy o jedinečný způsob, jak můžeme společně vylepšovat naše město přesně podle vašich představ. Se svým návrhem můžete přispět i Vy, a to až do 31. března. Poté budou realizovatelné návrhy představené ostatním občanům města k hodnocení.
Zemřel akademický malíř Josef Kulda
Kultura
5. ledna 2024
Zemřel akademický malíř Josef Kulda
Ve středu 29. listopadu 2023 opustil náš svět Josef Kulda. Rozloučení se zesnulým se konalo 11. prosince v bazilice na pražském Strahově. Pohřben byl v Dejvicích na hřbitově u kostela sv. Matěje.
Podzim v Olešnici
Ostatní
3. ledna 2024
Podzim v Olešnici
Letošní podzim se nám dlouho předváděl ve vypůjčených letních šatech až hluboko do října. Odsunul tak už spíše neočekávanou radost houbařů až k prahu zimy.
Zobrazit další články