14. června 2022

Slavnostní otevření prostranství mezi školami proběhlo za doprovodu Městského dechového orchestru

V sobotu 11. června se za účastí firmy Průmstav Náchod a zástupců města Červený Kostelec slavnostně otevřelo prostranství mezi školami. Celému projektu předcházela nejen architektonická soutěž, ale také veřejná beseda s příznačným názvem „Co s prostorem mezi školami?“. V té době si veřejnost nejvíce přála, aby zde vzniklo místo pro odpočinek, kde si mohou vychutnat kávu a vypustit své děti do bezpečného a zábavného prostředí.
Slavnostní otevření prostranství mezi školami proběhlo za doprovodu Městského dechového orchestru

Proto dnes s velkým potěšením můžeme oznámit, že prosby občanů byly vyslyšeny a nyní se můžou těšit z prostoru, který nabídne především harmonii a klid. Celý objekt je rozdělen na tři sekce, které zahrnují budovu cukrárny s veřejnými záchody, dětské hřiště a prostor kolem monumentálního pískovcového pomníku s plastikou legionáře od kosteleckého sochaře Břetislava Kafky.

Program v sobotu 11. června 2021 zahájil pan starosta Tomáš Prouza. Doplňující slovo přidal pan radní Mgr. Štěpán Nosek, který přispěl velkou mírou k realizaci projektu a místostarosta Jiří Regner. Po skončení proslovů přestřihli pásku zástupci města společně se zástupcem firmy Průmstav a prostor byl oficiálně otevřen pro veřejnost. K doplnění programu zahrál Městský dechový orchestr, Červený Kostelec.

Cukrárna

Chloubou projektu je jednoznačně budova cukrárny, která odděluje dětské hřiště od pozemní komunikace. Pro návštěvníky je připravený elegantní interiér s prosklenými zdmi. Díky tomu i z pohodlí kavárny vidí rodiče na své ratolesti. Svým chuťovým buňkám mohou dopřát výbornou kávu, zákusky, chlebíčky, anebo jiné dobrůtky

Dětské hřiště

Dětské hřiště vytvořené v stupňujícím se prostoru před ZŠ V. Hejny patří k nejmodernějším v širokém okolí. Především je zde kladen velký důraz na bezpečí dětí. Součástí dětského hřiště je skluzavka se stříškou, která by měla zabránit v horkých dne přehřátí. Dalším zajímavým prvkem je fontána, která může být každodenně využívaná k radovánkám, a především k ochlazení.  V neposlední řadě nesmíme zapomenout na několik provazových prolézaček, houpačky, pítko a plno dalších atrakcí.

Prostor kolem pomníku legionáře

Třetí segment je věnován převážně k odpočinku. Pro četbu oblíbené knihy, nebo posezení s přáteli mohou návštěvníci využít betonového sezení, nebo přilehlého travnatého prostranství, které doplňují nově vysazené stromy.

Architektonická soutěž na řešení prostranství mezi školami

Architektonická soutěž na řešení veřejného prostranství mezi školami v Červeném Kostelci probíhala od června 2016. Cílem soutěže bylo vybrat tým architektů, kteří připraví návrh a následně projekt na realizaci úprav prostranství včetně nového objektu kavárny podle zadání města Červený Kostelec. Ze tří přihlášených kandidátů vybralo vedení města architektonický návrh ateliéru 2021 s.r.o. (Ing. arch. Peter Lényi, Ing arch. Marián Lucký, Ing. arch. Ondrej Marko, Bc. Monika Bočková, Ing. Michal Marcinov). Pro více informací o architektonické soutěži klikněte zde!

Celou fotogalerii naleznete zde!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
V kempu Brodský se odehrál již 27. ročník Vodnických slavností
Ostatní
9. srpna 2022
V kempu Brodský se odehrál již 27. ročník Vodnických slavností
Mají rádi čerstvé koláče, rádi si při měsíčku vyšívají kabátek nebo zlobí kolemjdoucí. Tento krátký popis stačí, aby každé dítko vědělo, že je řeč o pohádkových bytostech, kterým se lidově říká vodníci. No a když si vodníci dají každoroční sněm v areálu kempu Brodský, je to záruka dobré zábavy a vodnických radovánek.
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Ostatní
18. července 2022
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Máte rádi přehled o všem, co se kolem děje? Přihlaste se k odběru informací a už nikdy nezmeškáte důležité novinky a upozornění z naší samosprávy. Informace podle vašich zájmů vám budeme posílat e-mailem, SMS nebo jako zprávu do aplikace. Služba je zdarma!
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Ostatní
8. července 2022
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Období těhotenství je v životě každé ženy výjimečným obdobím a s přípravou na porod vyvstává mnoho otázek. Porodnice se mění i v závislosti na trendech a přáních, které budoucí maminky vyžadují. Jinak se rodilo před padesáti, třiceti i deseti lety. Dnešní ženy touží po přirozeném porodu a porodníci mají zase širší škálu vyšetření, díky kterým mohou vývoj miminka sledovat už od prvních týdnů těhotenství. O tom, co čeká ženy v péči jičínské porodnice, jsme mluvili se zástupcem primáře gynekologicko-porodnického oddělení, MUDr. Zdeňkem Havlíkem.
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022
Ostatní
8. července 2022
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022
Co se událo v Kladské pomezí, na čem se pracuje a spoustu dalších informací přináší červencový bulletin.
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté
Ostatní
30. června 2022
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté
Čas letí jako voda a od prvního setkání Kostelců v Kostelci nad Černými lesy uběhlo úctyhodných 30 let. Pořádání tohoto putovního setkání se zhostilo pro rok 2022 město Červený Kostelec, které přivítalo do slunného dne dvanáct Kostelců z různých koutů naší republiky (Kostelec nad Orlicí, Kostelec nad Labem, Kostelec nad Černými lesy, Kostelec na Hané, Kostelec u Holešova, Kostelec, Kyjova, Kostelec u Jihlavy, Kostelec u Stříbra, Vrbatův Kostelec, Kostelec u Zlína, Kostelec Hromnice, Kostelec u Heřmanova Městce), a dokonce jednoho zahraničního účastníka až z Kostolce z Povážské Bystrice ze Slovenska.
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů
Ostatní
29. června 2022
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů
Stojíme na prahu prázdnin a dovolených, to je čas, kdy můžeme prožít hodně krásných dnů plných hezkých zážitků v naší kouzelné přírodě. Máme pro vás pár tipů, které stojí za to uskutečnit a určitě nebudete zklamáni. Záruku vám na to dává náš klub turistů, který tato mista navštívil v první polovině letošního měsíce června.
Zobrazit další články