3. června 2024

Soutěž plastikových modelářů – 24. Memoriál Zdeňka Bořka

20. dubna 2024 se v restauraci na Bohdašíně konala regionální soutěž plastikových modelářů, kterou tradičně pořádá nezávislý klub plastikových modelářů pod dlouholetým názvem KPM Náchod.
Soutěž plastikových modelářů – 24. Memoriál Zdeňka Bořka

Soutěž byla uspořádána ve spolupráci s městem Červený Kostelec. Kromě cen v jednotlivých soutěžních kategorií byly uděleny také Ceny starosty města Červeného Kostelce Tomáše Prouzy, který byl osobně přítomen. V kategorii dospělých si tyto ceny odnesl Karel Hurdálek z Červeného Kostelece, Petr Kult z Broumova a Przemyslav Litewka z Polska. Právě z Polska se soutěže zúčastnili modeláři celkem ze čtyř modelářských klubů. Nevzdálenější modelář to měl na Bohdašín téměř 600 km. K vidění bylo téměř 200 modelů, od letadel, bojové techniky až po civilní automobily či motocykly.

Historie pořádajícího klubu se začala psát před 47 lety. V roce 1977 se partička nadšenců kolem Honzy Krcha z Hronova sešla, aby oslovila další modeláře – „kitaře“ z celého náchodského regionu. To se postupně podařilo a vznikl tak klub plastikových modelářů pod názvem KPM Náchod. Zpočátku byl začleněn pod městkou organizaci Svazarmu, po čase klub působil pod společností Rubena Náchod a Kaden.

Dnes klub působí jako nezávislý pod vedením Jirky Bednáře z Hronova. Nemalou část členské základny tvoří modeláři z Červeného Kostelce, kde se také modeláři v současné době pravidelně scházejí. Nezbývá než modelářům, kteří jsou v drtivé většině již v seniorském věku, popřát, aby jejich nadšení neutuchalo… a za dva roky na Bohdašíně opět na shledanou.

Petr Hůlek st.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Folklorní sedmdesátka
Kultura
3. června 2024
Folklorní sedmdesátka
Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec oslaví ve dnech 14. až 18. srpna sedmdesát let své existence. Pořadatelé jedné z nejstarších a největších folklorních slavností v republice připravují nabitý program, který zahájí koncert kapely Čechomor a zlaté slavice Lucie Bílé.
30 let od založení Dětského pěveckého sboru Červánek
Kultura
3. června 2024
30 let od založení Dětského pěveckého sboru Červánek
Máme tu další výročí červenokostelecké kultury. Tentokrát je to výročí, které slaví pěvecké oddělení a hlavní postavou je paní učitelka Eva Kubečková a její sbor Červánek, kterému dala základ v roce 2004.
Rekonstrukce knihovny – co je dobré vědět
Kultura
24. května 2024
Rekonstrukce knihovny – co je dobré vědět
V nejbližší době dojde k plánované rekonstrukci Knihovny Břetislava Kafky. Stávající provoz proto platí pouze do 15. června. Od 17. června bude knihovna uzavřena na dobu neurčitou. Na co se mají čtenáři připravit a co je dobré vědět?
Druhé místo pro Junior Big Band na krajské přehlídce
Kultura
21. května 2024
Druhé místo pro Junior Big Band na krajské přehlídce
V pátek 22. března jsme si mohli v Divadle J. K. Tyla vychutnat další skvělý hudební zážitek. Již podruhé se zde místnímu publiku představilo poměrně nové uskupení Junior Big Band. Ten dal se svými kolegy dohromady ředitel místní ZUŠ pan Leoš Nývlt a skládá se nejen ze studentů školy, ale i hostů, kteří pravidelně JBB navštěvují. Od zcela zaplněného sálu si hráči spolu s hosty vysloužili bouřlivé ovace.
Prázdninové dny v Kladském pomezí: Cestujte a vyhrajte skvělé ceny
Ostatní
15. května 2024
Prázdninové dny v Kladském pomezí: Cestujte a vyhrajte skvělé ceny
Hledáte tipy na výlet? Nechte se inspirovat a objevujte Kladské pomezí s Toulavým baťohem. S hledáním toho správného výletu vám pomůže ilustrovaná mapa, ve které na malé dobrodruhy čeká cestovatelská soutěž.
Zobrazit další články