7. září 2023

SPARTA CAMP v Červeném Kostelci

Na nově zrekonstruovaném fotbalovém stadionu v Červeném Kostelci se v termínu od 24. do 28. července 2023 uskutečnila prestižní fotbalová akce – SPARTA CAMP ON TOUR.
SPARTA CAMP v Červeném Kostelci

Osm akcí, osm pořadatelů, osm destinací. Pouze tolik kempů letos AC SPARTA PRAHA v létě uspořádala a my jsme hrdí na skutečnost, že jedním z vybraných byl i Červený Kostelec. Čtyřicet talentovaných hráčů si od pondělí do pátku každý den dvakrát zatrénovalo pod vedením profesionálních trenérů mládeže AC Sparta. K tomu jsme zajistili i vzdělávací mimosportovní program. V úterý mezi děti přišel pan Nývlt s dcerou a úžasně nám povyprávěl o práci myslivce a o všem s tímto krásným koníčkem spojeným. Ve středu Martin Marek, jednatel firmy HAASMONT, předvedl klukům a děvčatům práci s hasicím přístrojem a seznámil nás s tím, co bychom o hašení měli vědět. No a ve čtvrtek jsme přivítali profesionálního školitele první pomoci a dobrovolné hasiče z Dolní Radechové i s jejich novým zásahovým vozem.

V pátek proběhl závěrečný turnaj. Ten byl rozdělený pro týmy hráčů vyšších a nižších věkových kategorií. A jelikož nás svou návštěvou poctil i sám starosta, pan Tomáš Prouza, měli borci vyhlášení výsledků opravdu na úrovni.

Na závěr bych chtěl poděkovat partnerům kempu. Těmi byli:
Hotel Tommy Náchod, pan Martin Vít, firma Haasmont a Martin Marek, Romana Hankeová s manželem Lumírem a manželé Vejmanovi, kteří nám z restaurace Divadlo vozili úžasné obědy. Také všem těm, bez kterých by uspořádání kempu nebylo myslitelné – těm, kteří obětovali svůj volný čas a od rána do večera byli na hřišti. Těmi nadšenci byli Jana Říhová, Simona Bergerová, Kryštof Říha, Patrik Hanke a moje maličkost.

Věřím, že se letos podařilo založit tradici a že SPARTA CAMP ON TOUR se stane nedílnou součástí sportovního léta v Červeném Kostelci.

Jiří Říha, šeftrenér mládeže

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Kterak chorvatští krajané do Kostelce Jiráska přinesli
Kultura
27. listopadu 2023
Kterak chorvatští krajané do Kostelce Jiráska přinesli
Dolany znají lidé v okolí zejména jako ty „jablečné“ po cestě do Hradce Králové. Do Červeného Kostelce však zavítali „Dolaňáci“ vzdálenější – obyvatelé historické Slavonie, vnitrozemské části dnešního Chorvatska. Stovky kilometrů vážili do našeho města divadelníci a zpěváci z České besedy Dolany, stejně tak i ze skvěle fungující krajanské organizace z tamního Šibovce, dvou obcí na Daruvarsku, tedy z oblasti, kde se Češi (a velmi výrazně právě Východočeši!) za posledních dvě stě let hojně usazovali.
Poselství z Charitní pečovatelské služby: Každé ráno dostáváme nový den
Ostatní
23. listopadu 2023
Poselství z Charitní pečovatelské služby: Každé ráno dostáváme nový den
Uvědomujeme si, že každé ráno dostáváme jako dar nový den? V tomto dnu není ničeho příliš mnoho ani příliš málo, nic bezvýznamného ani zbytečného. Tento den, který máme prožít, je jeho mistrovským dílem. Ale my na něj pohlížíme jen jako na jednu stránku z kalendáře označenou číslovkou, měsícem a rokem. Bereme ho na lehkou váhu jen jako list papíru. Měli bychom si každého dne vážit a uvědomovat si, že právě tento den je náš. Každý den je velký dar a nedělejme si starost o zítřejší den.
Co vše se v letošním roce odehrálo na objektu T-S 19 Turov?
Ostatní
14. listopadu 2023
Co vše se v letošním roce odehrálo na objektu T-S 19 Turov?
Nováčci v týmu, elektroinstalace ve spodním patře, jarní údržba, letní prohlídky a plány na další zatraktivnění pro turisty v příštím roce.
Vernisáž výstavy Josef Kulda: Kraj mého mládí
Kultura
2. listopadu 2023
Vernisáž výstavy Josef Kulda: Kraj mého mládí
Je pondělí 25. září 2023. Do podkrovního prostoru Knihovny Břetislava Kafky míří desítky návštěvníků, v davu zahlédneme starostu i místostarostu. Zanedlouho se zde za účasti autora otevře výstava obrazů. Na nich v době svých studií zachytil rodnou Lhotu, Červený Kostelec, okolní přírodu, své přátele, příbuzné, tajné tábory…
Jednota v rozmanitosti – cenné poselství festivalu
Kultura
5. října 2023
Jednota v rozmanitosti – cenné poselství festivalu
Tyto v pořadí již devětašedesáté oslavy lidových tradic i letos přinesly do Červeného Kostelce atmosféru, které je třeba si cenit. Folklor, to je zhmotnělá láska i k místu, kde člověk vyrostl, a k prostoru, který utváří jeho osobnost. Vzájemné sdílení lidových kultur z různých míst a kontinentů nás učí porozumění a otevírá mysl.
V Zahradní kavárně Trees hudba doslova kvete
Kultura
4. října 2023
V Zahradní kavárně Trees hudba doslova kvete
Sednout si do trávy s konvičkou čaje, sledovat západ slunce a při tom všem poslouchat živé vystoupení jednoho z nejlepších kytaristů, jaké v naší zemi máme. I takové bylo letošní léto v Trees. Koncerty zde mají už jen díky samotnému místu konání neopakovatelnou atmosféru. Tím největším lákadlem je ovšem programové složení a hvězdný výčet interpretů, které mohou směle konkurovat kulturní nabídce ve městech násobně větších.
Zobrazit další články