SPARTA CAMP v Červeném Kostelci

Osm akcí, osm pořadatelů, osm destinací. Pouze tolik kempů letos AC SPARTA PRAHA v létě uspořádala a my jsme hrdí na skutečnost, že jedním z vybraných byl i Červený Kostelec. Čtyřicet talentovaných hráčů si od pondělí do pátku každý den dvakrát zatrénovalo pod vedením profesionálních trenérů mládeže AC Sparta. K tomu jsme zajistili i vzdělávací mimosportovní program. V úterý mezi děti přišel pan Nývlt s dcerou a úžasně nám povyprávěl o práci myslivce a o všem s tímto krásným koníčkem spojeným. Ve středu Martin Marek, jednatel firmy HAASMONT, předvedl klukům a děvčatům práci s hasicím přístrojem a seznámil nás s tím, co bychom o hašení měli vědět. No a ve čtvrtek jsme přivítali profesionálního školitele první pomoci a dobrovolné hasiče z Dolní Radechové i s jejich novým zásahovým vozem.
V pátek proběhl závěrečný turnaj. Ten byl rozdělený pro týmy hráčů vyšších a nižších věkových kategorií. A jelikož nás svou návštěvou poctil i sám starosta, pan Tomáš Prouza, měli borci vyhlášení výsledků opravdu na úrovni.
Na závěr bych chtěl poděkovat partnerům kempu. Těmi byli:
Hotel Tommy Náchod, pan Martin Vít, firma Haasmont a Martin Marek, Romana Hankeová s manželem Lumírem a manželé Vejmanovi, kteří nám z restaurace Divadlo vozili úžasné obědy. Také všem těm, bez kterých by uspořádání kempu nebylo myslitelné – těm, kteří obětovali svůj volný čas a od rána do večera byli na hřišti. Těmi nadšenci byli Jana Říhová, Simona Bergerová, Kryštof Říha, Patrik Hanke a moje maličkost.
Věřím, že se letos podařilo založit tradici a že SPARTA CAMP ON TOUR se stane nedílnou součástí sportovního léta v Červeném Kostelci.
Jiří Říha, šeftrenér mládeže





