29. června 2022

Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů

Stojíme na prahu prázdnin a dovolených, to je čas, kdy můžeme prožít hodně krásných dnů plných hezkých zážitků v naší kouzelné přírodě. Máme pro vás pár tipů, které stojí za to uskutečnit a určitě nebudete zklamáni. Záruku vám na to dává náš klub turistů, který tato mista navštívil v první polovině letošního měsíce června.
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů

Stačí si vyjet do Frýdlantu, kde si vytvoříte základnu, ze které pak vyjíždíte na krásná místa Jizerských hor a okolí. Nejprve se třeba vypravíte do Oldřichova v Hájích, odkud vyrazíte k hřebenovému buku, to je křižovatka turistických cest na hřebenovce Jizerských hor. Od hřebenového buku se nejprve vydáte vlevo 1 km na Oldřichovský špičák a po návratu k buku se dáte 800 metrů vpravo na skalní hrad.

Odtud zpět k buku s odpočívadlem. Obě místa vás odmění nádhernými výhledy. Od buku budeme postupovat ke geologické stezce, kde se každý dozví zajímavosti o horninách, ze kterých jsou tvořeny Jizerské hory. Pak to je již jen kousek do Frýdlantu, kde po této túře doporučujeme návštěvu řemeslného zámeckého pivovaru Albrecht se širokým sortimentem dobrého piva od 8° až po 21° speciál Melchior. Náš klub turistů preferuje 12° černou Kateřinu z Ledernu. Druhý den se pak můžete vydat na opačnou stranu směr Polsko do Dětřichova a Heřmanic.

Ves Heřmanice je vyhlášena památkovými hrázděnými podstávkovými domy, zajímavou rozhlednou ve tvaru okurky, ale také velkým množstvím dřevěných soch, kterým vévodí Heřmanické peklo. Než opustíte Heřmanice, nezapomeňte navštívit sklárnu Spiderglass pana Novotného, kde uvidíte spoustu skleněné nádhery, která nás reprezentuje po celém světě. Další den už zase do hor, vylézt si třeba na takový Paličník z Bílého potoka stojí opravdu za to.

Nikdo by také neměl zapomenout prohlídku baziliky v Hejnicích a její podzemí s rodinou hrobkou rodu Gallasů. Samozřejmostí by také měla být v tomto koutě naší vlasti návštěva Lázní Libverda. To byl jen malý zlomek možnosti, které vám po našich návštěvách v Jizerkách nabízíme.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Ostatní
18. července 2022
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Máte rádi přehled o všem, co se kolem děje? Přihlaste se k odběru informací a už nikdy nezmeškáte důležité novinky a upozornění z naší samosprávy. Informace podle vašich zájmů vám budeme posílat e-mailem, SMS nebo jako zprávu do aplikace. Služba je zdarma!
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Ostatní
8. července 2022
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Období těhotenství je v životě každé ženy výjimečným obdobím a s přípravou na porod vyvstává mnoho otázek. Porodnice se mění i v závislosti na trendech a přáních, které budoucí maminky vyžadují. Jinak se rodilo před padesáti, třiceti i deseti lety. Dnešní ženy touží po přirozeném porodu a porodníci mají zase širší škálu vyšetření, díky kterým mohou vývoj miminka sledovat už od prvních týdnů těhotenství. O tom, co čeká ženy v péči jičínské porodnice, jsme mluvili se zástupcem primáře gynekologicko-porodnického oddělení, MUDr. Zdeňkem Havlíkem.
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022
Ostatní
8. července 2022
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022
Co se událo v Kladské pomezí, na čem se pracuje a spoustu dalších informací přináší červencový bulletin.
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté
Ostatní
30. června 2022
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté
Čas letí jako voda a od prvního setkání Kostelců v Kostelci nad Černými lesy uběhlo úctyhodných 30 let. Pořádání tohoto putovního setkání se zhostilo pro rok 2022 město Červený Kostelec, které přivítalo do slunného dne dvanáct Kostelců z různých koutů naší republiky (Kostelec nad Orlicí, Kostelec nad Labem, Kostelec nad Černými lesy, Kostelec na Hané, Kostelec u Holešova, Kostelec, Kyjova, Kostelec u Jihlavy, Kostelec u Stříbra, Vrbatův Kostelec, Kostelec u Zlína, Kostelec Hromnice, Kostelec u Heřmanova Městce), a dokonce jednoho zahraničního účastníka až z Kostolce z Povážské Bystrice ze Slovenska.
Slavnostní otevření prostranství mezi školami proběhlo za doprovodu Městského dechového orchestru
Ostatní
14. června 2022
Slavnostní otevření prostranství mezi školami proběhlo za doprovodu Městského dechového orchestru
V sobotu 11. června se za účastí firmy Průmstav Náchod a zástupců města Červený Kostelec slavnostně otevřelo prostranství mezi školami. Celému projektu předcházela nejen architektonická soutěž, ale také veřejná beseda s příznačným názvem „Co s prostorem mezi školami?“. V té době si veřejnost nejvíce přála, aby zde vzniklo místo pro odpočinek, kde si mohou vychutnat kávu a vypustit své děti do bezpečného a zábavného prostředí.
Zobrazit další články