4. března 2024

Titul Pečovatelka roku 2023 získala Drahuška Řezníčková z Charitní pečovatelské služby

Není jednoduché obstát v tak velké konkurenci pečovatelek z celého Česka. Je vidět, že máme v Charitní pečovatelské službě v Červeném Kostelci opravdu kvalitní pečovatelky.
Titul Pečovatelka roku 2023 získala Drahuška Řezníčková z Charitní pečovatelské služby

Dne 30. ledna 2024 na Novoměstské radnici v Praze 2 převzala z rukou manželky prezidenta ČR Mgr. Evy Pavlové ocenění Pečovatelka roku 2023 naše vzorná pečovatelka Drahuška Řezníčková, která pracuje v Oblastní charitě v Červeném Kostelci 30 let.

Není člověk, který by Drahušku neměl rád. Kdo kolem sebe šíří pohodu, má pochopení pro druhého, nejedená sobecky a dovede druhým naslouchat a je všude oblíben. Život naší Drahušky se neskládá jen z velkých činů, ale i z takových maličkostí, jako je upřímný úsměv, pohlazení, objetí, laskavost a ohleduplnost. Vším tím je propleten dlouhý 30letý život v charitě naší vzorné pečovatelky, která si zaslouží uznání, pochvalu a obdiv. Za tu spoustu let pomohla velikému množství potřebných lidí, nikdy neváhala věnovat jim svůj drahocenný čas a snažila se jakkoliv pomoci. Celý život jí byla velkou oporou víra, naděje a láska, tyto tři základní hodnoty života, které si pevně drží.

Z celého srdce jí blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci, ale především za její lásku, obětavost a ochotu, s jakou přistupuje ke svým klientům. Proto jsme naši Drahušku požádali o rozhovor.

1. Proč a jak jste si zvolila práci pracovníka v sociálních službách?
Již od dětství velice ráda pomáhám druhým lidem, jako malá jsem si hrála na pečovatelku či zdravotní sestřičku. Byl to asi osud, že pracuji u pečovatelek v charitní pečovatelské službě a jsem za to vděčná. Je to velký dar vykonávat práci, která se mi stala koníčkem. Tato práce mě velice baví a naplňuje. Mám ji ráda, a i doma myslím na své klienty, jak bych jim tíhu jejích stáří ulehčila.

2. Co Vás ve Vaší práci povzbuzuje, co Vám nejvíce pomáhá, z čeho čerpáte pro svou práci energii?
Povzbuzuje mě velice dobrý a veselý kolektiv pečovatelek (kolegyň). Čerpám sílu a energii z hodných, milých a usměvavých lidí (seniorů). Jejich upřímný úsměv a spokojené oči mých klientů mi jsou odměnou. Jejich životní příběhy mě inspirují, zajímají a ráda jim naslouchám. To, že se na mě klienti těší, mě povzbuzuje v další mé práci.

3. Jaké vlastnosti se podle Vaší zkušenosti nejvíce hodí pracovníkovi v sociálních službách?
Pracovník v sociálních službách by především měl být empatický, laskavý, trpělivý, obětavý, mít otevřené srdce a velkou náruč.

4. Jaký to byl pocit převzít toto ocenění?
Pocit při předávání, a ještě z rukou naší paní prezidentové, to byl nádherný. Moc si vážím toho, že jsem byla oceněna.

Buďme šťastni, že u nás takové vzorné lidi máme, vážíme si jich a z celého srdce Drahušce blahopřejeme a přejeme hodně zdraví, sil a Boží požehnání do dalších dnů. Rozdávej radost a lásku dál svým klientům, ale i svému okolí.

Děkujeme, Lenka Vlčková

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Čechomor & Lucie Bílá: Exkluzivní hudební spojení zahájí 70. ročník folklorního festivalu
Kultura
5. dubna 2024
Čechomor & Lucie Bílá: Exkluzivní hudební spojení zahájí 70. ročník folklorního festivalu
Ačkoli se to nezdá, Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci, který bude letos probíhat od 14. do 18. srpna, již klepe na dveře.
Kulturou nabité jaro se ZUŠkou
Kultura
3. dubna 2024
Kulturou nabité jaro se ZUŠkou
Vážení posluchači, rodiče a návštěvníci programů ZUŠKY, s přicházejícím jarem škola vstupuje do období naplněného spoustou očekávání v podobě soutěží, výtvarných presentací, krásných koncertů a představení. Je to jedno z nejhezčích období, kdy můžeme se žáky zúročit čas příprav na projekty školy, na které jsme se společně dlouhé měsíce připravovali.
Hadařská 25: vydejte se s klubem turistů opět na Vízmburk
Sport
2. dubna 2024
Hadařská 25: vydejte se s klubem turistů opět na Vízmburk
Klub turistů Červený Kostelec, který v letošním roce slaví 105 let od svého založení, hodnotil v pátek 8. března, na výroční členské schůzi svou činnost za rok 2023. Hosty na tomto jednání byli i starosta města Tomáš Prouza, předseda PTTK Zabkowice Jerzy Piasecki, zástupci kulturního a turistického centra Zabkowic Jerzy Organiščiak a Piotr Ancavski. Na VČS přijelo také našich sedm bývalých členů, kteří byli v našem klubu před padesáti lety členy turistického oddílu mládeže.
Vrchní sestra hospice převzala z rukou první dámy významné ocenění
Ostatní
2. dubna 2024
Vrchní sestra hospice převzala z rukou první dámy významné ocenění
Ve středu 21. února v Praze v hotelu Olšanka obdržela Iva Valerová, vrchní sestra Mobilního hospice Anežky České, cenu Cicely Saunders za příkladnou a inspirativní péči o pacienty v závěru jejich života. Ocenění převzala v úvodu konference „Sestry v paliativní péči“ z rukou první dámy Evy Pavlové, která nad akcí převzala záštitu.
Kladské pomezí: Připravujeme novinky v projektu ČAPEK!
Kultura
21. března 2024
Kladské pomezí: Připravujeme novinky v projektu ČAPEK!
Projekt ČAPEK, který vznikl v roce 2018 u příležitosti 100. výročí od založení Československé republiky, mapuje život Josefa, Karla a Heleny Čapkových v jejich rodném Královéhradeckém kraji. Prostřednictvím praktické tištěné mapy a webových stránek již sedmým rokem provází návštěvníky atraktivními místy našeho regionu, která jsou se slavnou sourozeneckou trojicí spjata. Letos se projekt dočká hned několika novinek.
Od dětských čtenářů až ke starostům: MAP přináší na Náchodsko pestrou paletu akcí
Ostatní
20. března 2024
Od dětských čtenářů až ke starostům: MAP přináší na Náchodsko pestrou paletu akcí
Projekt Učíme se na Náchodsku – MAP 4 (reg. č. CZ.02.02.XX/00/23_017/0008475) věnující se vzdělávání na úrovni základních a mateřských škol v našem regionu se v roce 2024 kromě pracovníků škol zaměřuje více než kdy jindy na děti a žáky, ale také na zřizovatele místních škol, tedy starosty, místostarosty obcí Náchodska nebo pracovníky odboru školství při městském úřadu.
Zobrazit další články