13. července 2022

Užijte si léto v Kladském pomezí naplno!

Období prázdnin a letního cestování je v plném proudu, a my pro vás máme pestrou cestovatelskou nabídku na výlety křížem krážem Kladským pomezím. Sbalte si batoh a vzhůru na cesty!
Užijte si léto v Kladském pomezí naplno!

Hlavním lákadlem pro rodiny s dětmi je oblíbená cestovatelská hra Toulavý baťoh. Během svého putování můžete na vybraných místech sbírat razítka do ilustrované herní mapy. Pro prvních 200 výletníků, kterým se podaří navštívit pět různých míst, jsou připraveny drobné odměny. Zároveň je možné vyplnit registrační formulář a zařadit se do slosování o hlavní ceny, které proběhne 4. října 2022. Ucelenou nabídku rodinných výletů najdete na www.toulavybatoh.cz.

Kladské pomezí je neodmyslitelně spjato se životy a tvorbou hned několika slavných českých spisovatelů, a proto je jako stvořené k toulkám po stopách těchto osobností a jejich děl. Za odkazem Boženy Němcové vás zavede web www.kladskepomezi.cz/bozenanemcova. Výlety s čapkovskou tématikou najdete na webu www.karelcapek.cz. V informačních centrech si navíc můžete vyzvednout také praktické tištěné průvodce.

Pokud preferujete netradiční výlety a rádi byste si užili zajímavé nevšední aktivity, na které budete ještě dlouho vzpomínat, inspirujte se na webu www.festivalzazitku.cz. Zde jsou shromážděny tipy na nejrůznější zážitkové programy, neobvyklé prohlídky, výletní geolokační hry a mnohé další.

Příznivce cykloturistiky určitě potěší provoz 5 linek turistických autobusů s přepravou kol, které brázdí napříč Kladským pomezím a dovezou vás na zajímavá turistická místa nebo zpět. Vybrané linky vyjíždějí v období letních prázdnin denně. Jízdní řády si můžete stáhnout na webu  www.kladskepomezi.cz/aktivity/cyklistika.

Foto: Tomáš Menec

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Divadelní soubor NA TAHU má nové webové stránky
Kultura
5. května 2026
Divadelní soubor NA TAHU má nové webové stránky
Divadelní soubor NA TAHU přichází s novinkou, která potěší všechny milovníky ochotnického divadla. Spustili jsme zcela nové webové stránky, které nabídnou přehledné a aktuální informace o naší činnosti.
Jarní novinky z volejbalu
Sport
4. května 2026
Jarní novinky z volejbalu
Vážení přátelé kosteleckého volejbalu, před námi je další jarní měsíc a s ním nové informace z našeho klubu. Nejprve se ale v krátkosti vrátíme k uplynulé sezóně očima trenérů a vedoucích družstev:
Shrnutí kuželkářské sezóny
Sport
4. května 2026
Shrnutí kuželkářské sezóny
Naše „A“ mužstvo si v 1.lize mužů dvě kola před koncem zajistilo vítězství v nejvyšší české lize a právo postupu do česko-slovenské interligy pro následující rok. V rámci poháru ČKA jsme se kvalifikovali do finále, které se odehraje ve Valašském Meziříčí. Na této cestě jsme mimo jiné porazily 2 interligové týmy – Valašské Meziříčí a aktuálního českého lídra interligy Duchcov.
Krajská kola soutěží ZUŠ přinesla škole řadu krásných úspěchů
Kultura
4. května 2026
Krajská kola soutěží ZUŠ přinesla škole řadu krásných úspěchů
V letošním školním roce se žáci a pedagogové naší školy aktivně zapojili do soutěží základních uměleckých škol, které vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Tyto soutěže probíhají v pravidelných cyklech a každoročně představují důležitou příležitost k porovnání práce škol, jejich učitelů i jednotlivých žáků. Velmi nás těší, že i letos přinesly našim žákům řadu krásných umístění, včetně postupů do ústředních kol.
Poděkování za 2. Velikonoční dětskou stezku
Kultura
3. května 2026
Poděkování za 2. Velikonoční dětskou stezku
Druhý ročník Velikonoční dětské stezky na památku Anny Rusové je úspěšně za námi a my bychom chtěly touto cestou poděkovat Vám všem, kteří jste si našli čas a zúčastnili jste se.
Ukliďme Česko – Ukliďme Červený Kostelec
Ostatní
2. května 2026
Ukliďme Česko – Ukliďme Červený Kostelec
V sobotu 28. března se konala dobrovolnická akce „Ukliďme Červený Kostelec“. Tradičně se uklízelo ve Lhotě, v centru města, v průmyslové zóně, ve Stolíně a v Olešnici.
Zobrazit další články