9. srpna 2022

V kempu Brodský se odehrál již 27. ročník Vodnických slavností

Mají rádi čerstvé koláče, rádi si při měsíčku vyšívají kabátek nebo zlobí kolemjdoucí. Tento krátký popis stačí, aby každé dítko vědělo, že je řeč o pohádkových bytostech, kterým se lidově říká vodníci. No a když si vodníci dají každoroční sněm v areálu kempu Brodský, je to záruka dobré zábavy a vodnických radovánek.
V kempu Brodský se odehrál již 27. ročník Vodnických slavností

Program odstartoval pátečním vystoupením „Dotkni se křídel“

Jak už bývá zvykem, páteční odpoledne patřilo sokolnictví. Formou vzdělávacího programu si návštěvníci mohli užít unikátní zážitek a dozvědět se více o způsobu lovu pomocí vycvičených dravců, technikách lovu, dělení dravců, krmení a pomůckách na výcvik dravců.

Páteční program přednáškou samozřejmě neskončil. Pro děti byl připraven Brodíkův mejdan se skupinou Melodik.

Konec vodníků v Čechách? Určitě ne!

Tradiční sešlost vodníků na „Broďáku“ je ukázkou, že starodávné řemeslo vodnictví ještě úplně nezmizelo z naších luhů a hájů. Dokonce z posledního sčítání obyvatel, které proběhlo v roce 2021 vyplynulo, že se vodníkům daří a jejich počty se rok od roku zvyšují. Nemalé zásluhy na zvýšení populace vodníků v Čechách nese pan Milan Hrstka se svými přáteli, kteří vybudovali v areálu Brodský ideální podmínky pro jejich specifický styl života.

Od brzkých ranních hodin návštěvníci netrpělivě čekali, kdy se na červeném koberci ukáže hlavní hvězda dne. Fotografové přešlapovali, dospělí sledovali každý pohyb na vodní hladině a dětičky prozatím zkoušely všechny připravené atrakce. Odbitím druhé hodiny odpolední přišla chvíle, kdy se na vodní ploše zjevila malá lodička pana vodníka Brodíka, kterého doprovodili kamarádi z okolních rybníků. Po příjezdu na břeh vypuklo veselí a celá parta prohlásila slavnosti za zahájené.

V průběhu celého dne se v areálu konalo nespočet vodnických her a soutěží. Soutěžení vyvrcholilo vodnickým plaveckým trojbojem juniorů a následně kategorií Elite. V samotném závěru programu se v areálu vypnula všechna světla. Nad „Broďákem“ zavládlo úplné ticho a vše bylo připraveno pro dech beroucí světelnou show. Se spuštěním hudebního podkladu se nad vodní plochou rozzářily první barevné efekty, které tvořily různé kombinace světelných paprsků na obloze, ale i na vodní hladině. Ohňostroj s gradujícím hudební podkladem přinášel do duší diváků nadšení a spokojenost.

Foto: Jan Brož, Josef Rudolf

Celou fotogalerii naleznete zde.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Letošními vítězi cyklistického závodu LESÁK CUP jsou Michal Bubílek a Lenka Fridrichová
Sport
6. září 2022
Letošními vítězi cyklistického závodu LESÁK CUP jsou Michal Bubílek a Lenka Fridrichová
Když se řekne LESÁK CUP, všem se musí automaticky vybavit slovní spojení opravdová „bajkovačka“. Závod v okolí Jestřebích hor si za dobu své existence vydobyl mezi bikery skutečný respekt, a kdo ho absolvuje, může si právem říkat biker s velkým B. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy pořadatelé s hlavním trasérem Michalem Kaněrou připravili pro závodníky trať plnou singltrailů, těžký výjezdů a sjezdů.
68. ročník Mezinárodního folklorního festivalu přivítal 4 tuzemské a 8 zahraničních souborů
Kultura
2. září 2022
68. ročník Mezinárodního folklorního festivalu přivítal 4 tuzemské a 8 zahraničních souborů
Čas neúprosně běží a nechává za sebou spoustu krásných zážitků. Jinak tomu není ani v případě 68. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu, který se odehrál v přírodním areálu u divadla J. K. Tyla. Obecenstvo mohlo opět po roce přivítat folklorní špičku z celého světa a dosyta si užít pět dnů plné tance a hudby.
Zázemí a tribuna fotbalového hřiště zažila první nápor fanoušků
Sport
10. srpna 2022
Zázemí a tribuna fotbalového hřiště zažila první nápor fanoušků
V sobotu 6. srpna 2022 v Červeném Kostelci proběhlo slavnostní otevření nově zrekonstruovaného zázemí fotbalového stadionu. Program zahájil starosta města Červený Kostelec pan Tomáš Prouza krátký proslovem a následně rozehrál utkání mezi týmem hvězd a starou gardou Červený Kostelec. Po skončení utkání proběhla autogramiáda a dražba podepsaného reprezentačního dresu, jejíž výtěžek byl darován na Hospic Anežky České. V podvečerních hodinách následovalo 1. kolo krajského přeboru můžu mezi celky SK Červený Kostelec a FK Jaroměř.
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Ostatní
18. července 2022
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Máte rádi přehled o všem, co se kolem děje? Přihlaste se k odběru informací a už nikdy nezmeškáte důležité novinky a upozornění z naší samosprávy. Informace podle vašich zájmů vám budeme posílat e-mailem, SMS nebo jako zprávu do aplikace. Služba je zdarma!
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Ostatní
8. července 2022
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Období těhotenství je v životě každé ženy výjimečným obdobím a s přípravou na porod vyvstává mnoho otázek. Porodnice se mění i v závislosti na trendech a přáních, které budoucí maminky vyžadují. Jinak se rodilo před padesáti, třiceti i deseti lety. Dnešní ženy touží po přirozeném porodu a porodníci mají zase širší škálu vyšetření, díky kterým mohou vývoj miminka sledovat už od prvních týdnů těhotenství. O tom, co čeká ženy v péči jičínské porodnice, jsme mluvili se zástupcem primáře gynekologicko-porodnického oddělení, MUDr. Zdeňkem Havlíkem.
Zobrazit další články