Muzeum chalupění

V Radči u Úpice nabízejí k nahlédnutí nově vybudované Muzeum chalupění.
Adresa: Radeč u Úpice

V bohatých expozicích si přijdou na své dospělí i děti, starší i mladší. Ve dvou bývalých kravínech od roku 2007 budujeme historické muzeum zemědělství, řemesel, prádelnictví, hraček a dalších expozic dokumentující život našich předků převážně z podkrkonošského regionu. Můžete si také prohlédnout výstavu dobových kočárků, panenek a prvorepublikových módních doplňků, ale také papírové betlémy. Na tzv. "tajuplné půdě" si každý najde něco, co je blízké jeho srdci, např. vybavení domácnosti, sportovní potřeby s lyžemi a vázáním "Kandahár", saně, brusle "šlajfky", vybavení fotografické komory, vinylové desky a gramofony, staré černobílé televize, kalkulačku Nisu a psací stroje "Consul". V ševcovské dílně najdete pravé "floky", jinde retro časopisy, knihy a třeba těžkou krejčovskou žehličku a knihu střihů.

 Návštěvníci si mohou historické předměty a zařízení nejen prohlížet, ale i zažít v provozu mlátičku, nahrabovačku, lis na slámu, čističku obilí tzv. "fofr", šrotovník na obilí nebo i funkční shrnovací pásy na hnůj z původního vybavení kravína.

 V areálu pracujeme na rekonstrukce druhého objektu kravína, kde budeme postupně vystavovat další exponáty. Doba prohlídky je asi 2 hodiny. V recepci muzea nabízíme nápojové občerstvení, dárky a upomínkové předměty.

 Muzeum je otevřené denně kromě pondělí od 10 - 17 hodin (červen – září).

 Vstupné:

dospělí 60,-

děti, studenti, důchodci 30,-

rodina (2 dospělí + 2 a více dětí) 150,-

školní výlety 20,-/žáka (doprovod zdarma)

Pavel Melichar, předseda spolku Chalupění, z.s.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.