18. května 2022

Výprava do pohádkového světa byla zakončena na Špince

V sobotu 14. května se uskutečnila dobrodružná výprava do pohádkového lesa. Pro dětičky bylo na trase připraveno několik stanovišť, kde mohly potkat své oblíbené pohádkové postavy a zároveň si otestovat své dovednosti.
Výprava do pohádkového světa byla zakončena na Špince

V průběhu 2kilometrové trasy narazili návštěvníci například na Sněhurku, Ferdu Mravence s přáteli, Krakonoše, Křemílka s Vochomůrkou a spoustu dalších celebrit. Dalo by se říct, že se tu sešla celá smetánka pohádkové světa. No a když se sejde taková parta skvělí hrdinů, je o zábavu postaráno.

Trasa byla zakončena u tábořiště Špinka, kde malé návštěvníky přivítal král s královnou, kteří si pro osazenstvo připravili závěrečný program plný skvělých zážitků. Děti mohly doplnit energii připraveným občerstvením a poté se vrhnout po hlavě do skákacího hradu. No a kdyby bylo té zábavy málo, tak se v průběhu dne hrálo loutkové divadlo s názvem Malá indiánská pohádka a Myšistroj.  

Pohádkový les opět v příštím roce

Vypravili jste se s námi do pohádky? Užili jste si společně s námi Pohádkový les? Tak to jsme moc rádi a věřte, že patří velké poděkování nejen vám za absolvování Pohádkového lesa, ale také společnostem ALBI Česká republika a.s., Saar Gummi Czech, papírnictví Ivín a www.mechanickydatel.cz za skvělou podporu. V neposlední řadě patří velký díky i dobrovolníkům a hercům s DS NA TAHU za zapůjčení kostýmů a ztvárnění pohádkových postav, kiosku na Špince a všem, kteří nám jakkoli pomohli. Moc děkujeme a opět se na všechny těšíme v příštím roce.

Foto: Jan Brož

Celou fotogalerii naleznete zde!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Ostatní
18. července 2022
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Máte rádi přehled o všem, co se kolem děje? Přihlaste se k odběru informací a už nikdy nezmeškáte důležité novinky a upozornění z naší samosprávy. Informace podle vašich zájmů vám budeme posílat e-mailem, SMS nebo jako zprávu do aplikace. Služba je zdarma!
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Ostatní
8. července 2022
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Období těhotenství je v životě každé ženy výjimečným obdobím a s přípravou na porod vyvstává mnoho otázek. Porodnice se mění i v závislosti na trendech a přáních, které budoucí maminky vyžadují. Jinak se rodilo před padesáti, třiceti i deseti lety. Dnešní ženy touží po přirozeném porodu a porodníci mají zase širší škálu vyšetření, díky kterým mohou vývoj miminka sledovat už od prvních týdnů těhotenství. O tom, co čeká ženy v péči jičínské porodnice, jsme mluvili se zástupcem primáře gynekologicko-porodnického oddělení, MUDr. Zdeňkem Havlíkem.
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022
Ostatní
8. července 2022
Kladské pomezí - bulletin červenec 2022
Co se událo v Kladské pomezí, na čem se pracuje a spoustu dalších informací přináší červencový bulletin.
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté
Ostatní
30. června 2022
Setkání Kostelců v Kostelci se konalo již potřicáté
Čas letí jako voda a od prvního setkání Kostelců v Kostelci nad Černými lesy uběhlo úctyhodných 30 let. Pořádání tohoto putovního setkání se zhostilo pro rok 2022 město Červený Kostelec, které přivítalo do slunného dne dvanáct Kostelců z různých koutů naší republiky (Kostelec nad Orlicí, Kostelec nad Labem, Kostelec nad Černými lesy, Kostelec na Hané, Kostelec u Holešova, Kostelec, Kyjova, Kostelec u Jihlavy, Kostelec u Stříbra, Vrbatův Kostelec, Kostelec u Zlína, Kostelec Hromnice, Kostelec u Heřmanova Městce), a dokonce jednoho zahraničního účastníka až z Kostolce z Povážské Bystrice ze Slovenska.
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů
Ostatní
29. června 2022
Tipy na výlety v okolí Frýdlantu prověřené klubem turistů
Stojíme na prahu prázdnin a dovolených, to je čas, kdy můžeme prožít hodně krásných dnů plných hezkých zážitků v naší kouzelné přírodě. Máme pro vás pár tipů, které stojí za to uskutečnit a určitě nebudete zklamáni. Záruku vám na to dává náš klub turistů, který tato mista navštívil v první polovině letošního měsíce června.
Slavnostní otevření prostranství mezi školami proběhlo za doprovodu Městského dechového orchestru
Ostatní
14. června 2022
Slavnostní otevření prostranství mezi školami proběhlo za doprovodu Městského dechového orchestru
V sobotu 11. června se za účastí firmy Průmstav Náchod a zástupců města Červený Kostelec slavnostně otevřelo prostranství mezi školami. Celému projektu předcházela nejen architektonická soutěž, ale také veřejná beseda s příznačným názvem „Co s prostorem mezi školami?“. V té době si veřejnost nejvíce přála, aby zde vzniklo místo pro odpočinek, kde si mohou vychutnat kávu a vypustit své děti do bezpečného a zábavného prostředí.
Zobrazit další články