18. května 2022

Výprava do pohádkového světa byla zakončena na Špince

V sobotu 14. května se uskutečnila dobrodružná výprava do pohádkového lesa. Pro dětičky bylo na trase připraveno několik stanovišť, kde mohly potkat své oblíbené pohádkové postavy a zároveň si otestovat své dovednosti.
Výprava do pohádkového světa byla zakončena na Špince

V průběhu 2kilometrové trasy narazili návštěvníci například na Sněhurku, Ferdu Mravence s přáteli, Krakonoše, Křemílka s Vochomůrkou a spoustu dalších celebrit. Dalo by se říct, že se tu sešla celá smetánka pohádkové světa. No a když se sejde taková parta skvělí hrdinů, je o zábavu postaráno.

Trasa byla zakončena u tábořiště Špinka, kde malé návštěvníky přivítal král s královnou, kteří si pro osazenstvo připravili závěrečný program plný skvělých zážitků. Děti mohly doplnit energii připraveným občerstvením a poté se vrhnout po hlavě do skákacího hradu. No a kdyby bylo té zábavy málo, tak se v průběhu dne hrálo loutkové divadlo s názvem Malá indiánská pohádka a Myšistroj.  

Pohádkový les opět v příštím roce

Vypravili jste se s námi do pohádky? Užili jste si společně s námi Pohádkový les? Tak to jsme moc rádi a věřte, že patří velké poděkování nejen vám za absolvování Pohádkového lesa, ale také společnostem ALBI Česká republika a.s., Saar Gummi Czech, papírnictví Ivín a www.mechanickydatel.cz za skvělou podporu. V neposlední řadě patří velký díky i dobrovolníkům a hercům s DS NA TAHU za zapůjčení kostýmů a ztvárnění pohádkových postav, kiosku na Špince a všem, kteří nám jakkoli pomohli. Moc děkujeme a opět se na všechny těšíme v příštím roce.

Foto: Jan Brož

Celou fotogalerii naleznete zde!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Červenokostelecký folklor zavítal do Chorvatska
Kultura
1. června 2023
Červenokostelecký folklor zavítal do Chorvatska
O posledním dubnovém víkendu jsme se s Folklorním souborem Hadářek vydali na náš první zahraniční zájezd. Naším cílem bylo malebné město Samobor, které se nachází zhruba 30 km od hlavního města Chorvatska – Záhřebu. Právě v jeho okolí se v letošním roce konal již 19.ročník Mezinárodního folklorního festivalu Children Games (Dječje Igre), který patří mezi prestižní festivaly spadající pod mezinárodní organizaci CIOFF®
Junior Big Band jako součást našeho města
Kultura
4. května 2023
Junior Big Band jako součást našeho města
Pro toho, kdo to ještě neví, Červený Kostelec má svůj Big Band a to dokonce Junior, což je skvělé, protože je plný mladých, po hudbě toužících lidí.
160. výročí založení Městského dechového orchestru
Kultura
3. května 2023
160. výročí založení Městského dechového orchestru
160 let je úctyhodné období a to si zaslouží i vzpomínání současných hráčů. Jak s orchestrem v Červeném Kostelci začínali? Každý měsíc vám budeme přinášet vzpomínky hráčů, kteří nám mají co sdělit, abychom tak motivovali ostatní hráče k rozhodnutí, že do tohoto orchestru přijdou a posílí tak jeho řady, abychom mohli směle vykročit do dalších let historie, která se píše od roku 1863.
Děti ze školní družiny popustily v knihovně uzdu své fantazii za pomoci karet z cyklu KOUZELNÁ CESTA
Kultura
28. dubna 2023
Děti ze školní družiny popustily v knihovně uzdu své fantazii za pomoci karet z cyklu KOUZELNÁ CESTA
Jistě vám neuniklo, že po celý březen bylo v Knihovna Břetislava Kafky možné prohlédnout si výstavu KOUZELNÁ CESTA. Sada krásně ilustrovaných karet byla navržena jako didaktická pomůcka pro rozvoj čtenářské gramotnosti a fantazie. Přímo se tedy nabízelo vyzkoušet karty i v praxi.
Veřejná beseda se starostou města Tomášem Prouzou
Ostatní
28. dubna 2023
Veřejná beseda se starostou města Tomášem Prouzou
V pondělí 24. dubna proběhla v Knihovně Břetislava Kafky veřejná beseda občanů se starostou Tomášem Prouzou. Debata se uskutečnila v rámci klubu Pohoda s pozvánkou pro širokou veřejnost. Program setkání se dělil na dvě části. Návštěvníci měli jedinečnou možnost se nejprve dozvědět vše podstatné o nedávno uskutečněných, probíhajících i chystaných investičních projektech a akcích. Následně došlo také na jejich vlastní dotazy.
Cyklokřížová cesta, Olešnice u Červeného Kostelce
Ostatní
28. března 2023
Cyklokřížová cesta, Olešnice u Červeného Kostelce
V neděli 26. 3. 2023 se konala již tradiční cyklokřížová cesta ke křížům a duchovním zastavením, které jsou v okolí Olešnice u Červeného Kostelce.
Zobrazit další články