4. března 2024

Výsledky postupové divadelní přehlídky 2024

Od čtvrtka 15. února do neděle 18. února ožilo Divadlo J. K. Tyla dalším divadelním maratonem. Během v pořadí již 27. postupové přehlídky se divákům představilo celkem 12 amatérských divadelních souborů.
Výsledky postupové divadelní přehlídky 2024

Pětičlenná porota v čele s pedagogem brněnské JAMU Alešem Bergmannem nominovala na celostátní přehlídku Divadelní Piknik Volyně inscenaci Se starci na chmelu… souboru Divadelní spolek Vicena z Ústí nad Orlicí, který se divákům představil ve čtvrtek večer se svým ztvárněním tématu, jak by mohly vypadat životy hlavních postav filmu Starci na chmelu po padesáti letech.

Doporučení na celostátní přehlídku získaly od poroty dále také soubory TRIARIUS z České Třebové za inscenaci Fernando Krapp mi napsal dopis a HKU Divadlo Jesličky Josefa Tejkla, Hradec Králové za hru Král Ubu aneb Mše za vznešené duše.

Mimo to je třeba vyzdvihnout také herecké výkony obou aktéru inscenace Don Q. a Děvka nebeská. Vlastimil Klepáček získal od poroty cenu nejen za herecký výkon, ale také za předlohu inscenace. Nadě Eflerové udělila porota za roli Markéty čestné uznání.

Video medailonky všech zúčastněných soubor najdete na YouTube kanálu Centra uměleckých aktivit HK.

Prohlédněte si také Fotostřípky z divadelní přehlídky 2024 nebo fotogalerii z inscenace Don Q. a Děvka nebeská

....................................................................

Postupovou přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla pořádá Centrum uměleckých aktivit, Volné sdružení východočeských divadelníků, Městské kulturní středisko Červený Kostelec a Divadelní soubor NA TAHU s finanční podporou Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR.

Kateřina Hůlková

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Čechomor & Lucie Bílá: Exkluzivní hudební spojení zahájí 70. ročník folklorního festivalu
Kultura
5. dubna 2024
Čechomor & Lucie Bílá: Exkluzivní hudební spojení zahájí 70. ročník folklorního festivalu
Ačkoli se to nezdá, Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci, který bude letos probíhat od 14. do 18. srpna, již klepe na dveře.
Kulturou nabité jaro se ZUŠkou
Kultura
3. dubna 2024
Kulturou nabité jaro se ZUŠkou
Vážení posluchači, rodiče a návštěvníci programů ZUŠKY, s přicházejícím jarem škola vstupuje do období naplněného spoustou očekávání v podobě soutěží, výtvarných presentací, krásných koncertů a představení. Je to jedno z nejhezčích období, kdy můžeme se žáky zúročit čas příprav na projekty školy, na které jsme se společně dlouhé měsíce připravovali.
Hadařská 25: vydejte se s klubem turistů opět na Vízmburk
Sport
2. dubna 2024
Hadařská 25: vydejte se s klubem turistů opět na Vízmburk
Klub turistů Červený Kostelec, který v letošním roce slaví 105 let od svého založení, hodnotil v pátek 8. března, na výroční členské schůzi svou činnost za rok 2023. Hosty na tomto jednání byli i starosta města Tomáš Prouza, předseda PTTK Zabkowice Jerzy Piasecki, zástupci kulturního a turistického centra Zabkowic Jerzy Organiščiak a Piotr Ancavski. Na VČS přijelo také našich sedm bývalých členů, kteří byli v našem klubu před padesáti lety členy turistického oddílu mládeže.
Vrchní sestra hospice převzala z rukou první dámy významné ocenění
Ostatní
2. dubna 2024
Vrchní sestra hospice převzala z rukou první dámy významné ocenění
Ve středu 21. února v Praze v hotelu Olšanka obdržela Iva Valerová, vrchní sestra Mobilního hospice Anežky České, cenu Cicely Saunders za příkladnou a inspirativní péči o pacienty v závěru jejich života. Ocenění převzala v úvodu konference „Sestry v paliativní péči“ z rukou první dámy Evy Pavlové, která nad akcí převzala záštitu.
Kladské pomezí: Připravujeme novinky v projektu ČAPEK!
Kultura
21. března 2024
Kladské pomezí: Připravujeme novinky v projektu ČAPEK!
Projekt ČAPEK, který vznikl v roce 2018 u příležitosti 100. výročí od založení Československé republiky, mapuje život Josefa, Karla a Heleny Čapkových v jejich rodném Královéhradeckém kraji. Prostřednictvím praktické tištěné mapy a webových stránek již sedmým rokem provází návštěvníky atraktivními místy našeho regionu, která jsou se slavnou sourozeneckou trojicí spjata. Letos se projekt dočká hned několika novinek.
Od dětských čtenářů až ke starostům: MAP přináší na Náchodsko pestrou paletu akcí
Ostatní
20. března 2024
Od dětských čtenářů až ke starostům: MAP přináší na Náchodsko pestrou paletu akcí
Projekt Učíme se na Náchodsku – MAP 4 (reg. č. CZ.02.02.XX/00/23_017/0008475) věnující se vzdělávání na úrovni základních a mateřských škol v našem regionu se v roce 2024 kromě pracovníků škol zaměřuje více než kdy jindy na děti a žáky, ale také na zřizovatele místních škol, tedy starosty, místostarosty obcí Náchodska nebo pracovníky odboru školství při městském úřadu.
Zobrazit další články