3. června 2022

Vyšlo nové číslo sborníku Rodným krajem

Počátkem června vychází další číslo oblíbeného regionálního sborníku Rodným krajem. Přináší přes dvě desítky zajímavých článků, které se týkají historie zdejších měst a obcí, dějin hornictví, přírody, příběhů významných i méně známých osobností.
Vyšlo nové číslo sborníku Rodným krajem

Z obsahově pestré palety článků čtenáře jistě zaujme příspěvek o budování astronomické pozorovatelny na rtyňských Zadech, v níž byl instalován tehdy největší amatérsky vyrobený zrcadlový dalekohled v Evropě. Za připomenutí také stojí článek k výročí 100 let odhalení pomníku Babičky v Ratibořicích od slavného sochaře Otto Gutfreunda. Ohlédneme se také za dějinami dolování černého uhlí v dole U Buku (Pětiletka), nebo ve Žďárkách. K letošnímu výročí úmrtí spisovatelky Boženy Němcové přinášíme pozoruhodný článek o sourozencích Boženy Němcové (Barunky Panklové). Nový Rodný kraj přináší také přehled akcí místních muzeí a galerií v letošním 2. pololetí, seznam nových titulů regionální literatury a na své si přijdou i milovníci poezie a hezkých fotografií.

To vše a mnoho dalšího nabízí nové číslo sborníku Rodným krajem 64. K dostání je na obvyklých distribučních místech: Knihovna Břetislava Kafky, Tabák Dali, Papírnictví Ivín, Cestovní a informační centrum, Domek Boženy Němcové.

Vojtěch Kábrt, redaktor sborníku

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.