10. srpna 2022

Zázemí a tribuna fotbalového hřiště zažila první nápor fanoušků

V sobotu 6. srpna 2022 v Červeném Kostelci proběhlo slavnostní otevření nově zrekonstruovaného zázemí fotbalového stadionu. Program zahájil starosta města Červený Kostelec pan Tomáš Prouza krátký proslovem a následně rozehrál utkání mezi týmem hvězd a starou gardou Červený Kostelec. Po skončení utkání proběhla autogramiáda a dražba podepsaného reprezentačního dresu, jejíž výtěžek byl darován na Hospic Anežky České. V podvečerních hodinách následovalo 1. kolo krajského přeboru můžu mezi celky SK Červený Kostelec a FK Jaroměř.
Zázemí a tribuna fotbalového hřiště zažila první nápor fanoušků

Historie

V roce 2015 byly představiteli sportovních oddílů předloženy informace o špatném stavu zázemí pro sportovce v oddílech volejbal, fotbal a tenis. Následně proběhla diskuse se zástupci sportovních oddílů o potřebách zázemí a na základě majetkových možností připravil městský architekt k diskusi prvotní návrh k umístění jednotlivých budov včetně odhadu investičních a provozních nákladů. Celý článek naleznete ZDE.

V návaznosti na plán celkové revitalizace sportovišť v Červeném Kostelci nechalo město vypracovat studii nového zázemí a tribuny fotbalového hřiště. Studii zpracoval v září 2017 ATELIER ARS s.r.o., Ing. Arch. Pavel Šmelhaus. Studii si můžete prohlédnout ZDE.

V lednu 2021 proběhlo výběrové řízení na zhotovitele stavby, ve kterém byla jako nejvýhodnější vybrána firma Stavrecon Pardubice s.r.o., která nakonec odstoupila z důvodu epidemie Covid-19. Jako druhá nejvýhodnější byla firma Průmstav Náchod s.r.o., které bylo předáno staveniště dne 9. 4. 2021. Celý článek o studii a rekonstrukci fotbalového zázemí a tribuny naleznete ZDE.

Současnost

Píše se 6. 8. 2022 a červenokostelecký fotbal zažívá novou epochu. Do rukou se jim dostává moderní fotbalové zázemí a přilehlá tribuna. V rámci této unikátní události si vedení klubu SK Červený Kostelec pro diváky připravilo program plný hvězd a kvalitního programu. Od dopoledních hodin si návštěvníci mohli prohlédnout nově zrekonstruované zázemí. Prostor v sobě ukrývá nové šatny, sociální zařízení, trenérské a technické zázemí, novou klubovnu a prostor pro občerstvení.

Od 15:00 vypuknul hlavní program dne. Ještě před zahájením zápasu mezi týmem hvězd a starou gardou Červený Kostelec si vzal slovo starosta města Červený Kostelec Tomáš Prouza. „Myslím si, že zásluhy patří řadě lidí. Jedním z hlavních iniciátorů projektu je bývalý starosta Červeného Kostelce pan Rostislav Petrák, který celou tuto akci rozjel. Dále patří obrovské poděkování zastupitelstvu, které se nebálo odsouhlasit rekonstrukci fotbalového zázemí i za cenu toho, že město nemusí na tento projekt dostat žádnou dotaci od státu. V neposlední řadě patří zásluhy novému vedení města, investorům, stavební firmě Průmstav a.s., a spoustě dalším subjektům, kterým nechybělo nadšení a zájem o ten nejlepší výsledek,“ řekl během úvodního ceremoniálu Tomáš Prouza.

Největším tahákem celého dne byl jednoznačně zápas hvězd proti staré gardě Červený Kostelec. Už od počátku klání panovala na hřišti dobrá atmosféra a bylo evidentní, že místo vyhrocených sporů si oba celky chtějí užít kvalitní fotbal a nabídnout divákům neopakovatelnou podívanou. Mezi zástupci all-stars týmu se na hřišti objevila taková jména jako Karel Poborský, David Holoubek, nebo herec a hudebník Vojta Dyk.

„Bylo to tady skvělé. Myslím si, že přišlo hodně lidí a stadion je za mě naprosto úžasný. Dnes tu byla opravdu skvělá atmosféra a jsem rád, že jsem tady mohl být a, že se nám povedlo vyhrát,“ řekl po zápase David Holoubek.

„Já jsem se vrátil do tohoto kraje po dlouhé době a musím říct, že jsem si zavzpomínal. Je to tady opravdu krásné a musím pochválit hřiště i nové fotbalové zázemí,“ dodal Vojta Dyk.

„Stadion je nádherný. Kdyby to takhle mělo vypadat podobně i v jiných městech, tak by ten fotbal šel nahoru rychleji a klobouk dolů před všemi, který na tomto projektu makali a dokázali vybudovat důstojné fotbalové zázemí pro Červený Kostelec,“ vyjádřil svůj názor Karel Poborský.

Celou fotogalerii ze slavnostního otevření fotbalového stadionu naleznete ZDE.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
Další články
Letošními vítězi cyklistického závodu LESÁK CUP jsou Michal Bubílek a Lenka Fridrichová
Sport
6. září 2022
Letošními vítězi cyklistického závodu LESÁK CUP jsou Michal Bubílek a Lenka Fridrichová
Když se řekne LESÁK CUP, všem se musí automaticky vybavit slovní spojení opravdová „bajkovačka“. Závod v okolí Jestřebích hor si za dobu své existence vydobyl mezi bikery skutečný respekt, a kdo ho absolvuje, může si právem říkat biker s velkým B. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy pořadatelé s hlavním trasérem Michalem Kaněrou připravili pro závodníky trať plnou singltrailů, těžký výjezdů a sjezdů.
68. ročník Mezinárodního folklorního festivalu přivítal 4 tuzemské a 8 zahraničních souborů
Kultura
2. září 2022
68. ročník Mezinárodního folklorního festivalu přivítal 4 tuzemské a 8 zahraničních souborů
Čas neúprosně běží a nechává za sebou spoustu krásných zážitků. Jinak tomu není ani v případě 68. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu, který se odehrál v přírodním areálu u divadla J. K. Tyla. Obecenstvo mohlo opět po roce přivítat folklorní špičku z celého světa a dosyta si užít pět dnů plné tance a hudby.
V kempu Brodský se odehrál již 27. ročník Vodnických slavností
Ostatní
9. srpna 2022
V kempu Brodský se odehrál již 27. ročník Vodnických slavností
Mají rádi čerstvé koláče, rádi si při měsíčku vyšívají kabátek nebo zlobí kolemjdoucí. Tento krátký popis stačí, aby každé dítko vědělo, že je řeč o pohádkových bytostech, kterým se lidově říká vodníci. No a když si vodníci dají každoroční sněm v areálu kempu Brodský, je to záruka dobré zábavy a vodnických radovánek.
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Ostatní
18. července 2022
Stáhněte si naši obecní aplikaci pro chytré telefony zdarma
Máte rádi přehled o všem, co se kolem děje? Přihlaste se k odběru informací a už nikdy nezmeškáte důležité novinky a upozornění z naší samosprávy. Informace podle vašich zájmů vám budeme posílat e-mailem, SMS nebo jako zprávu do aplikace. Služba je zdarma!
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Ostatní
8. července 2022
MUDr. Zdeněk Havlík: Ženy chtějí rodit přirozeně. My jim k tomu pomáháme.
Období těhotenství je v životě každé ženy výjimečným obdobím a s přípravou na porod vyvstává mnoho otázek. Porodnice se mění i v závislosti na trendech a přáních, které budoucí maminky vyžadují. Jinak se rodilo před padesáti, třiceti i deseti lety. Dnešní ženy touží po přirozeném porodu a porodníci mají zase širší škálu vyšetření, díky kterým mohou vývoj miminka sledovat už od prvních týdnů těhotenství. O tom, co čeká ženy v péči jičínské porodnice, jsme mluvili se zástupcem primáře gynekologicko-porodnického oddělení, MUDr. Zdeňkem Havlíkem.
Zobrazit další články