14. srpna 2024 od 19:00 - 18. srpna 2024 do 17:00

Program 70.ročníku MFF Červený Kostelec

Místo konání: Červený Kostelec
70. ročník Mezinárodního folklorního festivalu se nezadržitelně blíží. 14.–18. srpna můžeme v Červeném Kostelci opět přivítat folklorní špičku z celého světa a dosyta si užít krásného folkloru a tance.

Středa 14. srpna

 • 19:00 Slavnostní zahájení a společný koncert Čechomoru a Lucie Bílé

Čtvrtek 15. srpna

 • 18:00 Folklor našich přátel
 • 21:00 Tančí celý svět

Pátek 16. srpna

 • 15:00 Roztančené náměstí
 • 15:00 Víno a folklor
 • 16:00 Sraz veteránů
 • 18:00 Festival je v polovině
 • 21:00 Slavíme s Ondrášem

Sobota 17. srpna

 • 10:00 Řemeslný jarmark, dílny pro děti i dospělé a dětská zóna
 • 10:00 Mše svatá
 • 14:00 Odpoledne s folklorem (divácká soutěž o nejoblíbenější soubor)
 • 17:00 Pro potěšení i zábavu zahraje kapela Klapeto
 • 19:00 Galapředstavení (slavnostní vystoupení všech souborů)

Neděle 18. srpna

 • 10:00 Průvod ulicemi města
 • 13:00 Loučíme se s festivalem

Více informací a podrobný program doprovodného programu naleznete na www.folklorck.cz. Změna programu vyhrazena.

.......................................

JAKÉ SOUBORY SE LETOS PŘEDSTAVÍ? KOMPLETNÍ SOUPIS NAJDETE ZDE.

.......................................

Na co se ještě můžete těšit?

 

Kniha, výstavy, film

Denně od 10:00 do 18:00
Nebylo by to výročí bez retrospektivy. V městské výstavní síni se můžete podívat na filmový dokument o Mezinárodním folklorním festivalu, jeho historii a nabízí i jedinečné rozhovory s lidmi, kteří s festivalem již nějaký ten rok prožili. V klidu si zde můžete prolistovat knihu mapující celou historii festivalu a také si prohlédnout a zakoupit velkoformátové fotografie našeho dvorního a špičkového fotografa Martina Kábrta, který letos slaví 10 let, kdy festival vidí přes objektiv svého fotoaparátu.

Novinka: Víno a folklor

V pátek 16. srpna odpoledne a večer rozzáří nejen tradiční folklorní vystoupení, ale také lahodné chvíle spojené s nápojem bohů. Pro milovníky vína bude k dispozici zvláštní zóna umístěná v prostoru mezi školami, kde se představí více než desítka špičkových vinařů se svými produkty a nabídnou možnost ochutnat jejich víno.

Slavíme s Ondrášem

Pátek 16. srpna od 21:00 – Divadlo J. K. Tyla
Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ je profesionální umělecké těleso zřizované Ministerstvem obrany ČR. Tvoří jej Orchestr lidových nástrojů, taneční skupina a dívčí sbor. Jedná se o nejznámější a nejlepší český soubor, který letos slaví 70. výročí, stejně jako náš festival. Pojďme tedy 70. výročí oslavit spolu…
Celosouborový pořad VUS ONDRÁŠ je sestavený z tanečních, pěveckých a hudebních čísel, které vás provedou od jihočeských rybníků přes Moravu až na Slovensko. Užijete si jak české kolové tance, tak i tance ze Slovácka, pokocháte se pestrostí krojů několika regionů a na závěr vás ohromíme téměř akrobatickými tanečními kreacemi z oblíbené Myjavy. Objevte s námi lidové bohatství krajů nejen naší domoviny! Folklorní muzikál je součástí hlavního programu v přírodním areálu a vztahuje se na něj denní vstupné do areálu.

Glejt mladého tovaryše aneb Stezka řemeslníka

Sobota 17. srpna od 10:00 – řiemeslnné trhy
Již druhým rokem u nás můžete absolvovat pomyslnou řemeslnou stezku, na jejímž konci získáte nejen pamětní Tovaryšský glejt, ale i odměnu dle svého výběru. Na tržišti najdeš označené stánky řemeslníků, u kterých si budeš moci řemeslo vyzkoušet, něčemu se přiučit, a kromě razítka si u některých i svůj výrobek odneseš. Po získání určitého počtu razítek budeš zařazen do soutěže o věcné ceny. Odměněn bude každý poctivý tovaryš. Více informací ve festivalovém infocentru nebo na stánku Ateliér RéziKa. Přijď zažít tradice!

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.